Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 219

Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    2
    #16

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Във връзка с турската афера при продажбата на климатиците Panasonic CS/CU E-12DKE в магазините на Техномаркет, някай можели да каже периода на продажбите. Конкретно ли става въпрос за серията E-12DKE или и за E-12GKE?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Аз още преди тебе го разправях ама пак не чуваха.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #18

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Еееее,стига сте плюли Панасоник.Имам много познати,които от 3-4години имат от Малайзииските Панасоници и не са мръднали(е явно не са от турската афера).Преди години по магазините в Димитровград казваха,че Панасоника бил Мерцедеса на климатиците и сега какво стана,като се загледам по блоковете 40% Панасоник, 40% Мидея и 20% всички останали(приблизително).Значи рекламата е голяма работа.Моето мнение за Панасоник(Малайзия) е,че не са лоши машини.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #19

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Аферата беше САМО с Е12ДКЕ, продължавайте да плюете по Панасоника върнете се малко назад и прочетете темата със статистиките , коя марка колко се разваля и пак плювайте http://forum.setcom.bg/index.php/topic,32907.20.html Аз имам в къщи 10 малайзийски Панасоника и си работят супер

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #20

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Имам си и китайски и малайзийски представители на Панасоник и то конвекционални. Китайският представител YW9DKE силно се изпотява (кондензира) вода по дъното на външното тяло и капе не само от отвора отдолу. Малайзийският представител W7DKE при зададена температура например 28* държи 25*, а също вибрира цялото външно тяло при включване на вентилатора. Общо взето еднакво ниво на шум създават двете външни тела. Така че аз ги слагам под общ знаменател. Лично на мен от ниския ценови клас ми по-харесват от Мидеите. Всичките те при нагряване и охлаждане им пукат пластмасите на вътрешните тела, което особено през нощта е доста неприятно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #21

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Вместо да си плюете климатиците за вибрации се поогледайте на какви стойки за монтирани - Бг гаражно производство . Тънка огъната ламарина с некачествена боя и да не говорим за изключителните заварки.
    Днес макар че не е работен ден се наложи да си сменят стойките - скъсана заварка

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #22

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Вярно е, че повечето стойки са боклуци, но хубавите са скъпи. Разбира се фирмите които държат на качеството слагат хубави стойки. Атаро правят хубави стойки.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #23

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Ще се съгласите обаче, че калпавите (от тънък профил) стойки донякъде обират вибрациите на съответно калпавите ни климатици.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #24

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    С това няма да се съглася. Няколко пъти съм писал какви са условията за да има виброизолация.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #25

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Абе rsvr, ти с колко стаи разполагаш ако не е тайна?
    Ами 10 клими = 10 стаи , само в тоалетните не съм сложил

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    2
    #26

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Може ли някой да каже, дали е нормално Panasonic CS/CU E-12GKE при първоначално активиране /независимо дали е бил оставен включен в мрежата или не/ да мига за около 10-15 секунди зелената лампа- power, след което продължава да свети постоянно.
    През този период вътрешният вентилатор не се върти, но компресора работи. Според познати, имащи същият модел при стартиране на климатика лампата свети постоянно без да мига.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #27

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Нормално е.Турбината на вътрешното тяло не се включва веднага за да не духа студен въздух и през това време лампичката power мига.Имай предвид че тя мига и когато климатика се размразява.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #28

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Ако нямате какво да кажете по темата по-добре не го казвайте. Споровете може да ги продължите с лични бележки иначе ще заключа темата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #29

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Здравейте. Смятам да си купувам скоро климатик ОСНОВНО за отопление на стая 20-22кв.
    Бях си харесал точно този модел PANASONIC CS/CU-PE12DKE (1099лв) но като прочетох тука за тази афера... малко(даже доста) ме достраша....
    Дали е приключила... възможно ли е да са останали някъде още подобни бройки...
    А за малко по скъпия модел как стоят нещата PANASONIC CS/CU-RE12GKE (1159лв). Там има ли такава опасност да е от дефектна партида.. и каква е разликата точно с предходния модел?
    А и честно казано много взех да се замислям за много по евтиния MIDEA MSG-12HRI ... напоследък навсякъде се напълни с такива и явно са сполучливи, а финансите са ограничени.

    ПП: Мислех си и за HITACHI RAS/RAC-E10H2 (999лв) но ми се струва слаб за стаята....

    Ако може някой съвет.... че вече направо....

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #30

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Ако ще слагаш мидеята там където ще спиш просто се откажи от мидеята ,не става за спалня пука и трещи .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!
    От radoo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 52
    Последно: 21-02-12, 23:25
  2. Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!
    От MatZo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-11, 17:53
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло
    От koshera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 74
    Последно: 16-07-09, 00:19
  5. Samsung AQ12FA - изведнъж спря да топли и охлажда
    От hrutka във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-08, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе