Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 219

Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #31

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Хитачито е малко . Трябва да е 12-ка. При хитаяитата май беше 14-ка.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #32

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk
    Здравейте. Смятам да си купувам скоро климатик ОСНОВНО за отопление на стая 20-22кв.
    Бях си харесал точно този модел PANASONIC CS/CU-PE12DKE (1099лв) но като прочетох тука за тази афера... малко(даже доста) ме достраша....
    Дали е приключила... възможно ли е да са останали някъде още подобни бройки...
    А за малко по скъпия модел как стоят нещата PANASONIC CS/CU-RE12GKE (1159лв). Там има ли такава опасност да е от дефектна партида.. и каква е разликата точно с предходния модел?
    А и честно казано много взех да се замислям за много по евтиния MIDEA MSG-12HRI ... напоследък навсякъде се напълни с такива и явно са сполучливи, а финансите са ограничени.

    ПП: Мислех си и за HITACHI RAS/RAC-E10H2 (999лв) но ми се струва слаб за стаята....

    Ако може някой съвет.... че вече направо....
    От аферата бяха CS/CU Е12DKE ~ 1500 лв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #33

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    От аферата бяха CS/CU Е12DKE ~ 1500 лв.
    Супер....
    А какво можете да ми кажете за тези 2 модела на Панасоник.. сполучливи ли са.. и кой е по добър.. естествено по скъпия сигурно - но дали си залсужава и каква е разликата?

    ПП. Да ще се спи в тази стая... но май не съм много придирчив.. компютъра също работи по цяла нощ и не е от най безшумните.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #34

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk
    Супер....
    А какво можете да ми кажете за тези 2 модела на Панасоник.. сполучливи ли са.. и кой е по добър.. естествено по скъпия сигурно - но дали си залсужава и каква е разликата?

    ПП. Да ще се спи в тази стая... но май не съм много придирчив.. компютъра също работи по цяла нощ и не е от най безшумните.
    Виж им спецификациите и сам прецени.


    Между другото, информация от познат - дилър на климатици : От пролетта истински Малайзийци от КиК (Техномаркет) вече няма.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #35

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Това и аз го чух. Щяло да има само китайски. И аз го знам от дилър на Панасоник.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #36

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Еми щом няма да ги има, да хванат и да заредят с тези от новите серии , които са "маде ин джапан", ама да има и по големи , защото в момента има само 9-ки и 12-ки.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #37

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Здравейте и аз сам потърпевш от тая дефектна партида на CU-12DKE.Външното тяло замръзва много лесно и не се размразява въобще.Тия от Техномаркета ми говориха оная година, че това е нормално.....?????Гушнаха си 30 кинта за някаква си профилактика и толкова.....добре че зимата не беше жестока.Снощи имаше пак ниски температури и отново замръзна Гаранцията ми с миналогодишната профилактика изтече на 25.10.2007....ами сега?????!!!!!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #38

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от toro*
    Здравейте и аз сам потърпевш от тая дефектна партида на CU-12DKE.Външното тяло замръзва много лесно и не се размразява въобще.Тия от Техномаркета ми говориха оная година, че това е нормално.....?????Гушнаха си 30 кинта за някаква си профилактика и толкова.....добре че зимата не беше жестока.Снощи имаше пак ниски температури и отново замръзна Гаранцията ми с миналогодишната профилактика изтече на 25.10.2007....ами сега?????!!!!!
    Отвори външното тяло и там някъде по средата на питата/от към компресора/ на външното тяло трябва да имаш датчик за pipe температурата,който на споменатата серия Panasonic почти винаги беше откачен,заради по-къс кабел.Скобата за закрепване/пластинката/ може и да е паднала в тавата на външното тяло,но по вроятно да си стои на датчика.Закрепваш я и си спокоен в режим отопление.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #39

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от toro*
    Здравейте и аз сам потърпевш от тая дефектна партида на CU-12DKE.Външното тяло замръзва много лесно и не се размразява въобще.Тия от Техномаркета ми говориха оная година, че това е нормално.....?????Гушнаха си 30 кинта за някаква си профилактика и толкова.....добре че зимата не беше жестока.Снощи имаше пак ниски температури и отново замръзна Гаранцията ми с миналогодишната профилактика изтече на 25.10.2007....ами сега?????!!!!!
    Не е изтекла, ако проблема е в компресора , гаранцията ти е 5 години , а не е 2

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #40

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Еми поръчах си скъпия модел китайски панасоник.. RE12GKE от 1159 е станал 1199.. но ги прежалих пък каквото стане.. ще видим..
    другата седмица трябва да ми го монтират.. ще разправям...
    надявам се само да не съм се набутал много но пред алтернативата за китайска мидеа за 800... се надявам да си струва разликата от 400лв.. за пак китайски но Панасоник(надявам се да е иамло контрол от тяхна страна на качеството... все пак излиза продукт с тяхна марка и предполагам държат на името си и реномето..!! )

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #41

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    dindo,
    благодаря за съвета,които ми даде...!!!Датчика наистина си висеше свободно и не беше прикрепен никъде.Пластината, за която ми пишеш не можах да я намеря и за това го прикрепих с бандажна лента към най-близката тръба(pipe), която води към питата и до колкото ми позволи дължината на кабела.Къде му е точното място на този датчик и да ли съм постъпил правилно в случая?....Явно имаш опит и познания за тоя модел.Какво ти е мнението,да ли сам изгорял с тая партида - уж Панасоник и то Малайзия....а пък сума нерви и проблеми...????

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #42

    Re: Проблем с климатик Панасоник


    TORO*
    Не,не си изгорял!Даже си спечелил,като знам какво се пуска на пазара в момента!!!Panasonic-а си е много здрава машина,напук на всички писания в този форум!

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #43

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    dindo,
    благодаря ти още веднъж за уникалния начин по които ми илюстрираш по-точните ми бъдещи действия.Аз си потърсих човек които се занимавас климатична техника и коъто до момента свърши всичко това, което ти описах и ще му покажа мястото,защото и той не знаеше къде е точно.За твоя инфо сега климатика влезе в режим на размразяване ,но ми се струва, че не работи с пълнп КПД.Може указаното място от теб ще даде по- голям ефект......Благодарности още веднъж,Ще публикувам резултати ,но може и да не е тия дни ,че не знам кога пак ще мога да хвана моя човек (аз не съм компетентен)тъй като е много зает в момента......доста ментаци пуснаха на пазара и работа той има бол.....,,Жив и здрав бъди!!!!!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    21
    #44

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Здравейте отново, значи след описания проблем в началото на темата дойдоха от фирмата която ми го монтира, замериха налягането и казаха всичко е ок, климатика тръгна/не го бях включвал 2 дни/ и работи безпроблемно до тази сутрин. Сутринта го пускам работи около половин час и пак така - мига си таймера и туй то.
    Изключих го от захранването, стоя около 1 час така. включих го пак започна да размразява компресора се върти като бесен а вътре не духа . След около 10-15 мин замига таймера и се изключи.
    Електроника, датчик или какво ще е?

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #45

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Имаше такава тема за Панасоник няколко страници назад. Виж и огледай. Там е описано подробно.
    Накратко:

    Като почне да ти мига таймера, от дистанционното натискаш бутона check, за да ти изпише коя е грешката и след това със стрелките на таймера почваш да ги изреждаш една след друга, докато чуеш 3 пъти звук. А означението на грешките ги пише вътре на капака на климатика.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!
    От radoo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 52
    Последно: 21-02-12, 23:25
  2. Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!
    От MatZo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-11, 17:53
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло
    От koshera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 74
    Последно: 16-07-09, 00:19
  5. Samsung AQ12FA - изведнъж спря да топли и охлажда
    От hrutka във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-08, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе