Страница 11 от 22 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 316
Like Tree1Одобрявам

Нов Panasonic 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #151

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    При мен в жалузите тернометърът показва 42 градуса при зададени 27 а във стаята е 23.Ще наблюдавам дали ще ги качи.Във момента работи на първа степен незнам за меренето във жалузите на коя степен трябва да намеря но маи си духа в момента ок .Ще видя кога ще почне да духа по хладно и при каква стаина температура ще се случи това.

    - - - Обновено - - -

    А функцията авто комфорт какво прави?Стартирах я преди час но неуцещам абсолутно никаква промяна във работата на машината.
    Прочети си книжката, там е написано, има и картинки показва кое как действа.

  2.  
     
  3. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #152

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Функцията авто комфорт мисля, че следи само присъствие и не следи осветление. И вероятно по-слаба струя. Т.е. малко по-малко икономии.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    502
    #153

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Във моята книжка непише нищо за функциите.За авто конфорт само пише че при натискане на операцията уредът ще започне да се инициализира и че индикаторат ще мига.След инициализацията сензорът ще долавя източникът на движение и уредът щял да регулира температурата за комфорт но както.Питах какво точно прави защото неусетих разлика.Вече от два часа машината е настроена на 27 градуса и във момента във стаята е 24.Вече от вътрешното тяло духа 35 градуса и явно смята да поддържа тази температура и според него във стаята е 27.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #154

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Ами то и аз като сложа термометъра на радиатора /на парното/ отчита примерно 40 градуса, но в стаята е 22 градуса. Аз от месец ползвам 12-ката и съм много доволен. Еконавито и ауто комфорта изпълняват основно функция с цел пестене на енергия, тоест ако няма никой в стаята или засекат слънчево греене намаляват мощноста на климатика като регулират температурата и обратно. И външното и вътрешното тяло работят много тихо, единственият шум е от струята на въздуха, когато усиля мощноста на вентилатора. Както писах в темата "Добре ли и извършен монтажа?" момчетата от магазина си свършиха перфектно работата и останах доволен от монтажа и в последствие от работата на климатика.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #155

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Да си го ползваш със здраве.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #156

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Странно ако нямаш еко нави и ауто комфорт и грейне слънце какво ще стане? Ще стане в стаята 30 градуса ли?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #157

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Едва ли.Преценявам по моят дженерал в спалнята - когато вътре влезне слънце и загрее допълнително помещението и достигне зададената температура дженерала спира докато температурата на помещението не падне под зададената.
    Предполагам, че при ЕКОНАВИ на панасоник сензора засича слънчевите лъчи в помещението и намалява консумацията и топлоотдаването преди да се е загряло помещението от слънцето.Евентулано от там идва икономията.
    При изключен сензор предполагам реагира като моят дженерал.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #158

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    За мен това са маркетингкови трикове, отколкото реално работещо нещо. Климатика има сензор и непрекъснато "опипва" въздуха и може много точно да реагира на допълнителен източник на топлина. Това, разбира се е лично мнение и не ангажирам никой с него.

    Същото мисля и да детектора за движение. Излизам от стаята и ми намаля температурата, след това влизам и се форсира?
    Този пост е редактиран от Mega; 14-11-12 в 21:49.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #159

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    +1
    От въпросният модел не съм разочарован, но не съм и възхитен.Упътването е много кратко и неясно. Ако толкова се грижат за природата да го качват на дискове. Единствено на тих режим и с вентилатор на 1 деление е добре. За температури ще гледам като падне под нулата. В общи линии още трупам впечатления.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #160

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Тия сензори са пълна дивотия. Единия ми климатик има сензор за присъствие, който намаля с 2 градуса температурата ако няма движение в продължение на 20мин. Е ОК климатика настроен на 24, влизам в кухнята да си взема бира и чувам как компресора се форсира да догони разликата от 22 до 24, но за какво ми е като съм в помещението само 30 секунди? Друга ситуация отивам в кухнята да вечерям, температурата е 22 градуса, защото не е имало движение, а са настроени 24 градуса. Сядам да вечерям и зъзна, тъкмо приключвам с вечерята и градусите станали 24.

    Така че по-добре настройвайте от дистанционното колкото ви е приятно и изключете глупавите сензори.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #161

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Както писах по горе това са функции, които са предназначени основно за икономия на ел.енергия, но като приложение са малко не ефективни поне при отопление. Може би лятото при охлаждане ще има по-добър ефект от тях, но както казват руснаците "паживьом увидим ".

  14.  
     
  15. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #162

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Аз също от снощи го включих и вече смятам до пролетта да не го спирам. Впечатления - много положителни. Сложил съм го в режим "отопление" + "Еконави" +"наноГ".
    Настроен на 20 градуса - на сутринта засякох 20.8. Вечерта отварях още 2 съседни на хола стаи да се позатоплят. Спя в хола. Много безшумен. Чувам шума от въздуха в аквариума а не чувам изобщо климатика. При
    Еконавито действително духа в посоката в която "забелязва" присъствие. Даже засича и през матови стъкла ако съм в съседно помещение. За сега съм много доволен и приятно впечатлен от придобивката. Надявам се през големите студове, както и дълги години да е все така.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #163

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Ами за парите си мисля, че е доста добър климатика / е има и по-добри, но са и по-скъпички/ и като работа и като екстри. Аз моят няма да го използвам зимата за отопление, че сме на парно, но за преходните сезони и най-вече лятото се надявам да върши работа. Дано за напред да няма проблеми.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #164

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Взели сме си ги,трябва да сме доволни.В една поговорка се казва-,,бит и е... не си признават,,така че......А що се отнася до потребителите по-горе,че като вечеряли им било студено-моето скромно мнение е,че тия 2 градуса и то при темеператури 22-24 гр няма да се усетят осезаемо при положени е,че навън е 0 градуса даже и надолу.Всеки си знае.Ние на 24 градуса къпем малката.Въпрос на свикване и начин на живот.,,Разни хора,разни идеали,,по точно ,,различни,,това е което исках да споделя и да си пожелаем по-малки сметки за ток и по-комфортен живот.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    502
    #165

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    И аз не съм доволен от глупавите еко сензори.Неработи както никои друг климатик както съм свикнал и с това постоянно намаляне на температурата ме дразни и затова вече не ги ползвам.Наи ме дразни че иска да настоиш много високи градоси като 27 28 за да е във стаята 23.Преди това имах инвенторен HISENCE 8 години и там нагласям 26 и прави 26 тос немога да разбера защо не е така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 22 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA
    От ilpe във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 13-01-13, 19:19
  2. Daikin FTXS25K и Panasonic CS/CU-E09NKE-3 -Econavi 2012 кой от двата?
    От IFF във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 09-11-12, 18:46
  3. Абитуриенти 2012
    От hristoslav2 във форум Коментирай новина
    Отговори: 25
    Последно: 29-05-12, 15:15
  4. CES 2012
    От ivodivo във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 12-01-12, 19:26
  5. Евро 2012
    От travelerbg във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 18-10-11, 12:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе