Страница 10 от 39 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 582
Like Tree292Одобрявам

Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #136

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Хайде на примоцийката на XE/E**PKE

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #137

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Хе-хе, 12-ка за 1300 лева, а 15-ката за 1600 за сребристия модел. Ако сега трябваше да избирам, за тези пари веднага бих се метнал на 15-ка. Компресора им е един и същ, и на двата. Минималната мощност също. Разликата е, че 15-ката вероятно е с по-мощен IPM и тръбите на външния топлообменник са по-дебели.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #138

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Здравейте,
    възнамерявам да купя XE9PKE и да го монтирам в 10квадрата топлоизолирана стая.
    Имам наблюдение върху фуджицу 07lgc и 12lec монтирани съответно в 10 и 20квадрата стаи. Доволен съм от тях!
    Та въпроса е ще бъда ли разочарован от панасоника или напротив, в сръвнение с фуджицутата.
    Да го взимам ли, или да търся пак фуджицу.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #139

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    мен лично фуджицата по ми допада как работят ,имал съм и панасоник ..

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #140

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Днес го заявих онлайн техно... На първо четене ТТ характеристиките му ми харесаха. 32кг външно тяло, 5кв макс., 1кг фреон. Но после се зачетох тук и взех да се разколебавам да го вземам ли или да го откажа.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #141

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    абе ще върши работа машината

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #142

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от joro_tt Виж публикацията
    Днес го заявих онлайн техно... На първо четене ТТ характеристиките му ми харесаха. 32кг външно тяло, 5кв макс., 1кг фреон. Но после се зачетох тук и взех да се разколебавам да го вземам ли или да го откажа.
    Вземай го, в 10 квадрата ще работи безгрижно. Ще имаш доста икономичен климатик с екстри.
    Aleksandars одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #143

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Хе-хе, 12-ка за 1300 лева, а 15-ката за 1600 за сребристия модел. Ако сега трябваше да избирам, за тези пари веднага бих се метнал на 15-ка. Компресора им е един и същ, и на двата. Минималната мощност също. Разликата е, че 15-ката вероятно е с по-мощен IPM и тръбите на външния топлообменник са по-дебели.
    IPM са еднакви, тръбите май-също, само колектора на топлообменика е по-голям по памет и излиза на тръба 12, но и това не е сигурно, в сервизното може да се провери. Фреон също може да има повечко за 15-ката.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #144

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Обективно мога да напиша, че машината на Джак има нужда или от нов тръбен датчик на външното тяло, или проверка на фреона. Етерата на Панасоник е удивително тиха и топлеща машина, на ниска цена, с перфектен софтуер на дефроста. Лично тествано. Нямам QKE машина, с която да съм си играл и не мога да кажа дали е толкова добра, колкото РКЕ.
    Глупости, фреона и датчиците са абсолютно перфектни. Просто тия слабовати пръчки Панасоник Етереа толкова си могат.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Джак, ела да ти пусна едно РКЕ, девятка, да видиш как стопля 60 кубика и как дефроства. Между другото, още не е почнал с дефростите. Топло му е, за разлика от много прехвалени марки и модели. Не са ти по вкуса панасониците, но по-високо качество, за толкова пари, няма кой да ти даде. Между другото, дефроста на РКЕ серията на Панасоник е перфектен.

    PS: Да не си го пуснал на охлаждане?
    Додо, Етереата на панасоник може да топли много, ама само в Пловдив. Върви в Северна България, в Русе или Шумен, пробвай да се стоплиш с панасоника и тогава ще разбереш колко струват тия орязани дървета.

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Jack Krauser,какво имаш предвид че дефроста е 6 мин ?6 мин от както спре да духа вътре до момента в който почне да духа пак топло ,или 6 мин само се напъва и размразява питата ,след което подгрява вътре и общо стават към 10 или ?
    6 минути само размразява питата. При това сравнително топло време, скрежа колкото и дебел да е се стопява за около 2-3 минути. През останалото време топли околната среда.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 02-12-14 в 20:53.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #145

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Джак, аз не знам да се продава нещо на 230V, което да не е орязано, в сравнение с аналозите на 100V и 200V. Изключения правят само грозните уруру сарара и високия клас на Хитачи. Нормално е да се стопи леда за 3 минути, но дефростът спира при достигане на определена температура на топлообменника, която никак не е ниска и при силно ветровито време е достатъчно тръбния датчик на външното тяло да дава сигнал за 2 градуса по-ниска температура от реалната, за да стане това, което ти си видял. Дълго съм гледал и тествал какво може етерата при лигаво и ветровито време, затова се включих в спора. Освен, ако не се опитваш да сравняваш етерата с дайсейкай. Не става. Колкото и да е "смотан" компресора на осмицата на дайсейкай, отнася етерите от всякъде. Със сигурност има и други машини, по-добри от етерата, но няма да са по-евтини, по-тихи или с повече екстри от тях. Освен ако не са К2У, но те са друга категория
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 02-12-14 в 21:06.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #146

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Според мен в средния клас всички останали марки отвяват Етереата относно топлене и работа през зимата. Специално 12-ките са много орязани и слаби.
    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Леко отклонение от темата,но стана въпрос за панасоника че не топли и ''духа''рехаво.''Панасоник не може да те стопли''-цитат.Нека ползвателите на тези машини pke,qke да кажат ОБЕКТИВНО дали е така ,че много хора се подвеждат в избора си на машина.
    Ето ти обективни данни от производител и от сервизното на Panasonic E12PKE.

    7758808b.jpg

    Във форума има хора, които се занимават професионално с климатична техника. Питайте ги какво е тяхното мнение за смешните резултати на Панасониците относно налягане и изходяща температура.
    Забележете, при външна температура 7 градуса, при вътрешна температура 20 градуса, зададени 30 градуса от дистанционното и вентилатор на макс,
    изходящата температура на тия дървета е цели 34 градуса,
    а налягането едва 24 бара.
    При нулата положението става още по-трагично 32 градуса изходяща температура и 24 бара. Ако климатик, който при нулата с мъка вдига 32 градуса за теб е топлещ климатик...

    Новата серия QKE за 2014, са същите орязани пръчки. Показателите им са абсолютно еднакви. Който не вярва може да им разгледа сервизните. Даже старата серия вдигат малко по-високо налягане.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 02-12-14 в 21:57.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #147

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Джак, тези писаници са пълни глупости! Вземи термометъра и измери сам. Аз писах с колко градуса излиза въздуха. Ще ти изгори пръстите!
    Aleksandars и spas.slavchev харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #148

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Брех тоя Додо... С лека ръка обяви данните от производител и сервизните за пълни глупости.
    Между дргото, ако се разровиш ще видиш, че същите оплаквания от хладна струя на панасониците има и по чуждите форуми. За топло време стават, ама не и за сериозна работа при темпрератури под нулата. Това е мое мнение.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 02-12-14 в 22:31.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #149

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Май ще ме накарате да ходя с една камара термометри за замервания . Топлят и то баш до Дунава
    KING-T и spas.slavchev харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #150

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    При мен е същата работа. Имам два и при - 15 си топлят толкова колкото съм им задал от дистанционното. И съм от гр. Русе. ☺
    spas.slavchev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 39 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Panasonic CS/CU E12PKE
    От ehgypo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 17-11-14, 11:41
  3. Panasonic Еtherea 2013 ?
    От Mitko R във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 18-10-13, 10:42
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе