Страница 18 от 39 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 582
Like Tree292Одобрявам

Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #256

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    При мен когато махнах "шукариите" еко нави или ауто контрол времетраенето на дефростите намаля драстично , или си въобразявам че има връзка .

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на radobenoto
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    кукерландия
    Мнения
    26
    #257

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Машината е CS-XE 12 NKE-3. при зададени 22гр,-/толкова и в стаята/ твърдо дефрост на 40мин. Външна темп.-10гр. Аз обаче малко го претоварвам-70м3. Дефроста е кратък 2мин, а докато започне да духа топло още около 3мин

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #258

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от stennly Виж публикацията
    Гр. Оряхово, -12 градуса, Е9QKE. Спалня 13 кв.м., 2,50 м. височина. 22 градуса зададена, 22 в стаята, дефрости през 40 минути за около 10 минути. Изложение север - пряка видимост към река Дунав. Дефростите "шуртят" То и на единият ми Дайкин (FTXS25G) дефростите "шуртят" Дано съм бил полезен.
    Мнението на stennly наистина беше полезно. Може ли да кажеш при каква външна температура Е9QKE започва да дефроства на 40 минути?

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #259

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    мда ве претоварваш го .. стига сте ги жалили тия климатици кога виждате консумация над 1кВ че да се говори за натоварване на машината камо ли претоварване ..

  6. Junior Member Аватара на radobenoto
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    кукерландия
    Мнения
    26
    #260

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    мда ве претоварваш го .. стига сте ги жалили тия климатици кога виждате консумация над 1кВ че да се говори за натоварване на машината камо ли претоварване ..
    Още не съм сложил ватметър, но и това ще стане.Иначе компресора сериозно вие.Колкото до размразяването протича тихо, без никакво пращене на пластмаси, и бълбукане на фреон.
    Този пост е редактиран от radobenoto; 08-01-15 в 18:26.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #261

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    е вие си по слух той на LCC почва да вие на 700 вата а има още 1.5 отгоре

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #262

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Мнението на stennly наистина беше полезно. Може ли да кажеш при каква външна температура Е9QKE започва да дефроства на 40 минути?
    Трябва да го следя за да кажа нещо вярно. Но ще се постарая - дават го затопляне, та тези дни ще го хвана кога си разрежда дефростите. Снощи засякох дефроста и от спиране до тръгване да духа между 7-10 мин. Вентилатор винаги на макс, така си ползвам климите, защото живея в къща и всякакви "бау-бау" нарушават нощното спокойствие. ""Шуртенето" трае около 30 секунди, после нищо не се чува, пукане едвам доловимо. Машината е на 4 месеца и явно се e "разработила" Преди дефроста беше доста по шумен, а в детската стая, където е той, спя като ме изгонят , затова са ми редки наблюденията. Денем се отоплява и коридор 10 кв.м. е не само с него де, всички врати са отворени и FTXS25G и FTXS42G се включват във общото начинание - да се стопли къщата. Външна изолация 5-8 см. стиропор, нова дограма Енерги пакет, изолация таван 5 см. стиропор, гипсокартон. Строеж тухла. Най-студено тази зима -18, проблеми никакви, колкото зададено, толкова по термометър. Спални (13 кв.м., 2,50 м. - 22 градуса, Хол+кухня, 40 кв.м., 2,50 м. 24 градуса.) При - 28 градуса FTXS42G (хол+кухня) дойде слаб предните години, до - 25 никакъв проблем. Външното тяло на Е9QKE по-шумно от FTXS25G. Има някаква вибрация във външното тяло, което го долавям вътре, но защото се ослушвам, друг никой не го чува. При пипане на външното тяло се усеща. Тампони нови, меки с прекъснат болт. Като се затопли ще проверя нивелацията, че стойките са от един тип с който и преди съм се борил - с времето леко провисват еднократно и е нужна корекция. Тавата е с нагревател слаган от мен и лед няма. Пиша и за другите ми климатици за да може човек да прави сравнение, ако има от тях и се чуди и за E9QKE. За мен машината топли. Ще напиша и колко градуса въздух духа - довечера ще го измеря. Имам безконтактен термометър. Дано съм бил полезен.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #263

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от stennly Виж публикацията
    Преди дефроста беше доста по шумен
    При мен мен имам два вида дефрост. Единият е шумен трае 5-7мин чува се шуртене на фреон клапата се завърта нагоре и светодиода на захранването премигва. Не е най-приятното поведение на клима. Другия е за 1-2-3мин просто нищо не се чува това ли е безшумния дефрост или просто се изключва защото е достигнал температура кое наричаш безшумен дефрост?

    Тези шумните дефрости се получават май като го настроя на 30°С и отворя врата към коридора.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #264

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Възможно е да са и два дефростите, безшумният, визиран от теб не съм го хващал, не седя постоянно там, просто снощи хванах два докато се приспивах с телевизора и тях засякох -7-10 мин. Тези вероятно са шумните. Безшумните подозирам, че са при други температури на околната среда и по-малко натоварване на машината, тогава се предполага, че топлообменника навън не се изстудява до много ниска температура за 3 минути мисля беше по алгоритъм. Тогава вероятно ще да е по-краткия. Ще следя с интерес. Не, че ме интересува след като ме топли, но пусто любопитство

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #265

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    ако диода пауър не примигва не дефроства

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #266

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Така е, но минават 2-3 минути преди да духне отново т.е. са си към времето за дефрост Може и тези минути да е засякъл колегата.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #267

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    говоря за "тихите" дефрости .. реално просто спира а не че дефроства

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    3
    #268

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Сега и аз да се изкажа. Чаках температурите да паднат поне до -10 за да направя измервания, а следните са на -12. От септември месец съм собственик на panasonic etherea модел 2014/ 12ка и mitsubishi elecrtic MSZ-SF35 VE/ MUZ-SF35VE. Говорим за две еднакви стаи (1 квадрат разлика) в панелка, без изолация и с кофти дограма. Първо искам да изрзя възмущението си от някои комплексарски изцепки, които ме накараха да се параноясвам и да се съмнявам в панасоника. Нямам такава техническа грамотност както някои от вас, а разчитам само на фактите. Взех различни марки климатици понеже не исках да рискувам с една. В началото имах чувството че митсубишито затопля по бързо, и може би е така, от което ме хващаше яд, четейки и по форумите, а и от измерванията ми с ватомер (германски много точен), започнах да си мисля че съм се прецакал с панасоника, но в процеса на работа на двата климатика (при абсолютно сходни условия), стигнах до извода, че панасоника ми стана по любим, въпреки първоначалната ми любов към мицито.
    А ето и резултатите извършени при работа в режим на авто вентилатор, шлюзи насочени на долу зададени градуси 24. Искам да добавя и, че климатиците на са изключвани от октомври (с изключение за почистване на филтрите) не съм включвал никакви еконовита и тем подобни и съм пускал панасоника на powerfull в случаи на излизане от банята за да вдигне 1-2 градуса (митсубишито няма режим powerfull). При температури около 5-7 градуса митсубишито харчеше 250 вата за час, а панасоника средно по 275- 300 вата на час (правил съм измерванията периодично за 24 часа). При -12 градуса Митсубишито харчеше по 700 - 750 вата на час, а панасоника 650 вата на час, като панасоника достигаше зададените градуси (24), а митсубишито ги достигаше при здадени 28. Дефростите на митсубишито не мода да ги уловя, защото не знам кога дефроства, но по питата никога не е имало лед или скреж, а само малки ледени висулчици от дъното. Панасоника също никога не е имал лед или скреж а дефроста го засякох за период от 3 часа се включи два пъти за по 2-3 мин. (единия път -2, а другият 3.). Не знам какви са показателите при вас, няма как да са същите но орентеровъчно може да си направите сметката. Лично аз съм много доволен от етереата и ако си взимам пак климатик ще е такъв. Доволен съм о от двете марки, сигурно има и по добри, но като ги сравнявам, и двата са безшумни и двата работят добре, трябва да отбележа, че митсубишито е с много качествена и плътна пластмаса и не съм го чул да охка и да пъшка, докато панасоника си попуква от време на време, особено при дефрост, но комфорта който създава етереата ми се струва една идея по добър, като имам предвид и йонизатора, който си мислех че е пунтамара, но се убедих че въздуха е по приятен, особено когато минаваш покрай вътрешното тяло, се разнася една приятна озонирана миризма сякаш си до водопадче , а какви мръсотии излизат като го почиствам.
    ПП. Леля ми си бяха взели същия модел етереа и също са много доволни, казаха че колкото по студено ставало на вън, по добре работил.
    dodo_pv, edi1, Airfan и 5 други харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #269

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Наистина NANOE-G работи и създава разкошен въздух. А как го почистваш, ако може да споделиш, защото четох някъде в книжката, че се бъркало с някакво тампонче и се чистело, но още не съм го чистил. Не съм го и ползвал много, защото детето още не е там, а при мама, само тати е там, а той си минава и без това

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    3
    #270

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Значи, йонизатора го чисти като вдигнеш клапите на горе и бъркаш с клечка за уши, но да е от по качествените, щото има едни дето много се разнищват и остава половината памук вътре.
    spas.slavchev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 39 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Panasonic CS/CU E12PKE
    От ehgypo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 17-11-14, 11:41
  3. Panasonic Еtherea 2013 ?
    От Mitko R във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 18-10-13, 10:42
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе