Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 172

Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #76

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Тук се заформи сага достойна за турска сапунка, а с последните обяснения в любов избихте рибата

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #77

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung


  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #78

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от mir71
    Ми дори и като непознаване на техниката да го приемем... пак е нещо, което е достойно за уважение! Не си ли се нагледал в тази държава на хора дето всичко могат и от всичко разбират? Няма да ти е добре ако сега човека ти каже "...ОК, няма проблем - давай да го слагаме", а после стане така, че неможе да ти реши проблема!
    Свестен технически аргумент..... Ох, знаеш ли защо всички тук отричат с лекота тези марки..., ами защото ежедневно се изпада в луди приключения с тези чудеса на китайската индустрия - какви аргументи? Пред кого - пред вносителите дето само се чудят как да направят по-голяма разлика, пред производителите - дето понякога неможеш и да разбереш кои са... Как да стане - ти ми кажи. Всички тук са чували, а и повечето са посещавали семинари на Daikin, Panasonic...., а някой да е бил на семинар на Toyo, Hisense, Sang дори? Нещо, произведено от китайски производител, който работел за голяма фирма, дето пък държала правата на баш производителя..... как да стане? Защото ние, дето сме посредата, когато има проблем и трябва на нас да ни се помогне - от отсрещната страна има стена - няма информация, дават ти се компресори , които работят по 2-3 дни и т.н. Затова е така...
    Mir71, признавам, че ако бях в лудницата, която описваш, едва ли щях да мисля много по-различно от теб. Но погледа ми отвън се сблъсква с поредица от взаимносвързани нелогичности. Впечатлението ми отстрани е, че взаимоотношенията са обърнати с главата надолу. Естествено, положението е проекция на пазарната битка между стари и нови марки. Жалкото е, че борбата е дотолкова изострена, че нормалния език на възможното разбирателство е изчезнал и е заменен с безапелационни оценки като “боклук” и “дърво”, след които и последната възможност за коректни отношения е пропъдена, а на крайния потребител май не му е оставено много повече от ролята на безмълвен наблюдател. И, ако все пак потребителя поназнайва нещичко, трябва да посрещне техниците с омразно високомерие, за да е подготвен да ги изрита моментално от дома си при възможния опит нагло да бъде измамен, какъвто например беше случая ми с “Техноклима” тази година, (заради който пуснах тази тема) и не изгоних техниците тогава единствено и само защото нямах предварителна представа, че човешката наглост може да бъде толкова голяма.

    Казваш, традиционните производители организират семинари за техниците. И това е много съществена част от комуникацията в бранша, нали трябва да се запознаят обслужващите с особеностите на марката - един несъвместим цокъл за свръзка в машината може да я повреди, да не говорим за влошаване на действието от неподходящи налягания, температури и режими, ама не режимите от мануала, а оперативните режими на компресора, които производителя е оптимизирал за работа в определен диапазон от условия, за които е предназначил конкретния модел. Така се предотвратява опасността тези особености да подминат съзнанието на техника, а той да реши, че каквото е научил за първата марка, важи и за всяка друга и за всички възможни условия на експлоатация.

    Така обучен, техника ще има възможност да обясни на вносителя какъв проблем кога се проявява защото, ако техника каже на вносителя единствено, че стоката му е боклук, вносителя няма как да повтори това пред производителя, защото определението “боклук” не носи каквато и да било ориентираща информация за производителя, която да му помогне да отстрани проблема, производителя гледа, че машината при него си работи задоволително и решава, че търговеца го заблуждава за да иска отстъпка в цената, търговеца пък заклеймява техника като некадърник, а техника си го изкарва на крайния потребител, който купува по-често, по-скъпо и плаща по-високи сметки за обслужване и ток.

    И в тази връзка се проявява най-нелепата и шантава изява на отсъствието на аргументиран технически език – техника търпи ругатните на вносителя, но вместо да положи усилия да смекчат взаимната си неприязън и да заработят по-ясно и ефективно, вместо да се съсредоточи в проблематиката си, приема възможности да заобиколи търговеца и да се сдобие със стоката уж без да зависи от него. И така се раждат “легендите” за конкурентни марки, от които излиза, че някои производители от скука произвеждат имитации на стоки единствено, за да ги разхождат, а след като видят свят, да ги претопят и направят отново, само, че още по-зле отпреди, сякаш това има някакво значение, след като и преди това не са ставали за друго.

    А начина за доказване на такива “легенди” не е труден – поръчва се проучване на потребителите на различни марки и се оповестяват резултатите. Тогава няма да има нужда от твърдения, че “сервизите са задръстени с тази марка”, а ще имаме много по-надеждна база за сравнение, защото задръстването може да бъде от два и от двеста, а сервизите също могат да бъдат както два, така и двеста.

    И ако някои от заинтересованите ми каже, че резултата от проучването ще бъде поръчан, купен и вярва, че истината не може да се установи, какво ли пък него ще го спре да ме лъже, че аз да му вярвам?

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #79

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Пич, ти вярваш ли си на тези писаници. Мир се опитва да ти обясни, че на никой търговец или монтажник не му се носи гаранция по 2-3 години за машини, които се развалят всяка седмица. това е единствената причина някой марки да са недолюбвани, а не да търсиш световна конспирация срещу потребителите и определени марки. На хартия данните на всички производители изглеждат перфектни, на практика не е така.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #80

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    Пич, ти вярваш ли си на тези писаници. Мир се опитва да ти обясни, че на никой търговец или монтажник не му се носи гаранция по 2-3 години за машини, които се развалят всяка седмица. това е единствената причина някой марки да са недолюбвани, а не да търсиш световна конспирация срещу потребителите и определени марки. На хартия данните на всички производители изглеждат перфектни, на практика не е така.
    Вярвах, че ще има такъв коментар. Защото знам какво следва, ако държиш стотици патенти за стоката си и какво следва, ако тепърва я копираш от другите барабар с характеристиките. Просто отбелязвам, че воя беше срещу производители, които притежават стотиците патенти. И знам, че винаги ще има такива, за които неверието е необходимия "аргумент".

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #81

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Първо адмирации за небелсервиз - наистина не го очаквах това,беше чудесно творение...имаш талант , не се шегувам.


    Гуром - казах ти френд - на грешен път си...ама на толкова грешен , че дори и да се върнеш назад няма как да намериш истинският път...трябвало е по рано...вече е необратим процес.Ето къде е проблема с дипломите и многото учене - накрая забравяш всъщност каква е крайната цел ... и просто се движиш без цел ,по инерция и без посока.Ти наистина виждаш ли смисъл и логика в нещата дето си сътворил...?Аз лично едвам издържах да ги прочета докрая - това си е истинска сапунка.Е толкова ли не можа да разбереш какво се опитват да ти кажат...?Колко много думи и нямат никакъв смисъл - това си е направо за Гинес. Ще кажеш - този пак се заяжда нещо ...нямам причина...проблем нямам - опитвам се да ти кажа че ти имаш проблем.

    Мир71 ти го е предъвкал като на малко дете и пак не вдяваш...ами върви си тогава по кривата пътека - всеки сам си решава тези неща.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #82

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Първо адмирации за небелсервиз - наистина не го очаквах това,беше чудесно творение...имаш талант , не се шегувам.


    Гуром - казах ти френд - на грешен път си...ама на толкова грешен , че дори и да се върнеш назад няма как да намериш истинският път...трябвало е по рано...вече е необратим процес.Ето къде е проблема с дипломите и многото учене - накрая забравяш всъщност каква е крайната цел ... и просто се движиш без цел ,по инерция и без посока.Ти наистина виждаш ли смисъл и логика в нещата дето си сътворил...?Аз лично едвам издържах да ги прочета докрая - това си е истинска сапунка.Е толкова ли не можа да разбереш какво се опитват да ти кажат...?Колко много думи и нямат никакъв смисъл - това си е направо за Гинес. Ще кажеш - този пак се заяжда нещо ...нямам причина...проблем нямам - опитвам се да ти кажа че ти имаш проблем.

    Мир71 ти го е предъвкал като на малко дете и пак не вдяваш...ами върви си тогава по кривата пътека - всеки сам си решава тези неща.
    rkk, не ми приписвай оценки, моля те. Не съм казвал и не мога да кажа, че се заяжда човек с твоите възможности да разбереш. Разбирането е въпрос на възможности, а нямам навика да искам невъзможното, включително и от теб. Вярвай си на раздумката, псувай си което ти се скапе в ръчичките, вярвай си колко много разбираш без гадните формули, зависимости и измислените книжни глупости за измъчване на ученици и студенти, продължавай да вярваш, че Дженерал Илектрик е дъщерна компания на Sunny, в която изоставащи ученици от професионални училища в Китай правят модели на климатици, за да научат устройството им, и се радвай на мъдрата си представа за техниката и света.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #83

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Е, добре де, горното беше малко нещо като опит за разговор тип: "Право куме, та в очи" да илюстрирам какво се получава, ако комуникацията се замени с квалификации.

    Аз поне не претендирам, че съм носител на истина от последна инстанция, всяко обяснение е едно по-добро или по-лошо приближаване до проблема.

    Описах картинката без да отчитам неграмотността, идиотизма или безскрупулността на някои от търговците, както и на някои от производителите. Но също така и не казах, че някои от техниците също са надарени с подобни качества, защото всичко това по хората ходи. Не казах също, че всички техници са като арабина от “Техноклима”, който не беше си направил труда да се научи да говори, с изключение на безумните цифри, които иска с пълната преднамереност да мами за всичко, което пипне. Затова тръгнах от този краен случай на пълно разминаване между думи и дела, уж прикрито зад липсата на каквато и да било комуникация с клиента, сякаш усилията на всички от веригата нагоре – като се започне от монтажника, през търговеца, производителя, окачествителите, изпитателите, разработчиците, проучвателите, изобретателите и т.н, да не навлизам в подробности, че може да бъде детайлизирано до безкрайност, та: всички тези хиляди навързани в една система хора, получават заплащането за труда си от крайния клиент!!! Затова е нелепо техника, явяващ се волю или неволю представител или поне посредник на толкова много хора преди него и купувача, да мълчи или да мучи като арабина от “Техноклима” и да смята, че не дължи никакви обяснения.

    Затова казах и ще повторя, че липсват адекватни обяснения, които са заменени от “легенди” като тази, че производителя ще дава 2, 3 или 5 години гаранция за нещо, което няма да работи. Защото и неграмотен човек усеща, че има нещо гнило в подобно обяснение, а аз ще допълння, че няма производител, който да издържи продължително време да му рекламират повече от една четвърт от стоката, камо ли мегакорпорации като Самсунг и Дженерал Електрик, където отговарящия за пазарния дял се отчита всеки месец с подробен доклад как, защо и къде се мени пазарната позиция на марката и във всеки момент е длъжен да има отговор на въпроса защо прохождащи марки се налагат над неговата дори и при еднаква или близка цена.

    Типична българска "легенда" е и това, че големите корпорации се опитват умишлено, нагло и кокошкарски да измамят клиентите си, защото, за разлика от прохождащите производители, които нямат какво да губят, те имат дял от пазара, и най-се плашат не от грешките си, а от това, че не ги ли отстранят навреме, купувачите ще разкажат на съседите и приятелите си за тях и така ще пропуснат бъдещи клиенти.

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #84

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Всъщност за какво говорехме че го забравих ,докато четях твоите пледоарии...градиш си някакви теорийки , дето незнам на какво стъпват, но се самоизключват взаимно още преди да са стигнали до фаза доказване...всъщност философски сайт ли е това...?Аз харесвам философията ,но нали е технически този сайт.
    С няколко думи ще ти кажа това което исках и ще спра да чета тази тема.
    1.Не е трябвало да влизаш магазина и да вземеш най евтиният китайски компресор.
    2.Не е трябвало да залагаш на името на голямата компания Дженерал електрик и да взимаш климатик с тази марка.
    3. Трябвало е да се посъветваш с техниците и да ги послушаш относно качеството и надежността на водещите световни марки.
    4. Трябвало е да си вземеш климатик , не от магазина и да питаш после кой ще ми го монтира,а да послушаш човек,който е дошъл във вас на крака и си е заложил името и професията и ти е дал гаранция за това че ТОЗИ климатик ще ти върши работа и ще си доволен от него.
    И пак ти казвам формулите и теорията са на книга ,а на практика и понятие си нямаш от климатици.
    А всеки си има правото на собственно мнение ...но в случая си сгрешил много...а за китайците- остави ги те имат и добри и лоши стоки - не всичко е боклук.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #85

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung


  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #86

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Всъщност за какво говорехме че го забравих ,докато четях твоите пледоарии...градиш си някакви теорийки , дето незнам на какво стъпват, но се самоизключват взаимно още преди да са стигнали до фаза доказване...всъщност философски сайт ли е това...?Аз харесвам философията ,но нали е технически този сайт.
    С няколко думи ще ти кажа това което исках и ще спра да чета тази тема.
    1.Не е трябвало да влизаш магазина и да вземеш най евтиният китайски компресор.
    2.Не е трябвало да залагаш на името на голямата компания Дженерал електрик и да взимаш климатик с тази марка.
    3. Трябвало е да се посъветваш с техниците и да ги послушаш относно качеството и надежността на водещите световни марки.
    4. Трябвало е да си вземеш климатик , не от магазина и да питаш после кой ще ми го монтира,а да послушаш човек,който е дошъл във вас на крака и си е заложил името и професията и ти е дал гаранция за това че ТОЗИ климатик ще ти върши работа и ще си доволен от него.
    И пак ти казвам формулите и теорията са на книга ,а на практика и понятие си нямаш от климатици.
    А всеки си има правото на собственно мнение ...но в случая си сгрешил много...а за китайците- остави ги те имат и добри и лоши стоки - не всичко е боклук.
    Rkk, човек вижда според гледната си точка.
    От твоята гледна точка си толкова прав, че едва се сдържам да не те допълня, че техникът е венецът на техническия гений на човечеството, а климатиците растат по дървета и бостани – напук на гадните търговци, производители и особено на тъпите клиенти, които не знаят какво искат.

    От тази гледна точка, разбира се, няма как да проумееш, че съм избрал Дженерал Електрика, освен за друго, и защото е стар модел и, макар и не от най-високите класове, по характеристики се доближава до стария ми Самсунг, за който съм си спестил суперлативите единствено, защото не искам да засягам нечии чувства. Не можеш също да проумееш, че ИЗОБЩО не ме интересуват запалянковски хвалебствия или оплювания на марки, а искам само да си възстановя отоплителната система, с която съм топлил 4 помещения почти 8 години на цена, която ако чуеш, ще обявиш за абсолютно невъзможна, защото за теб не може да е истина което не си видял и пипнал лично.
    Ще допълня за тези, които вече ме питаха на лични за тази система, че стените ми са дебели 65 сантиметра, което не е от нещата, които се отчитат при монтажа, но при мен е свързано (както и другите подробности) с начина и режимите на функционирането й и ще спра да говоря повече по въпроса, защото не искам да бъда въвличан в спорове “кой е по-по-най” (глупак или умник), моля, които ме разбират, да ме извинят, системата ми не е универсална, а съобразена с условията и нуждите ми, а цялата тази сага с поучения за марки и предпочитания се разигра заради предпочитанието ми към обезвъздушаване преди пускане на един климатик, който имах нахалството сам да си избера и дори да монтирам.

    p.s. Не си прочел или разбрал дори това, че предположенията ти за компресора са повече от нелепи, но щом не можеш да си обясниш по друг начин нещата, повтаряй си го - много добре илюстрираш защо у нас орташката работа най-често дава плачевни резултати.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #87

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Ванко, ако си забравил колко притеснен бях, че нямат компресор "Тошиба", кажи поне не си ли спомняш - не чаках ли януари - февруари насред зима ПОНЕ една седмица от теб САМО и ЕДИНСТВЕНО за компресор "Дайкин" от Ловеч, че да ми обясняват сега тук колко съм любел китайските ефтини компресори, сякаш става дума за кантарни топузи.

    Кажи бе, Ванко, помниш ли или не помниш?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #88

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Купих си двустепенна китайска вакуумпомпа, напълних я с масло, но въпреки перфектния си вид и гаранция, издава разнообразни звуци, на моменти наподобяващи дрънчене. Понеже и манометричния блок е също китайски, реших да я проверя допълнително. Свързах я с прозрачно шише с около 1 сантиметър вода на дъното и водата завря при 15 градуса, което съответства на 15 mmHg налягане по абсолютна стойност, но пък маслото изгуби бистротата си въпреки, че направих опита за не повече от 1-2 минути.

    Някой да знае нормално ли е влагата от смукателния тракт да преминава в маслото толкова бързо и нормално ли е помпата да издава разнообразни звуци докато засмуква и да си изгрухтява отвреме на време дори при постигане на ниски налягания?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #89

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Добро утрооооооо!

    Ей, хора, никой ли не знае, или ме игнорирате, защото се опитах да защитя предпочитанията си? Остава и да съм обидил някого, без да съм казал на когото и да било, че не си разбира работата, обратното – мен ме набеждаваха, че не знам какво правя!

    Понеже съм миролюбив човек, в опит за помирение ще ви дам един пример с един съзнателен монтажник който, следвайки стриктно указнията на производителя, пропуска да оправдае надеждите на клиента за икономично отопление. Предварително искам да кажа - примера ми в никакъв случай не е критика на придържането към правилата (обратното на което е хазартното или безотговорно експериментиране), а само на това, че общите правила не винаги отчитат частните случаи, някои от които, без влагане на ум и сърце, без отчитането на допълнителни особености, остават не защитени, а зловредно ударени чрез самите правила:

    Да кажем, клиента живее на ъгъл, едната му стена гледа на североизток и почти не вижда слънце, другата – на югоизток и се радва на слънце от изгрев и през часовете на най-палещите слънчеви лъчи за деня. Съгласно инструкцията, при възможност трябва да се избягва монтиране на външното тяло на пряка слънчева светлина. Няма как да обявя това за неправилно, защото собственоръчно съм измервал температура на земната повърхност в края на юни над 70 градуса и на железобетонен панел над 60 градуса при температура на атмосферния въздух 40 градуса и мога да си представя как ще бъде охлаждан фреона на нагрятата стена с 10 - 15 градуса по-горещ въздух, отколкото на засенчената и как това ще се отрази на COP, на механичното натоварване на компресора и на живота на машината.

    Е, след казаното в горните редове, някой монтажник ще обясни ли вместо мен за възможния удар по джоба на клиента заради спазване на препоръката за монтаж, че сега ми се налага да прекъсна? Някой може ли да предположи или пресметне за какви пари говорим?

    Успешен ден!

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #90

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от gurom
    Някой да знае нормално ли е влагата от смукателния тракт да преминава в маслото толкова бързо и нормално ли е помпата да издава разнообразни звуци докато засмуква и да си изгрухтява отвреме на време дори при постигане на ниски налягания?
    Нормално е и промяната на звука на помпата дори по звука познавам дали е вакумирала. И с маслото е нормално да побеле от влагата все пак си пробвал с доста вода. Сменяш маслото и това е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 17:38
  2. Подходящ климатик - моля за съвет
    От Desislava S Teneva във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 22-12-12, 20:29
  3. Избор на климатик. Моля за съвет!
    От HYordanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 17-09-12, 13:16
  4. Моля за съвет за покупка на климатик
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 05-08-12, 16:11
  5. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе