Страница 94 от 110 ПърваПърва ... 44849293949596104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 1638

Климатици Sanyo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1396

    Отговор: Климатици Sanyo

    Знам го, много го заглеждах навремето като беше отляво на стената в магазина на ВарнаКлима, пластмасата му една лъскава. Външното беше на земята. Малко ми остана да стана Саньо-джия. Хитачито му е 35 килограма външното, 5 кила са си цял ред топлообменник. На Тошибите съм им поръчал лепенки: ''Powered by Hitachi''.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1397

    Re: Климатици Sanyo

    При старт е нормално за 5 мин. да се развърти ударно машината,а съвсем друга работа би имала при тръгване от он/офф работа.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    2
    #1398

    Exclamation Отговор: Климатици Sanyo

    DSC05409.jpgDSC05412.jpgНа вниманието на deian.blue1,Alexi,akula и други които могат да ми отговорят.Преди 5 години си купих SANYO DS22T.Тази зима ми направи впечатление ,че се получават вибрации при по висока вентилация,но не обърнах достатъчно внимание.Пролетта при при почистване намерих счупени лопатки от турбината 6бр от една секция 2+4бр./снимки/.Случайно разбрах ,че във вашия форум се е коментирал подобен случай,но не разбрах как точно сте го решили -откъде сте намерили подобна турбина ,на каква цена ,дори разбрах,че би могло да се балансира турбината с някакви пластини.Разбрах също от форума ,че климатика ми има функцията -аспирация,но не знам как се пуска-автоматично ли или принудително от дистанционното на което ми бяха посочени само някои от функциите.Има ли някой превод на такова дистанционно RCS-ST1/прикачвам снимка/.Имам също вибрации и на външното тяло ,което е хванато само с 1 болт и няма тампони/не са поставени -откъде да ги взема?/DSC05413.jpgБраво ,че има такъв форум и като чета има бая компетентни лица в него.Моля помогнете на лаика-моя милост!!!
    Този пост е редактиран от vvtk; 03-08-13 в 20:26. Причина: добавяне на снимки

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1399

    Отговор: Климатици Sanyo

    Като за начало, твоята машина не е с това дистанционно управление. Турбината няма как да я оправиш или балансираш. Според мен, машината има нужда от демонтаж, почистване, нова турбина и монтаж на ново, но както трябва.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 03-08-13 в 21:24.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1400

    Отговор: Климатици Sanyo

    Наистина е за основно почистване,но и връзките между перата липсват,а и от какво се е получило счупването?Някой май по дебелашки начин се беше пробвал да я балансира с отстраняване на равен брой лопатки от симетрична секция в другия край на турбината и срещуположни лопатки.Май се беше получил добър резултат,с малко намален дебит,но това като крайна мярка,ако няма донорска турбина.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    2
    #1401

    Отговор: Климатици Sanyo

    Никой нито е бъркал в климатика ,нито се е опитвал да балансира турбината.Съвсем случайно намерих ламелките и се чудех даже откъде са.След като чух вибрациите на мах.вентилация го разгледах внимателно /при спрял климатик /и тогава разбрах за счупването.Мисля че една лопатка се е счупила и е предизвикала др. счупвания.Това вероятно се е случило когато климатика е работил в студените дни на мах.t и мах.вентилация.Относно почистването бих поискал съвет от вас -как го правите?Аз почиствам редовно филтрите/мия ги/,а лятото ползувам спрей /от техномаркета/ за вътрешното тяло и спрей обезмаслител за външното тяло /решетките се забиват с прах и паяжини/.Иначе и вътрешните пити/на вътрешното тяло/ при свалени филтри ги почиствам внимателно с прахосмукачката.Кажете още как да го почистя и ще го направя!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    6
    #1402

    Отговор: Климатици Sanyo

    Здравейте!
    Интересува ме дали моделът Sanyо SAP-S25N е достатъчно добър за стая 20 кв .
    Днес си запазих 2 такива климатика за 2 стаи с еднаква квадратура , преходни. Много се двоумя дали да не ги сменя за някой Fujitsu. За вторите имам много положителни отзиви от познати, а за Sanyo нямам нито един.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1403

    Отговор: Климатици Sanyo

    за 20 кв са слабички .. но зависи какви темп. ще гониш

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1404

    Отговор: Климатици Sanyo

    http://ctlg.panasonic.co.jp/sanyo/pr...f/SAP-S25N.pdf ето да видиш данните.Ще се справи, модела не е лош, но зависи все пак от разположени ена помещения, изолация, търсена температура.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    6
    #1405

    Отговор: Климатици Sanyo

    Източно е изложението, панелен блок, с големи прозорци и стара дограма , без изолация. В магазина ме убеждават, че са много добри. Аз бях убедена че искам Фуджицу, но като отидох в магазина ми предложиха тези с йонизация и че са по-мощни машини

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1406

    Отговор: Климатици Sanyo

    Бе то Фуджи хубаво, ама какво Фуджи?

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1407

    Отговор: Климатици Sanyo

    Ти може да искаш Фуджицу ама те да нямат и ти предлагат това, което е налично, за да не те изпуснат като клиент.
    Като се предвид, че си от нежния пол, този иначе добър модел няма да се справи с това помещение при трайни отрицателни температури.
    В кой град се намира жилището?

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1408

    Отговор: Климатици Sanyo

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Бе то Фуджи хубаво, ама какво Фуджи?
    Я да не цапате темата, бе мискини!

    Люля, тези 20 квадрата... какво са? Ако е жилище с умерени топлозагуби, климатика ще се справи прилично.
    Този пост е редактиран от Kasap; 07-10-13 в 18:19.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1409

    Отговор: Климатици Sanyo

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    ...тези 20 квадрата... какво са?
    Дама в панел, без изолация с големи прозорци и стара дограма. Малко трудна работа

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    6
    #1410

    Отговор: Климатици Sanyo

    Kasap, извинявам се за "цапане" на темата, но за жалост няма друг начин да ми се изяснят нещата. ..Освен да отида в темата на Фуджицу и да им задам този въпрос :rolleyes:
    Благодаря на всички за включването. Само не ми стана ясно , кое по-точно не ми е наред - малки са тези за моите стаи или самата марка не е добра за студената Варна

    От климатиците искам да работят при най-големи студове , без да създават проблеми .
    С 1 малки деца сме и ми се ще климатиците да не се размразяват зимата през 5 мин, да не бръмчат .....
    Този пост е редактиран от Люлия; 07-10-13 в 19:22.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици Sanyo на 220V
    От m_dikov във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 6
    Последно: 18-01-11, 23:42
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 16:37
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 18:40
  4. Климатици Sanyo - мнения
    От cacho във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-07, 14:38
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 17:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе