Страница 34 от 35 ПърваПърва ... 2432333435 ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 521
Like Tree24Одобрявам

Климатици Sharp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #496

    Отговор: Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Sharp AY-ZP35PR

    Уникална машина. Жалко, че нямам една хижа на Мусала да тествам тоя климатик Харесва ми как е надупчена тавата точно по дължината на подгревната тръба. Няма нагревателни жици. Подгряването е с циркулиращ фреон. Ето малко снимки:







    Това е хийтпайп, може да се монтира на всеки климатик с преходник, но леко намалява капацитета. Подходящ е за области със силни снеговалежи.
    Изолацията на този Шарп ме кефи.
    babati одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #497

    Отговор: Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от bobbyap Виж публикацията
    Твоя е друга бира ... Не съм казал, че не топли , има си други кусури и то много
    Аз мислех че коментирате стари модели. Затова се намесих. Тези сигурно са нови?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #498

    Отговор: Климатици Sharp

    И моите не са много нови . Баба моите забравят да дефростват , за разлика от твоята Лука, която е сто пъти по-добра от това дърво бъди сигурен.
    .

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #499

    Отговор: Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от bobbyap Виж публикацията
    И моите не са много нови . Баба моите забравят да дефростват , за разлика от твоята Лука, която е сто пъти по-добра от това дърво бъди сигурен.
    .
    Може да е нещо поправимо. Не съм разбирач и не мога да те посъветвам. На твое място със сигурност бих се допитал до корифеите във форума. Не вярвам да е лоша машина ay-xp9hr. Аз имам от ниския клас на Sharp (AY-XP 12 LSR) и съм доволен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #500

    Отговор: Климатици Sharp

    Няма нищо за поправяне , просто съм наясно с машините , които имам и начина им на работа .Това че ти си мислиш ,че като климатика може да работи с дни заскрежен без да дефросва при минус 5 градуса с КОП сигурно около 2 и консумация над номинал е нормално ... (като не става с задаване на максимална температура от дистанционното има режим охлаждане). Хубавото е че мястото където живея е рай за климатиците в България и горепосоченото се е случвало 2 или 3 пъти за 7 години експлоатация.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #501

    Отговор: Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от bobbyap Виж публикацията
    Това че ти си мислиш ,че като климатика може да работи с дни заскрежен без да дефросва при минус 5 градуса с КОП сигурно около 2 и консумация над номинал е нормално ... (като не става с задаване на максимална температура от дистанционното има режим охлаждане). Хубавото е че мястото където живея е рай за климатиците в България и горепосоченото се е случвало 2 или 3 пъти за 7 години експлоатация.
    Прочети тази тема. За мен така трябва да работи един климатик. Още не мога да повярвам, че го купих за 1100 лева.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%BB%D0%B8.html

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #502

    Отговор: Климатици Sharp

    Не мисли ,че не съм го чел... И моя втория го взех заради цента от 1150лв. с монтажа.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    3
    #503

    Отговор: Климатици Sharp

    Здравейте на всички ! Искам да ви помоля за съвет къде да търся проблема в SHARP AY-B22DE9 . Проблема се изразява в това , че при зададени 18 градуса ,а в помещението е 23 климатика включва . Работи около 5 мин и изключва и така постоянно. Включват се и двете тела и външно и вътрешно. Машинката е гаранционна , но от сервиза казаха ,че е от дистанционното . Сменено е ,но проблема си остана.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,707
    #504

    Отговор: Климатици Sharp

    Дай му резет на дистанционното, ако няма бутон - му изкарай батериите. Дръпни и щепсела на климатика за няколко минути. После виж дали ще се държи пак така.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    3
    #505

    Отговор: Климатици Sharp

    Благодаря за съвета ,но ще пробвам утре , че климатика е в стаята на малкия и той заспа! А възможно ли е датчика за въздуха да е проблемен? Днес го бях свалил с цел да го сменя , но в Стара Загора не можах да намеря точно такъв- на една букса са и тръбния и въздушния . А и не знам стойностите му.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #506

    Отговор: Климатици Sharp

    След като климатика е гаранционен, не виждам причини да го чепкаш. Викай си сервиза!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #507

    Отговор: Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от belotoboro Виж публикацията
    Благодаря за съвета ,но ще пробвам утре , че климатика е в стаята на малкия и той заспа! А възможно ли е датчика за въздуха да е проблемен? Днес го бях свалил с цел да го сменя , но в Стара Загора не можах да намеря точно такъв- на една букса са и тръбния и въздушния . А и не знам стойностите му.
    Не само в Стара Загора няма, а почти никъде. Говорим за оригинални! Направи снимка на буксата и напиши стойности, да потърся.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #508

    Отговор: Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    След като климатика е гаранционен, не виждам причини да го чепкаш. Викай си сервиза!
    К'ъв сервиз, май го пускат по пързалката - "от дистанционното" било...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    29
    #509

    Отговор: Климатици Sharp

    Здравейте,
    Къде мога да намеря информация до какви отрицателни температури е безопасно да работи климатика ? Японски Шарп AY-U25SC.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,737
    #510

    Отговор: Климатици Sharp

    Ще работи и на -20, но с какъв капацитет е друга работа. В завимост от топлозагуби, търсена температура и т.н.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Stoil одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 35 ПърваПърва ... 2432333435 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 28-11-12, 18:23
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 18:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 17:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 19:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 18:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе