Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 218
Like Tree13Одобрявам

Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #166

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    ем айде със здраве ,ти си я хареса марката което е много важно за да си харесваш климатика щото всеки има някакви недостатъци ..
    V_Simeonov, Mega и mirandi харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    13
    #167

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Da споделя накратко и моя опит с климатик AY/AE-XP9GHR. Имам го от лятото на 2009та. Беше леко некадърно монтиран, без да са му вакуумирани тръбите, а с просто малко пускане на фреон да посъска... Като питах после управителя на фирмата, това нормална практика ли е, той прати същите момчета с вакуум компресора. като за целта те първо събраха фреона обратно в компресора.... смех.... ама през сълзи. за щастие, проблеми досега не съм усетил от това.

    Накратко - много съм доволен от работата му. Като шум - не ми пречи. По-точно, не го забелязвам. Ако трябва да съм честен- през нощта го спирам (говориме за отоплителния сезон), защото спим с електрическа постелка. (горещо препоръчвам). Т.е. пускан е сутрин при минус 20 и си тръгва без никакви проблеми.
    Минимална консумация специално не съм засичал, но като му включвах ватметър, беше нещо около 300вата, но не бих се подписал под това.
    Размразяването почти не го забелязвам, затова не мога и за него да кажа нищо конкретно. Не съм имал проблеми със замръзване на външното тяло, макар че накрайника за маркуч си седи на него (без маркуч). Дори през предишната доста свирепа зима - никакви проблеми. Сградата е без парно, стаята е 18кв.м.45куб.м. , с две външни стени и трета към не отоплявано помещение. Единствен отоплителен уред е и не съм имал никога проблем с това, дори на минус 20.
    Общо взето съм фен на климатици Шарп. Предишният ми беше купен 98ма, инвертор, само с него се отоплявах и 2009та го преместих при тъщата, където продължава да работи и сега, вече 15години. Като само веднъж се опитах да му мия топлообмениците, когато беше на 10 години. друга профилактика не е видял, освен задължителното миене на филтрите, нали.

    Това е накратко. Някой ако го интересуват подробности по охлаждането - сега е момента да пита. А за отоплението- след 3 месеца ще мога да съм по-конкретен с цифри
    zhelko и imegogo харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #168

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Като продължение от представянето на 9GHR - за отоплението на помещение с малки топлозагуби, определено си трябва по-маломощна машина, понеже моят пък идва много силен и хич не си слиза до минимума по книга. Аз добре си мислех за 7-ца, ама не се предлагаше такава от модела. Както е отбелязал колегата по-горе - МОДЕЛА Е ИДЕАЛЕН ЗА ОТОПЛЕНИЕ при нормални до големи ТОПЛОЗАГУБИ на помещение.
    За охлаждането - засякох го на максимална мощност да достига до 750-780 вата, а на отопление до 1400 вата - и пече яко. И според мен си отговаря на посочваните отдавани мощности. Като наистина на охлаждане е слабичък, но за моите помещения, не ми и трябва кой знае колко.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #169

    Re: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Като стана ред, от седмица го пускам аз моя XP12GHR и е като дзвер..за нула време оня ден при 0* вън - вътре 16 изплющя 23* стой та гледай..Яко си е добичето. Само гледам цената нещо им е скочила..мислех една 9-ка да сложа в другата стая - тя цената като на 12, ама ще видим тая зима и тогава...

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #170

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Отсткочи първо до раздел "Продава" и после до Варна, и ще се сдобиеш с 12-ка

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #171

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Едно питане за дефроста при модела :

    Проблема е следния,цял ден климатика си работи на 24-25 градуса и сравнително рядко прави дефрост,но вечерта като заспивам го намалявам на около 20 и тогава започва горе-долу на час да прави дефрости....а той почти не се включва,работи си на on/off. То бях чел,че ако в рамките на час направи няколко он/офф-а влиза в размразяване,но не виждам каква е логиката,не съм гледал вънка как е тялото,но предполагам няма да е заскрежено. Та има ли някаква "врътка" да не прави на толкова на често дефрости,без да увеличавам градусите?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #172

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Логиката е, че е голям за помещението и с висок минимум.

    - - - - - - - - - -

    Логиката е, че е голям за помещението и с висок минимум.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #173

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    25 кв. ми е стаята,с доста прозорци .....той под 22 ргадуса като го нагласиш си е он/офф винаги,след 23 градуса вече не е така. Та не е проблем помещението,проблем е софтуерен според мен . То ясно,че модела е с висок минимум и не това ме дразни,просто прави безсмислени дефрости,като му се намалят градусите.

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #174

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от kiril30 Виж публикацията
    ...просто прави безсмислени дефрости,като му се намалят градусите.
    Sharp 12LSR не можеш да го излъжеш по какъвто и да било начин относно разскрежаването. В сух студ може да работи цели дни без да размрази.
    Не мога да повярвам, че по-високият клас машина прави тия номера. Разочарован съм...
    toto_toto одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #175

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Sharp 12LSR не можеш да го излъжеш по какъвто и да било начин относно разскрежаването. В сух студ може да работи цели дни без да размрази.
    Не мога да повярвам, че по-високият клас машина прави тия номера. Разочарован съм...
    ами вчера не беше "сух студ" -5 с валежи от сняг....но цял ден ми вървеше на 24-25 и не го хванах да прави дефрост,но като го намалих като легнах да спя и буквално се н.сра да прави ,което няма никаква логика,при условие че компресора не е натоварен.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #176

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Аз се радвам, че поне проблемите ни не са от сорта - "не топли, помогнете" . И моя прави дефрости, без да е особено много заскрежен, но пък в предвид че при мен на 500м от Дунава е влажно и по-добре със, отколкото без .

    Кире, пробвай АВТОМАТИЧЕН режим на работа и сподели как е, мисля че ще има промяна в "поведението" му.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #177

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Аз се радвам, че поне проблемите ни не са от сорта - "не топли, помогнете" . И моя прави дефрости, без да е особено много заскрежен, но пък в предвид че при мен на 500м от Дунава е влажно и по-добре със, отколкото без .

    Кире, пробвай АВТОМАТИЧЕН режим на работа и сподели как е, мисля че ще има промяна в "поведението" му.
    Ами днеска ще го пробвам на автоматичен да го сложа преди да легна ....иначе си топли животното,аз даже си го гася да не го слушам нощно време(че то с тея дефрости ме нерви),сутринта на -5 си го пускам и си топли доволно ..... абе то и вчера си беше доста зле времето и може би затова да бяха толкова чести,ама и през деня беше зле,пък и го бях набримчил на високи градуси и не правеше дефрости.

    П.П. На тоя автоматичен режим да не вземе ми духа студено ,че не е като да не духа тоя климатик .

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #178

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Автоматичен режим на вентилатора!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #179

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Автоматичен режим на вентилатора!!!
    Той си е на автоматичен ..... ако това е имал в предвид V_Simeonov , моя си е на автоматичен режим..вентилатора.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #180

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Режим на работа, правилно си ме разбрал, пък за вентилатора, аз се убедих, че няма кой знае каква разлика как е настроен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за климатик SHARP AY-FK25A-W
    От joro9090 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 4
    Последно: 25-06-14, 07:57
  2. Въпрос относно Sharp AY-P22SC
    От taxidriver74 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 20-11-13, 08:51
  3. Въпрос за SHARP
    От lal70 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-13, 13:59
  4. Въпрос за Sharp 32DH65E
    От oduh във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-09, 20:50
  5. Sharp AH-C32X - въпрос
    От smsdeliverer във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 18-05-07, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе