Страница 90 от 101 ПърваПърва ... 40808889909192100 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,336 до 1,350 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1336

    Отговор: Toshiba Carrier

    Не знам какво и даваш, ама ватметъра подминава 2200W. Поради което твърдя, че на тези уреди не може да се вярва.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1337

    Отговор: Toshiba Carrier

    Някой замисля ли се, при -15 какво се случва в климатика, най-вече в изпарителя? И защо компресора не трябва да работи на максимум? Или само се пишат безумия? Пост, след пост.
    SPSt, bobbyap, bobbyap и 3 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #1338

    Отговор: Toshiba Carrier

    Мисля че няма опастност да попадне не изпарен фреон в компресора при -15, ако това имаш предвид. Поне за 410 фреон. Не виждам проблем да се избримчи на максимум при тази температура.
    ruuni9 одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1339

    Отговор: Toshiba Carrier

    Това го смята софтуера. Мотора няма проблем да се равърти на макс, ако има защо.
    ruuni9 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1340

    Отговор: Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Някой замисля ли се, при -15 какво се случва в климатика, най-вече в изпарителя? И защо компресора не трябва да работи на максимум? Или само се пишат безумия? Пост, след пост.
    Сподели де, защо не трябва на -15гр. да работи на максимал? Кога ще ми потрябва иначе?
    Защо ми е максимума при +7гр?
    Защо при Тошиба максимума намалява при минусови температури, да оставим увеличаването на минимума настрана?
    Защо при Национала или Фуджи нито минимума, нито максимума мръдва при -15гр?
    Ако при всички климатици е така - хубаво, но не е. При конвенционалните се наблюдава това поведение.
    За мен данните на Тошибата са подвеждащи.
    Честно казано, аз Тошиба няма да си купя вече. Недостатъците ѝ са много и за мен са неприемливи.
    biro, Pr_br и bobbyap харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1341

    Отговор: Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не знам какво и даваш, ама ватметъра подминава 2200W. Поради което твърдя, че на тези уреди не може да се вярва.
    Този дайсейкай-6 10-ка е тунингован. Всъщност е 13-ка.
    По тази таблица съм 1:1 с 35-та:


    Къде си слагаш твоята 8-ца при истинските климатици.


    - - - - - - - - - -

    zxc0 , на рекламките е вярно малко подвеждащо...."6kW" ....,
    но в сервизните си са го дали на графиката. При -15 остават 45% от това което е при +7.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1342

    Отговор: Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Мисля че няма опастност да попадне не изпарен фреон в компресора при -15, ако това имаш предвид. Поне за 410 фреон. Не виждам проблем да се избримчи на максимум при тази температура.
    Няма, ама има.Особено при заскрежен топлообменник. Панасониците имат увеличен размер на акумулатора + допълнителна софтуерна защита на компресорите срещу това и затова някои изключват при -19°.

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #1343

    Отговор: Toshiba Carrier

    Джакич, при -15 на климатик парадиращ с високо качество му е доста трудно да заскрежи изпарителя, че хептен да няма обдухване ;-) Не е както при -2 примерно. За качествен климатик няма проблем да работи на максимум и преди обезкрежаването. А тази "защита" на Панасоник нали не си мислиш че е в полза на клиента и че прави климатика по-хубав ;-)
    zxc0, ivan74, SPSt и 2 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1344

    Отговор: Toshiba Carrier

    Говориш така, щото никога не си виждал гъста мъгла с 20 метра видимост при -15° и то с дни. При мен неколкократно е имало такива условия, топлообменникът се зашива напълно за около 20 минути и дебитът става 0.
    А на моя климатик тази защита съм я байпасирал, така че сега и до -30° ще работи.
    mystikalrs одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #1345

    Отговор: Toshiba Carrier

    Виждал съм естествено. Все пак и аз живея в България. И понеже темата е за Тошиба ще ти кажа, че моите тошиби не се притесняват да работят на максимум при такива условия, преди дефрост. Те не чакат да се затлачи питата със скреж.
    ruuni9 и TO6IKLM харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1346

    Отговор: Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията

    zxc0 , на рекламките е вярно малко подвеждащо...."6kW" ....,
    но в сервизните си са го дали на графиката. При -15 остават 45% от това което е при +7.

    Тя графиката е хубава, цветове си има само дето е доста постна.
    1. Не се казва за номинал ли е графиката или за максимум. При охлаждане е написано че е за номинал, затова предполагаме че и при отоплението също е за номинал.
    2. Със скреж ли е, без скреж ли е - незнайно.
    3. Ами максимала къде е? Предполагаме, че е със еди колко си процента над максимума. Така се опитваме да сметнем колко kW ще има на максимум при -15гр., щото аз от сервизното тази информация не я намирам.

    Вземаме 13-ката да речем: Номинал = 4,22kW ; Максимум = 7,7kW (Супер). Тука максимума е отдалечен от номинала с 7,7 / 4,22 = 1,824 пъти = 82,4% (Супер)
    Консумацията на максимум изчисляваме от графиката, щото я няма в прав текст - почти 11 Ампера при 110RPS. Или около 2,4 - 2,5kW.
    Какво предполагаме за -15гр. :
    И номинала и максимала падат на 45% от стойността си!
    Номинал = 4,22 * 0,45 = 1,899 kW - предполагам при 0,95kW консумация.
    Максимум = 7,7 * 0,45 = 3,465 kW - Супер, обаче ако запази консумацията от 2,4 - 2,5 kW. При положение че консумацията не се вдига повече от 1,6 kW няма начин да ме убедите че ще отдава 3,465 kW. Така ще се получи че СОР-а на максимум е по-голям от СОР-а на номинал при -15гр.
    Намаляваме COP-а с 10%(заради работата на максимум, то повече трябва ама карай)
    И максимума става: 1,6 * 2*0,9 = 2,88 kW (Стойност, която как да кажа по-меко ... не е блестяща). Уж имахме 7,7kW пък, колко останаха ...2,88kW. Почти 600W са при -15гр. си трябват. То средният клас на някои други климатици вадят повече и на хартия и по мои измервания (това е за друга тема).
    И това е заради недостигане на максималната консумация при -15гр., ама къде го пише в сервизното? Това е подвеждащото!
    JOKVN и Rafailiev харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1347

    Отговор: Toshiba Carrier

    Колега zxc0, долу е прикачена коректната информация за една тошиба. Лошото е, че за другите марки не се намира подобна. Данните са за стайна температура 20 градуса.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    zxc0 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1348

    Отговор: Toshiba Carrier

    мда ,за това не си взех тошиба аз .. щото ги има тия данни 2.7 кВ при -15 ,мерси .. тва няма да ми стопли хола както е 13ка ..

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1349

    Отговор: Toshiba Carrier

    А трябва ли тогава да го топли? Или другите 13-ки топлят повече?

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1350

    Отговор: Toshiba Carrier

    9ката ми има по високо топлоотдаване при -15

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе