Страница 91 от 101 ПърваПърва ... 41818990919293 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,351 до 1,365 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1351

    Отговор: Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    9ката ми има по високо топлоотдаване при -15
    Без изобщо да гледам каква климатици имаш, говориш за Фуджи нали?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1352

    Отговор: Toshiba Carrier

    Таблицата, която съм прикачил, е примерен вариант на това, как трябва да се поднасят данните. По-рано съм писал още, че не е вярна. Топлоотдаване ат 2,5kW при -17°С постигам с етерията - девятка от подписа ми. Двете девятки на Алекси, заедно може и да докарат топлоотдаването на дайсейкай, ако ги бодне в една стая и не му спрат тока

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1353

    Отговор: Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Без изобщо да гледам каква климатици имаш, говориш за Фуджи нали?
    мне ,за Хитачито за съжаление на Додо е поне 1 класа над Тошибата му .. и е с 1000 лв по евтино

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1354

    Отговор: Toshiba Carrier

    Па как не ва мързи да мерите колко точно отдава.Сигурен съм, че почти на всички машините ще се справят с помещенията, дето сте ги сложили.Това тефтерите, отдавна съм се убедил, че няма нужда да се втелявам в данните за отдаване, щото хич не са така в живота.В машините има доста силици, за които повечето позватели не подозират, да не говорим, че хич не ползват.От моите съм изревавал сериозно само япончето по тази Нова година, щото празнувахме на вилата.Като отидох по обяд, беше си студено, сигурно към -10, може и малко по-долу, не знам точно.Естествено не съм мерил нищо, само ударих копчето на дистанционното и му сложих 25 градуса и слязох долу в кухнята.Машината топли 32 квадрата подпокривна стая и не беше пускана от месеци.Жената като се качи след половин час, само изхълца и вика, каква е тази баня горе, май дойде време да си лягаме Другите ми машини не съм ги изревавал кой знае колко, те по принцип си работят на облекчен режим още от слагането им преди 10-12 години, но при проби преди много време разбрах, че в тях дреме много мощ, като за мен е без значение колко е точно.
    Aleksandars и SPSt харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1355

    Отговор: Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Таблицата, която съм прикачил, е примерен вариант на това, как трябва да се поднасят данните. По-рано съм писал още, че не е вярна. Топлоотдаване ат 2,5kW при -17°С постигам с етерията - девятка от подписа ми. Двете девятки на Алекси, заедно може и да докарат топлоотдаването на дайсейкай, ако ги бодне в една стая и не му спрат тока
    Хубаво е да се дава така, но чак през един градус не е необходимо.
    Достатъчно е минимума да се даде при положителни температури, или ако се изменя да се даде кога и с колко.
    Максимума при който може да работи дълго време при -15гр. и при каква консумация.
    И изобщо не е лошо да ги има пак тези параметри и при вътрешна 22гр. и при 24гр. примерно. - Не всички търпят на 20гр. все пак.
    Колко харчи от мрежата и колко отдава ме интересува. И хубаво би било да се дадат и при избран минимален вентилатор.
    Дават се камара излишни данни, които са с не знам каква цел - да те объркат вероятно.
    Примерно, какво ме интересува тока на компресора при някакви си обороти на компресора?

    Сега пък не била вярна. В смисъл, каква е?
    Това топлоотдаване 2,5kW, може да го сметнеш ОК. На максимум ли е, на номинал ли, при каква консумация? Не че ми се види много де, ама като ти стига значи си ОК.
    Как измери дебита на турбината мога ли да попитам? Или как я изключи от формулата?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1356

    Отговор: Toshiba Carrier

    Ми няма как да ги дадат, понеже никой не знае какви са условията в момента на ползване.Ако ги дадат лабораторни, ще се разминават и някой пак ще мрънка ,че минимума, номинала или максимала нещо не е наред.
    ruuni9 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1357

    Отговор: Toshiba Carrier

    Хитачито за топленето - топли, но има много смотан и неадекватен дефрост алгоритъм. При -15° на максимална мощност ще се покъса от дефрости на 40 минути. Според мен е неуместно да се сравнява с дайсекай. То затова и цената му е такава, а новият им модел psb/wsb не си струва парите с такова малоумно размразяване.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 09-11-17 в 10:07.
    ruuni9 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1358

    Отговор: Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Ми няма как да ги дадат, понеже никой не знае какви са условията в момента на ползване.Ако ги дадат лабораторни, ще се разминават и някой пак ще мрънка ,че минимума, номинала или максимала нещо не е наред.
    Е що, не могат да си следят и мерят консумацията ли? Има бутони дето го ограничават на номинална консумация и то си работи. Направено е, хардуера е там пък не се ползва.
    То отдаването е ясно, че почти никой не може да го измери, но в консумацията поне да са коректни!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1359

    Отговор: Toshiba Carrier

    Не знам какво ги гледате тея отдавани мощности при -15С и че нищо нямало да стоплят. Преди 1-2г пак имаше подобни разисквания във форума и че как Тошибата нищо нямало да стопли при -15С. Тогава един януари при -17С настроих климата на 30С - почна да духа като калорифер сигурно на 3-та степен на турбината и след 10мин в стаята не се дишаше от жега... пък нека са 2.5KW, че и по-малко май бяха при 5-та серия. Може би няма да стоплят палатка.
    SPSt и TO6IKLM харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1360

    Отговор: Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Хитачито за топленето - топли, но има много смотан и неадекватен дефрост алгоритъм. При -15° на максимална мощност ще се покъса от дефрости на 40 минути. Според мен е неуместно да се сравнява с дайсекай. То затова и цената му е такава, а новият им модел psb/wsb не си струва парите с такова малоумно размразяване.
    дефрост алгоритъма е един от най читавите на Хитачи ,стига да познаят стойността и мястото на термистора при -15-18 и консумация 800-1000 вата не размразява по 10-15 дена ..
    aruba_man одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1361

    Отговор: Toshiba Carrier

    Какво му е читавото, абсолютно неадекватен алгоритъм. Намерих за топ-моделът им psb, който вероятно е същия като при твоя.
    Първият дефрост е контролен, независимо от температурата винаги по време на 1 час.
    Втория и последващите дефрости се определят от времето за размразяване на топлообменника - ако е под 6 минути,
    от 0° до -10° размразява на 40 минути,
    под -10° на 1 час.
    Ако е над 6 минути и под -10° почва да ги цикли на 40 минути.

    При -15° на максимална мощност хитачито ще цикли дефрости като побъркано, не е уместно да го сравняваш с дайсекай.
    ruuni9 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1362

    Отговор: Toshiba Carrier

    нищо подобно не се случва спокойно дадения алгоритъм изобщо не изглежда така както си го описал ,има редица разклонения по него и условия ,мислен е .. това което си описал е по скоро на Панасоник алгоритъма ..
    aruba_man одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1363

    Отговор: Toshiba Carrier

    Нищо му няма на дефроста на ХИТАЧИ.Дори моя дървеняк при ниски температури си работи с часове.Минималното му време между дефрости под -5 е 60 минути, сиреч по-начесто от дефрост на час под -5 не може да направи, да се съдере от работа.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1364

    Отговор: Toshiba Carrier

    А моя като подкара дефрости на час около 0 градуса и надолу. Капка лед няма отвън, шурти като Ниагара. Уж е с къщички ама си е хитачи.
    Иначе топли когато не дефроства.
    ruuni9 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1365

    Отговор: Toshiba Carrier

    [QUOTE=zxc0;844247...
    Сега пък не била вярна. В смисъл, каква е?
    Това топлоотдаване 2,5kW, може да го сметнеш ОК. На максимум ли е, на номинал ли, при каква консумация? Не че ми се види много де, ама като ти стига значи си ОК.
    Как измери дебита на турбината мога ли да попитам? Или как я изключи от формулата?
    [/QUOTE]

    Тази страница, която съм качил, е вярна, объркани са минимумите на 13-ката в началото на инженерното. Не е нещо съществено. Смядовски радиатор с мощност 2,5 kW топли по приблизително същия начин, както етерията в подписа ми при -17. Консумацията и беше 1200W. Дебитът на турбината не може да се премери по никакъв начин с прилична точност, винаги се получава по-голям от реалния. И производителите не могат да го премерят, ползват готови програми с коригиращи константи, които никой не прилага правилно. Causa perduta.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    мне ,за Хитачито за съжаление на Додо е поне 1 класа над Тошибата му .. и е с 1000 лв по евтино
    Не знам какво точно хитачи имаш пред вид, моят фаворит е RAS-35PSB. Цената му е по-висока от тази на дайсейкая. Ако коментираш RAK-25PSA, класата му наистина е над дайсейкай, но по съвсем различни критерии, нямащи нищо общо с топлоотдаването. По-слаб е, разбира се. Както и с по-калпав дефрост, нуждаещ се от модифициране. Дори не съм сигурен, има ли прахосмукачка, както PSB? Изцяло от неръждавейка ли е вътрешното, заедно с турбината?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 91 от 101 ПърваПърва ... 41818990919293 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе