Страница 6 от 70 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1050
Like Tree263Одобрявам

TOSHIBA DAISEIKAI V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #76

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr
    Моторчето работи, защото като бутна на ръка капака докато климатика е изключен от мрежата и като го включа, самото моторче прибира панела. Ще го пусна довечера пак и ще снимам докъде се отваря.
    Пусни го на 30 С и турбо на мах, ако не отвори капака до край, значи има дерт. Виж дали някоя лампичка не мига или изобщо, какво свети от диодите отдолу...?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #77

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Освен Operation нищо друго не мига. Като се прибера ще ги пусна и двата по едно и също време. Под макс имаш предвид вентилатора на макс ли или hi power или както беше там бутона.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1320690678[/time]_________________________________________________

    Ето това е положението след 30мин работа в режим топло на 26 градуса и вентилатор на ауто, пусках и на макс и на ауто, все тая. В апартамента температурата беше около 20 градуса преди да ги пусна.








  4. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #78

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Малко конкретно инфо, от днес. 12 часа 4,3 kw и малката подробност че вратата на хола е половината отворена и в коридора и спалнята е приятно.

    и на мен ми е приятно да гледам тия цифри ..

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #79

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    dwrbudr, системата за отваряне е лостов механизъм.Да не е заклинил нещо или да не е наместен.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #80

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Леко като побутна с пръст панела нагоре има свободен ход без никакво усилие, т.е. нищо не механично не го спира да се вдигне. Изобщо нормално ли е климатика да работи с толкова отворен панел или винаги е отворен докрай? Иначе си духа стабилно жега и от двата климатика, обаче това много ме притеснява с панела, че се случи след чистенето на филтрите. Видимо няма нищо счупено, не съм го мъчил да го натискам яко. Спомням си, че лятото панела се отваряше доста нагоре, а сега... мъка.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #81

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Трябва да се отвори още според мен. Вдигни капака и огледай всичко ли си е на мястото.
    zarko359 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #82

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    По сервизно го дават да се отворя в пълна ширина, когато машината работи.За машината проблем няма да има, тя взема въздух и отгоре, но трябва да се види от сервиза.Най-вероятно е нещо по механиката.Опитай пак да наместиш предния панел.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #83

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Според мен не е закопчал хубаво. Натисно го по -силно в двата края, където са маркерите за отваряне.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #84

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Закопчал е, сигурно сме счупили нещо. Сега чета в ръководството, че ако се отворил предния панел да не сме го затваряли с ръка, а той май се отвори. Дори да сме го затворили с ръка не е имало някакво усилие и да се чуе, че нещо се чупи, много неприятно.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #85

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Опитай при работещ климатик да отвориш капака, все едно ще чистиш филтрите. После спри климатика и изчакай да спре напълно. Затвори капака и панела и го пусни отново.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #86

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr
    Закопчал е, сигурно сме счупили нещо. Сега чета в ръководството, че ако се отворил предния панел да не сме го затваряли с ръка, а той май се отвори. Дори да сме го затворили с ръка не е имало някакво усилие и да се чуе, че нещо се чупи, много неприятно.
    Вътре има нежни зъбчатки, може в някой сектор да се е откършило нещо.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #87

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Ако досега не е изпаднало нищо счупено, по-скоро не са напаснати зъбните колела при сглобяването и това е причината или са били разместени(завъртяни) зъбните колела в сравнение с първоначалното им положение и това е причинатада не вдига докрай капака.Когато са завъртяни зъбчатките има вероятност климатикът да си мисли, че "го е вдигнал до край".

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #88

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    И това е вариант, да сме натиснали движещия се панел ако се е отворил и да са превъртели зъбчатките. Но дори не знам зъбчатки ли са или един червяк, който излиза напред и бута лоста. Че и фирмата дето ми монтира единия климатик е фалирала, филм на ужасите.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #89

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Механизма не е многосложен като конструкция, сигурно може да се поразгледа.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #90

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Добре де, имаш 2бр. - поразгледай ги спокойно и открий разликата и си готов. 99.9% съм сигурен, че нещо не е напаснато и няма счупено.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 70 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе