Само на 8° стайна не е пробвано. Някой няма ли да се прежали.
Само на 8° стайна не е пробвано. Някой няма ли да се прежали.
Ей в такива помещения турям стоволтови 22-ки, с истински дистанционни, пък нека да съм зависим! Като почнат да внасят и у нас европейски 18-ки (от рода на RAS-18xxx) или "петици", ще почнем да си купуваме и от тях. [emoji4]
Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Ще го видим ФТХМ-а. Аз за всеки случай имам конвестор ТЕСИ и 2-3 духалки.
Даже ми се струва, че няма да дочакам големите студове и Тесито ще влезе в употреба съвсем скоро.
В момента си тествам нивото на мазохистизъм.
Консултирах се със специалист. Човека ме уверява, че ще свикна.
Точно, пък нали и на mimojef работи подобно, ама ще го видим зимата.
Аз лично не очаквам никакви проблеми,
изключая афинитета на собственика към климатиците, ама ще свикне де......
п.с. писали сме едновременно,
къде намери психолог по хладилна техника.
Последния месец разменихме няколко имейла с колегите от Тошиба България. Опитват да помогнат с каквото могат и те.
Получих днес и отговор от завода на Тошиба. Хората не вярват, че климатиците не могат да си намаляват мощностите.
Предполагат две неща едновременно:
1. Имам много дефрости а не он/оф цикли.
2. ТА сензора на климатика се лъже от студен въздух от тавана или прозорците, затова имам усещането, че климатиците загряват повече помещението.
И двете предположения не са верни.
Комуникацията продължава, опитвам се да обясня какъв е проблема, явно не са ме разбрали първоначално. Ако нямах инсталирани пет климатика и нямах достъп до сериозен измервателен уред, никакъв шанс дори и комуникация да стане.
Копирам едно от изреченията от имейла, доста показателно:
''The factory have stated that the unit will reduce operational Hz when the capacity requirement is reduced, regardless of the outdoor temperature. ''
Такава работа на климатиците очакваме всички, ма реалността е друга. А дано успея да обясня проблема, за да могат да направят проверка. Ако трябва и клипче ще направя.
Поздрави!
Много съм зает напоследък и не съм имал време да следя темата.
..........
Виждам, че има неразбиране защо се купува Дайсейкай 8 и защо се говори за пустия минимум.
Климатици с ниски минимуми се купуват за да работят добре при външни +10/+15градуса. И Дайсейкай 8 при тия външни температури работи ПЕРФЕКТНО при мен.
Драмата е, че си повишават минимумите рязко около 5 (ПЕТ) пъти и както работят добре в интервала +2 до +15градиса, изведнъж почват да работят on/off при -2градуса (това се случва рязко, независимо от температурата в помещението). Ако климатика можеше да работи 2-3пъти над обявения си минимум (не пет пъти), проблем и аз нямаше да усетя. Просто пет пъти отгоре е страшно много. Ние казваме ''минимум'', но при -2градуса думичката ''минимум'' е малко заблуждаваща. Не гоним минимуми при тия температури.
Отделно, климатик с голямо външно тяло се купува за да топли добре при -15.
Т.е. - климатик който може да отоплява при -15 и да работи добре при +12градуса е с масивно външно тяло и с нисък минимум едновременно (ако има изключения, моля да ме извините, но принципа е това).
Не мога по-просто да го обясня. Лек климатик няма да отоплява добре при ниски външни температури, климатик с висок минимум няма да работи добре при високи външни температури. Двете неща заедно в един климатик изискват тежко тяло и качествено честотно управление на компресора, а това струва пари. Да, купуваме Ферари (по-скоро купуваме Ауди А6/БМВ 5/Мерцедес Е, отколкото Ферари), но го и ползваме (при -15 на номинал, при +15 на минимал). При нула градуса не се работи на минимал, а някъде около 2пъти над минимала.
Хората от Тошиба се вижда, че точно това са искали да заложат в техните климатици, нещо не им се е получило, най-вероятно софтуерен проблем. След като са разгледали графиките ми от миналата година, хората от Тошиба са се усъмнили, че помещенията са ми прекалено СТУДЕНИ до тавана, с големи загуби, което кара климатиците да работят постоянно натоварени. Не случайно пишат, че реакцията на климатиците е да следят топлозагубите и да им пада мощността до обявената, независимо от външната температура (нормално звучи, но действителността е друга). Ако климатиците работеха на обявения си минимум и влизаха в он-оф, щяха да са ПРЕОРАЗМЕРЕНИ. В моя случай съм далеч от тоя проблем.
Има колеги които не забелязват проблеми с техните климатици или са редки изключванията им. Просто имат повишени топлозагуби. Това не означава, че климатиците работят коректно.
...........
Повечетемата за избора на климатик по минимум при +10 и по номинал при -15 не ми се коментира. Темата с некоректната работа на климатиците и повишаването на мощностите също. Сега борбата е да видя дали нещо може да се промени, а не да се чудя дали проблема е в моя телевизор.
...........
При Дайсейкай 9 има ли го същия проблем, има ли обратна информация от някой? Писах на колегите от Тошиба, че проблемите с увеличаването на минимумите явно ги има още от Дайсейкай 6, интересно дали и в девета серия е подобно.
Този пост е редактиран от Big_Rosso; 18-01-20 в 00:08.
Да споделя и аз, за моя Toshiba RAS-285EDR инсталиран преди 10-ина дни. Държи се точо като климатиците на Big_Rosso.
До +6 градуса е ок и прави минимуми до 80 - 90 вата според температурата в помещението. Слезне ли на +5 и надолу си качва мощноста на ~210 вата, след като достигне желаната температура компресора се изкючва, и така постоянно си цикли. Продължи ли да пада температурата и стигне -2 градуса минимума се повишава на ~330 вата циклите на ON OF се запазват.
.............
Само да допълня една малка подробност. При мен дразнещото е че при спиране на компресора се чува шуртене на фреон от вътрешното тяло за около 30 секунди. А при ново развъртане това шуртене продължава около 3 - 5 минути. Най вероятно защото развърта много плавно компресора, започва от 100-ина вата, държи за дълго на 150 вата и след време достига 210 вата. Което е много странно за мен. Другите ми два климатика, нокрия и мидея винаги развъртат на по големи мощности за бързо вдигане на налягането и след това оборотите падат.
Този пост е редактиран от Shraika; 22-01-20 в 23:52.
Ми как няма да изключва, като му е малко помещението? Има 225-ци и 255-ци, които биха работили ефективно и както трябва. 3,6 kW номинал си иска голям обем, за да е достатъчно ефективен.
Да бе, при +6° помещението му е ОК. При +5° стените се свиват и става малко.
Ми да, бе! Свиват се, щото топлозагубите им не нарастват с програмираните темпове! Затова съветват хората да ползват големите тошиби в по-големи помещения. Двата по-малки модела в таблицата са с по-малки компресори и ще работят по-добре. При новото строителство е така.
Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Нещо не виждам да пишете в какво помещение е монтиран, обаче "приказките под шипковия храст" са дежурни..евала.
Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk