Пак нищо не си разбрал, как работи регулатора когато климатика не изключва.
Ама много трябва да ви се обяснява.
Примерно случил си на монтаж/помещение и т.н. и дайсейкай8 работи без да изключва. Задал си му 24° и той се стреми да ги поддържа. Как решава на какви обороти да е компресора, как решава на какви обороти да върти турбината, така че да е в стаята 24°. Външната се променя, дневните по височки, нощните по ниски. Те за този регулатор/алгоритъм/логика както искаш така го наричаи.
Миланов, пак си тръгнал да учиш гъзъ как да сере, без да си виждал лайно. Както винаги, т**, но упорит. Осмицата на дайсейкай са я компилирали така, че когато вън е много студено, компресорът да прави по-високо налягане и струята да е по-топла! Ако топлозагубите на помещението не са достатъчно големи, започва да сваля оборотите на вътрешния вентилатор, за да намали топлопреноса. Ако кондензаторът тогава прегрее, компресорът изключва, вместо да сваля оборотите надолу. Всичко това е направено за комфорт. Сравнявал съм го с етерията, която не си вдига минимума и ти потретвам, че така е по-добре. Освен това, винаги можеш да заобиколиш някои от настройките с ръчно регулиране на вентилатора. За разлика от етерии и мицубишита, при които това е невъзможно в режим отопление. Извади си датчика от буркана и си наври там главата!
Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Рано ви е за дискусия за регуратора, до година пак ще пробвам.
Колега milanov , дори при две геометрично и дименсиално еднакви помещения вътрешните условия могат да бъдат толкова различни само според позицията на слънцето ... а ти си мечтаеш за универсален "регуатор" при всякакви помещения , условия и монтажи ... дори разположение на мебелите. Машината има за задача да следи не само вътрешните условия , но и външните а също и хладилните които протичат вътре в нея ... всичко това е далеч като обем от 1 лист А4 или списание жената днес. А като изпълнение би било ... непосилно финансово за потребителя защото говорим за индивидуална поръчка. Верно има откъслечни случаи (проблясъци) когато машината си е "паднала на гъ.а(помещението) обзавеждането , климата и т.н. ... но с времето се появяват диаметрално противоположни мнения защото и капризите на отделния потребител се различават ...
Прочете ли mimojef какво е написал в другата тема.
Да държиш горе при сензора на вътрешното 2 градуса над заданието с хистерезис при същият този сензор 0,5° си е ....
Хистерезис 1° си е пак същата ... , макар и леко по малка.
Бяхте помолени, да се придържате към обекта на дискусията. В случай, че продължавате да изпитвате трудности, за общо улеснение, темата ще бъде заключена...
Колегите от Тошиба България (или май Кериър казаха) ще дойдат на място с компютър и специализиран софтуер, който ще включат към външно тяло на един от климатиците (в случая 10-ка). Ще направят три дни запис, какво прави климатика (дефроства ли, достига ли зададена температура в помещението, защо се изключва...). Помолиха ме и аз да замеря през тези три дни мощността на конкретния климатик, за да могат да съпоставят резултатите във времето и да се изясни какъв е проблема. Избрали са момент с положителни и отрицателни температури. Общата иформация ще я изпратят в завода, за да могат там да я анализират.
Звучи разумно. Като имам повече информация, ще я споделя.
През далечната 1998 година ми смениха платките на две хитачита RAS-25CNH2, заради проблем с дефроста. След смяната стана още по-зле. И до ден днешен от Хитачи отказват да върнат стария алгоритъм от преди зимата на 1998 година. Само Алекси ги лекува сега тия недоразумения за по 3k лева. Така че да не бързаме да се радваме, Кериър имат богат опит с осирането, като Самсунг.
Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Ох, каква радост. Щях да се радвам ако комуникацията вървеше леко. Все пак скоро ще стане една година от първите ми опити за контакт. Надявах се, че по-лесно ще се свържа с компетентен колега от Тошиба, който като види графиките с мощностите и отбелязана външната температура върху тях, много бързо ще получа отговор какво се случва или насока какво да направя.
Предстоящото общо измерване е разумно, но далеч проблемът не е решен.
Ако имам някаква нова информация, ще я споделя. За сега излизам отново от темата, че с времето съм много зле.
Нищо ново няма да има в поста ми. Ще повторя предишни неща, но може би по-лесно се вижда какво се случва. Ако на някой му е неприятно, моля да пропусне поста ми.
...........................
Пуснах един пробен запис на мощността на климатика, който ще наблюдаваме с колегите от Тошиба. Записа е около 40часа. Температурите бяха ниски - между -8*С и до към +2*С. Ясно се виждат стъпките при които рязко се вдига минимума от около 250W минимум, на 360W минимум. Повишените минимуми са нощно време, когато температурите са по-ниски (точно когато човек би искал температурата в помещенията да е по-ниска, особено в спалнята).
Настройката на климатика е 23*С, автоматичен вентилатор, не е пренастройван.
Вратата към коридора беше открехната около педя почти през цялото време. При външни температури около 0*С и леко отрехната врата, климатика не влиза в он/оф цикли. Затворя ли вратата, след известно време климатика изключва. При спадане на външните температури под -2*С и вратата е леко открехната, циклите он/оф се сгъстяват, поради увеличения минимум на климатика. Отворя ли по-широко вратата, циклите стават по-редки (на графиките трудно се забелязва това, понеже по оста ''х'' съм показал 40часа запис и 10-20минути се хващат трудно). Втората нощ (днес), отвън е по-студено, загубите на помещението са по-големи и циклите са по-редки. Климатика работи на около 70-80% мощност (съгласно таблицата на Тошиба, 350W при -5*С е около 70-80% мощност), без възможност да си намали мощността. Ако можеше да си свали мощността на 50-60%, нямаше да има цикли в това помещение. Предполагам, че ако още малко паднат температурите, климатика няма да изключва изобщо, дори и при затворена врата.
......................
Нещо което не се вижда на записа. Преди да започна записите, външните температури бяха 5-12*С. Климатика спадаше до 100W, следеше много точно топлозагубите на помещението, не изключваше никога.
Извинявам се, че се повтарям. Видя ми се записа доста прост за разбиране, а и аз вече знам как реагират климатиците ми, та знаех какво да очаквам и как да направя чист запис, без хиляди проби и настройки.
Едва ли ще го осмислят. А и общо взето едва ли ги интересува.
Преди 5г. ги питах същото - защо през деня при външна +5° климатика работи цял ден без да изключва, а цяла нощ цикли включи/изключи през 15..20мин като външните са станали -3°...-5°.