Страница 145 от 169 ПърваПърва ... 95135143144145146147155 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,161 до 2,175 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2161

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Изчаках една седмица, никаква обратна информация от Ахи България. Ще преведа писмото на английски и ще пращам по международните мейли. С подобни казуси съм имал успех, но най-често върша работа с директен мейл до фирмата производител. Е, предпочитам да комуникирам с българи, по-лесно е. Понякога не се получава и продължавам нагоре по стълбичката.
    bobivg, zxc0, milanov и 4 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2162

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Една седмица ...... месец, два...три...

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2163

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Снощи се прибрах болен и днес го пуснах да ме топли по принуда. Беше слънчево навън и не поиска да влезе в нормален режим на работа, докато не му зададох 26°С на дистанционното (развърташе и спираше с пуфтене). Мицубишито от подписа се справи по-добре със задачата. Възможно ли е да е дефектирал сензора за външната температура? Тази зима въобще не е дефроствал? Сега, в по-хладното се оправи и работи нормално?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2164

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Нищо не е дефектно. При дайсейкаите, май мястото на датчиците за околна температура е извън телата.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #2165

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Big_Rosso, има ли някакъв отговор от Тошиба?

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2166

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Отговор от българска страна нямаше.

    Миналата седмица (28.04) смогнах да изпратя писма към имейли в чужбина. Мисля, че общо към 7 имейла изпратих, включително и до централата на Тошиба в Япония.

    Отговор получих само от колеги от Англия, които казват, че ще препратят писмото към колегите им в България, да очаквам отговор от тях.

    Общо-взето, трудна комуникация. Днес ще пиша писмо до единствените отговорили, да ги помоля да ме препратят в друга посока

    Ако някой от вас има приятел работещ в Тошиба България и може да ме свърже с него, ще му бъда благодарен. Ако някой от служителите повдигне писмото към производителя, шанса за отговор е най-голям.

    Учудих се, че трудно намерих имейли за комуникация. Тошиба трябва да имат работещ канал за обратна връзка с потребителите.

    Имам ли повече информация, ще я споделя.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #2167

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Надявам се да ни държиш в течение. Ще ти пратя един мейл на лично.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2168

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    От Ахи България ми се обадиха и казаха, че са задвижили въпроса към фабриката на Тошиба. Ще направят вътрешна проверка защо климатиците работят в on/off режим и ще отговорят.

    Ще ви държа в течение при нова информация.
    Gyokov, bobivg, milanov и 1 други харесват това.

  11. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #2169

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Хммм,а 90% от пишещите тук много се "притесняват" какъв бил сервиза на Gree и колко била тегава процедурата за това и онова.. Изписаха се сума ти безсмислени постове,а гледам и при прехвалените Тушиби нещата не са цветущи а?

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2170

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не знам какви точно са процентите на пишещите тук, но на пазара за клими у нас Грий са най-големите и няма да се изненадам, ако 90% от него е техен.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2171

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Че на ТОШИБА какво му е на сервиза.Колегата, писал на ТОШИБА, не засяга въпроси свързани със сервизирането на машините.Освен това предварително знам какъв отговор ще получи - какъвто ще даде всеки производител на каквото и да било.
    FatBoySlim, Mega, SPSt и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2172

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Че на ТОШИБА какво му е на сервиза.Колегата, писал на ТОШИБА, не засяга въпроси свързани със сервизирането на машините.Освен това предварително знам какъв отговор ще получи - какъвто ще даде всеки производител на каквото и да било.
    Пробвай да си купиш примерно платка за вътрешното тяло на дайсейкай-6 ...

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2173

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    или мотора на турбината ,евтиния е

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    13
    #2174

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте колеги!
    От 11.2018 монтирах 10ка вкъщи (две стаи по 14кв.- 2.7 и 2.2 височина) При първото включване бях разочарован - външното тяло бръмчеше като LMC. След около два часа работа, не можеше да ми се скрие усмивката от лицето. Външното тяло се кротна и започна да работи , както трябва да работи климатик от този ценови клас. Ден-два след това го направих на 50% и така цяла зима.
    Успиване има, но само когато вдигна градусите на 27-8 за малко и после ги сваля пак на 24 (къпем бебето, за това го форсирам) След това тръгва, чак като стане 20 градуса вътре. След като февруари спрях да вдигам градусите при баня, не е имало успиване. При дефрост се чува малко фреона и леко пукане, но е направо безшумен в сравнение с FH25 който продадох , за да взема Тошибата.
    Колкото до вдигането на минимума при отрицателна температура, ами нормално е според мен, при FH-а покачването беше до 430вата консумация.Тошибата май и тук е с + пред Мицубишито. А най-големия + за мен е липсата на он-оф работа при Тошибата, при постоянна такава на FH-a. Има и други плюсове, но стана много дълго, за което се извинявам.
    Alexi, Gyokov, Mega и 2 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2175

    Toshiba Daiseikai 8

    Няма какво да се извиняваш, ами си пиши, че от постовете на други потребители, разбрахме как FH е светлинни години пред Daiseikai 8. Нека има и други мнения, на потребители, ползвали и 2-те машини. Аз също познавам такъв, като той също предпочете, да вземе още един Дайсейкай, пред FH-а.
    Mega, SPSt и Phoenix_1 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе