Страница 38 от 169 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #556

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    ...заинтрегува ме...сега направих опит със 'завъртане на ватметъра' - при мен няма разлика в показанията...

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    6
    #557

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте,
    У дома остана само една не-климатизирана стая. В момента 18 m2 южна всекидневна климатизирам с Mitsubishi FD25VA, a малка северна стая от 10 m2 с Mitsubishi MSZ-GE25VA. Тук обичаме топло и обикновено държим климите на 24 градуса. Често обаче по-слабият климатик не вдига толкова, въпреки че стаята е миниатюрна. Хиперинвертора пък посмъртно не може да вдигне повече от 24 в голямата стая. В Бургас сме, с Rehau Euro Design 86 дограма със троен стъклопакет. Кооперацията не е изолирана, климите не ги спираме цял сезон. Стаята, за която търсим климатик е северна, 14 квадрата. До сега не сме я ползвали и вътре зимата е като в хладилник. Този път съм се насочил към DAISEKAI 8 и се чудя има ли някакви рискове ако вместо десетката взема тринайсетица – ще мога ли да вдигам лесно по-високи температури от рода на 26-7 градуса /ако някой пририта за повече топлина/ и съответно когато я държа на обичайните 24 има ли рискове да изключва, съответно да й се съкрати живота? Някой монтирал ли е 13-ка в подобна стая?

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #558

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не вярвам да е монтирал 13-ица в 14 квадрата.10-ката ще се справи идеално без проблеми, колкото и да е хладилник.Не ми се вярва ФД-то да не може да направи 24 градуса в толкова малка стая.Профилактирал ли си скоро машината.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #559

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Според мен, вариантите са два. Или имаш сериозни топлозагуби или машините са монтирани некачествено. В тези стайчета и в Бургас, трябва да пеят, дори и на по-високо зададени градуси. Няма смисъл да слагаш 13-ка в 14м2 и то машина от висок клас. Помисли за качествена изолация.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    6
    #560

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Климите са монтирани от реномирана фирма, чистя филтри през седмица-две. Работят си като в началото. Наистина, ако задам на хиперинветора 26 градуса няма да ги достигне, за това и не го насилвам на повече от 24. Така беше и в годината на монтажа. По-скоро са топлозагуби. Външна изолация няма как. От едната страна сме на калкан с друга кооперация, а от другата гранича с апартаменти и стълбище. Над нас е неотопляем таван. Единственото място на което може да се сложи изолация е около вратопрозорците, но се съмнявам да има ефект понеже площта е малка. Едната стая е със зид към терасата с ширина 3.4 метра, другата 2.95 метра, а третата 2.37 метра като в метража е включена и ширината на прозорците. Самите вратопрозорци са малки - нещо от рода на 1.5 м. ширина на 2.50 м. височина. Сметките за ток за моите разбирания са поносими - нещо от рода на 160 лв. до 180 лв. през зимните месеци, като включват бойлер, който се точи два пъти дневно, пералня въртяща се през ден, телевизори, осветление, лаптопи и готвене мн. рядко. През лятото, когато климатиците не се ползват средната сметка за ток около 70 лв. Да взема десетката ме изкушава, то е ясно че няма да държи по-студено отколкото в другите стаи, но едва ли зиморничавата част от семейството ще остане очарована и този път.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #561

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    enurion,
    Според мен, съвсем нормално си работят климите:
    1. Не си казал колко стаен е апартамента и какви са площите на стаите, но се вижда, че имаш стаи, в които няма клими, а се съмнявам да ги държите затворени и да не ги отваряте. Отделно, имате коридори, баня и тоалетна и т.н. Няма как и тези врати да не се отварят или пък двете стаи с климите да стоят затворени постоянно. Дотук, поне аз виждам две спални, дневна, някакъв коридор, баня и тоалетна - а бе не сте под 75-80м2. Няма как със само две 9ки, пък и били те добри машини, да отоплите всичко това и то с повече от 24С. То и сметките за ток са показателни в това отношение.
    2. Изолацията! Тя е много важна и какво видях, поне на пръв поглед - неотоплен таван без изолация. Най големите ти загуби са през таванската плоча. Първо и най важно е да си изолираш таваните - нещо което можеш да направиш и отвътре и то доста добре. Това ще ти намали общите топлозагуби с над 50%.
    3. Виждам, слагаш скъпи машини. Инвестирай в добра изолация на таваните и когато сложиш и трета машина, общото топлоотдаване ще може да отоплява този апартамент доста добре. Според мен, даже трите климатика ще работят по икономично, отколкото сега двата и ще могат с по голяма лекота да поддържат исканите температури. В този смисъл, няма никакъв смисъл да слагаш 13ка в 14м3 - сложи си 10ката и направи останалото, което е важно.
    Този пост е редактиран от tony34al; 21-01-15 в 07:50.
    edi1, Bivola, mirandi и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #562

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Enurion задай на климите 2 градуса повече.....и моето МЕ държи винаги 2 градуса по малко от зададенитте

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #563

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Колега, май наистина обичате горещо.Аз на 24 градуса ще пукна направо.И моята булка е по-зиморничава от мен и синковеца, ама не стига до такива температури.Тони е дал добра насока, послушай го за доброто изолиране.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #564

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от enurion Виж публикацията
    ... Този път съм се насочил към DAISEKAI 8 и се чудя има ли някакви рискове ако вместо десетката взема тринайсетица – ще мога ли да вдигам лесно по-високи температури от рода на 26-7 градуса /ако някой пририта за повече топлина/ и съответно когато я държа на обичайните 24 има ли рискове да изключва, съответно да й се съкрати живота?...
    В никакъв случай не монтирай 13-ка на DAISEKAI 8 в такова малко помещение! Ако си се спрял на такъв модел, сложи 10-ка. Хладилните им части са еднакви, но компресорът на 10-ката е с по-малък обем и машината ще работи по-комфортно и ефективно. Презапасяването с мощност в серията DAISEKAI 8 е противопоказно, за разлика от етерите на Панасоник, примерно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    14
    #565

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Съфорумци, преди няколко дни идва човек от Тошиба да ми гледа Дайсекая, естествено каза,че му няма нищо което се предполагаше, просто конструктивно си работи така. При леки цитати споменати от тук и цитиране на форума, бяхме тотално оплюти, че тука имало само псевдоразбирачи с което твърдо не съм съгласен. Общо взето с държане на клапите в най-горно положение почти вече нямам проблеми от към шум, губя ефективност, но ще го преживея. Изследвам и разни други режими и ще пиша пак когато имам някакви резултати .

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #566

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ако този гаден шум е нормален за климатика, то или тези, от Тошиба, са "псевдоразбирачи" или просто климатикът е силно надценен.
    mirandi и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #567

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Псевдоразбирачи са, защото не са обърнали внимание на дължината на тръбите. Машината е надценена единствено ценово. Колегата да опита да я смени с една широкума на Хитачи, срещу някой друг лев и да ни пише тя как се справя с шумовете.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #568

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Колега enurion,ако стаята ти е 10 кв на 2,60 ,трябва да няма прозорци за да не може това Ge да вдигне 26-27 гр ,дори и при - 10 навън.За хола също,сложи климата ръчно на макс вентилатор и 26,27 гр и почакай няколко часа така да видиш няма ли да ги вдигне.
    bobbyap одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #569

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    За МЕ ауто вентилатор не е препоръчителен.На ръчно зададен вентилатор работят по-добре и температурата се поддържа по-коректно.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #570

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Най-накарая и аз си взех един ватметър за да закача на Дайсекай8. Това което ме учуди, че като пуснах климатика консумацията стигна до около 1600вата. Бях чувал, че тази 10-ка има компресор 750вата, та се зачудих възможно ли е вентилаторите да дадат още 900вата консумация или просто компресора е с по-голяма мощност?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 169 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе