Страница 37 от 169 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен

Отговор: Toshiba Daiseikai 8

е той си знае що са му такива сметките .. при него е постижение че изобщо успява да се стопли ,не знам с какви машини на 220 волта би успял че такива дето се развъртат до 9-10кВ не са много често срещани ..

2.  

3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria

Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    е той си знае що са му такива сметките .. при него е постижение че изобщо успява да се стопли ,не знам с какви машини на 220 волта би успял че такива дето се развъртат до 9-10кВ не са много често срещани ..
    АЛЕКСИ не си прав.АЙЗЪК АЗИМОВ и АРТЪР КЛАРК са писали за много такива машини

4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив

Автотрансформатора който ползваме всички с 100 и 200 волтови климатици са с една намотка и имат много малко загуби.Това не е стандартен траф с две намотки които прехвърлят през магнитопровода и да има загуби. Тези трафове не разделят главанично от мрежата но на нас не ни и трябва. Факта че трафа не загярава значи няма загуби или те са много малко.

5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011

Не е точно по темата, но се дискутира често в различни теми. Прилагам графика на К.П.Д. на трансформатор от която е видно, че зависимостта на к.п.д. /загубите/ от товара е нелинейна. Най-високото к.п.д. е при товар 0,5-0,6. При малките товари к.п.д. е най-малко/загубите са големи спрямо товара/. Имайте в предвид и това, че cos ф на инверторните климатици е около 0,5-0,7, което означава, че к.п.д. на т-ра ще е по-ниско.
    Ето нещо и за автотрансформаторите конкретно:
    "Средната дължинана една навивка от намотката също е по-малко, което води до икономия на мед приизработване на намотката на автотрансформатора. Едновременно с това се намаляватмагнитните и електрическите загуби, което води до повишаване на к. п. д. на автотрансформатора. Следователно автотрансформаторътв сравнение собикновения трансформатор с еднаква мощност има следните предимства:по-малък разход на активни материали (мед и електротехническа стомана), по-високк. п. д., по-малки размери и по-евтин. К. п. д. на автотрансформаторите с голямамощност достига 99,7%."
    Това са извадки от учебник по "Електрически машини и трансформатори"
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi, Synthy, preparatos и 1 други харесват това.

6. Member
    Тук е от
    Apr 2009

... biro,при мен консумацията само на празен ход(без нищо) е 15вт...при вкл.вентилатор отива къде 34вт...отде ги измисли тея 7вт. при въртяща турбина?...ами загубите в трафа?...

7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен

това явно зависи от конкретния траф .. моя единия на празен ход също е 7 вата ,другия е 15тина .. но това е реактивна консумация не съм убеден че електромера я отчита

8.  

9. Member
    Тук е от
    May 2012

Колкото е по-нисък косинус фи, респективно толкова повече загуби си има - това се вижда

Ето интересни коментари с конкретни пресмятания ... #207

10. Member
    Тук е от
    Sep 2012

В един момент винаги, неизменно се стига до косинус фи

11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив

Новите инвертори си имат коректор на cos φ. Електромерчето на етерата ми го мери и никога не е падал под 0.8 при минимум консумация. Иначе си стои на 0.9.

12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009

Цитат Първоначално публикувано от teon Виж публикацията
    ... biro,при мен консумацията само на празен ход(без нищо) е 15вт...при вкл.вентилатор отива къде 34вт...отде ги измисли тея 7вт. при въртяща турбина?...ами загубите в трафа?...
    Оказа се, че измерването ми не е вярно. Има значение в каква посока ще е завъртян измервателния уред, токовата верига трябва да е през фазата, а не през общия край на трафа. Избягахме от темата за Daiseikai 8.

13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен

е какви разлики има като го обърнеш ?

14.  

15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009

Големи разлики. В "неправилната" посока показваше косинус фи 0.15, ток 1.5А, напрежение 230V и консумация 50W а си духаше доволно топло което няма как да стане. При изключване на компресора постоянно си променяше консумацията от 110 до 190W. При завъртане на ватметъра показва по-нормални стойности, 15W при изключен копресор (21W при изключен компресор и включен йонизатор), 350W когато духа топло.
    Пробвай с твоя ватметър на W22B дали има разлика при завъртане на ватметъра на 180 градуса без да въртиш щепсела на трафа спрямо контакта.

16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен

според мен не би трябвало да има значение ,тока е един и същ .. по скоро зависи от уредчето ,моя го включвам както падне до сега все е щял да даде разлика някаква а и нямам такива играения на показанията

17. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011

И мен ми е чудно, как така има разлика като обърнеш щепсела, при положение че напрежението в контакта е променливо и е точно все тая как ще го включиш?

18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009

С 3 различни вида уредчета мерих и има значение при мен как е обърнато. Но моето ел. свързване е по-специфично поради липса на достатъчно проводници на вече съществуваща инсталация. С 3 проводника захранвам трафа и вътрешното тяло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 169 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе