Страница 29 от 169 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #421

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    в какво помещение е ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    52
    #422

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    22кв.м ново строителство като няма никои около мен, две външни стени едната е изолирана отвътре с фибран 2см тавана и пода имат по 2см фибран, догодина предстои 10 см външна изолация, климатика направо пее в това помещение, от 2 дена не е дефроствал, питата изцяло чиста.
    tony34al одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #423

    Question Ограничител на мощност

    Здравейте,
    Не ми сработва ограничителя на мощност при осмицата. Може ли да се нулират всички настройки по някакъв начин или само се изключва от мрежата за по-дълго време? Има ли някой колега със същия проблем?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #424

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    dodo_pv безсмислена екстра ,за какво ти е...

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #425

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от bobbyap Виж публикацията
    dodo_pv безсмислена екстра ,за какво ти е...
    Не всички сме сноби, слагаме си ги и в стари сгради, със стари елинсталации! За дайсейкай ограничението не е екстра.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #426

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Dodo, да ти кажа, че ограничението на мощността, ограничава същата и при дефроста. Правих опит, защото моя работи ненатоварен. Работеше на 50% ограничние, нямаше проблем с отоплението. Но в мъглите правеше един дефрост по 20-25 минути. Докато се усетя да махна рестрикциите.
    dodo_pv одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #427

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Dodo, да ти кажа, че ограничението на мощността, ограничава същата и при дефроста. Правих опит, защото моя работи ненатоварен. Работеше на 50% ограничние, нямаше проблем с отоплението. Но в мъглите правеше един дефрост по 20-25 минути. Докато се усетя да махна рестрикциите.
    То, туй ясно, но в Пловдив климата е по-различен. Още не съм видял що е то дефрост (изключая хитачитата от подписа). Ти как мислиш, че дефростват 100-волтовите машини от 28-ца нагоре ??

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    14
    #428

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте! Изчетох цялата тема за жалост след като си закупих дайсекай 8 десетка. Главния ми критерий преди да го взема бе ниско ниво на шума и ниската консумация на енергия. Относно второто нямам забележки. Относно шума обаче имам тъй като климатика ми е в спалнята, а аз съм с лек сън.
    1. Вътрешното и външното тяло работят тихо в режим на отопление, но проблемите идват когато климатика спре работа поради достигане на температура или размразяване. Нощно време когато е особено тихо, това моторче (не самите клапи) което вдига клапите от крайно долно до крайно горно положение е доста шумно, после така нареченото в темата "изфъскване" което не е много тихо и след няколко минути отново това моторче шуми и връща клапите в краино долно положение. Това го прави в студено време 2 или 3 пъти на час при зададена температура 22-23 градуса и най-ниска степен на вентилатора. Дължината на тръбния път е около 2м. В някой постове пише, че клапите не трябвало да се държат в крайно долно положение при отопление, възможно ли е това да е проблема. В автоматичен режим дали ще е по-добре? Общо взето това ме дразни много, даже взех да обмислям рекламация към Вмакс за смяна с друг, че не се търпи незнам обаче дали няма да ми се изсмеят. В хола имам 18-ка митсубиши хеви което работи според мен доста по-добре от към шум предвид,че е доста по-голям.
    2. При зададена температура 23 градуса, в стаята е 18 което не ми се вижда редно при условие,че това го прави при температура отвън над нулата. Стаята е 16м2, стандартна височина изолирана. Сега вярно, че в горната част на стаята е по-топло, а аз меря температурата на метър от земята , но все пак разликата ми се вижда доста голяма.
    3. В автоматичен режим вентилатора работи много слабо и въобще не засилва вентилатора, за да се опита да направи желаната температура която нарочно правя доста по-висока от моментната.

    От скоро ползвам тази машина затова се извинявам предварително, ако съм задал глупави въпроси. Все още я изследвам в различни режими за да видя кой е оптималния за мен особено нощно време. Има ли някакъв начин въздуха да се овлажнява в режим отопление, че въздуха в стаята става много сух.
    djsmiley одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #429

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    ако вдигнеш клапите най горе няма да ги пипа като изключва ,но тогава долу ще е още по студено .. задай му ръчно 1ва степен на турбината да завърти малко повечко въздуха ,че на ауто слиза под първа .. FH имаше такава мързелива турбина много ме дразнеше ..

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #430

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И осмицата ли е толкова шумна? Аз си мислех, че има напредък при тошиба. Не сравнявай тошиба с мицубиши по шум - то е като да сравняваш ябълки и трактори.
    rosswen одобрява това.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #431

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И защо не сте му задали турбината да е на "ауто" обдухване?

    Когато достигне зададените градуси:

    1. сам ще намали силата на турбината

    2. има повече степени на ауто отколкото на ръчно зададените режими на сила

    3. дефростите ще намалеят драстично. Принципно не е нормално по 3 дефроста на час и аз не ви вярвам това да е така. Освен ако в резултат на многото експерименти не сте му задали някакъв по-особен режим.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #432

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    според мен човека не говори за дефрости ами за он-офф цикли
    tanatos одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    14
    #433

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ами в работен режим нямам проблеми с шума. Не мога да различа он офф циклите от дефроста, защото поне по описание което давате из темата държанието на климатика е почти еднакво,а и вечер когато температурите падат повече, аз се мъча да спя, а той не ми дава, ама ме мързи да стана да го огледам дали дефроства или просто изключва. Видимо не го виждам да се заскрежава или обледенява през деня предвид,че в София последните дни е доста студено.
    В автоматичен режим абсолютно не иска да тръгва да постига настроена температура, работи си в почти минимален режим.
    Ако го държа с клапи максимално нагоре и по този начин си спестя шума от движението на клапите при дефростване или он-офф няма ли да предизвикам още по-чест он-офф цикъл и по-студена стая (за сметка на по-топъл под на комшиите отгоре

  17. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #434

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Vadjo Виж публикацията
    Здравейте!
    На 22,12,2014 се сдобихме с Toshiba Daiseikai 8,десятка!Апартаменът ми е на последният 9 етаж,западно изложени,49 квадратни метра,от които 7 квадрата са приобщена тераса,която е и лицето на апартамента!Като монтираха климатика,държах външното тяло да се постави на покрива на блока,за да не се дупчи изолацията,а и цял покрив имам на разположение!Тръбите са дълги 7 метра,а стойката е над 50 см висока,за да не се събира лед.Ще постна снимки и видео как е разположен и как работи!
    Имам един въпрос на който не получих убедителен отговор,а именно как точно е най-добре да се разположи външното тяло спрямо север и юг?Също така бях посъветван ако се натрупва лед заради силният вятър ,който е винаги в повече по покривите от колкото при стенен монтаж,да изградя някаква преграда,стена или параван на отстояние от около 20 см от към подветрената страна.
    Ще съм благодарен за съвети,коментари и забележки,а и ще споделям как се държи-за момента не е проблем да топли апартамента,като не е предвиден да отоплява всички стаи!
    А ето и видео от работа на външното тяло при първият сняг Видео споделяне / VBOX7!
    Vadjo, би ли споделил в тези условия, при студено време, какви са интервалите на дефроста при вас?

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #435

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Настрой си клапите на 45% - т.е. да сочат срещуположния ъгъл на пода.Като е нагоре и в най-долно положение, поради наличието на изолация, топли него си и затова си намалява мощността и скоростта на турбината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 169 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе