Страница 31 от 169 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #451

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И при мен си държи точно толкова, колкото е на дистанционното, не съм имал никакви проблеми.Иначе аз спя на 18 градуса /при LDC-то/, а синковеца ми на 19 при ТОШИБА-та.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #452

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз преди време лекувах едни митцубишита защото си вдигаха клапите като минават в он офф режим по следния начин.Вдигам от дистанционното клапата най нагоре и после ръчно я навеждам по позицията която искам. Климатика си мисли че клапата му е горе и не я вдига когато минава в он офф режим. Пробвай ако искаш така една вечер но много леко нагласяй клапата да не повредиш зъбчетата на моторчето.
    tanatos одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #453

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Дайсейкай са илекувани още във фаза проект. Когато им активираш SLEEP, правят точно това. Не им трябва намеса. Колкото по-малко се пипат, толкова по-добре си вършат работата.
    Aleksandars и tony34al харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #454

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Като на слийп духа леко и намаля компресора и изстива стаята ,какъв е проблема да зададете 25-26 за да е примерно 23.И как спите на 18-19 гр не ми е ясно.Аз ли съм се разглезил не знам ,ама съм свикнал да си спя и зимата по боксерки и тениска,полу-завит с леко одеяло.За целта климата вечер е на 25-26 гр и тих режим за да може реално в другия край на стаята да е 23-24 гр.
    VanDan и miroslav_dt харесват това.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #455

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ми може и дa и се рaзглезил, знaм ли.Aз съм нa 47 и от кaк се помня, спя нa хлaдно и по гaщи.Зaвивaм се с някaкво мекичко нещо, кaто юргaнче без кaлъфкa.Не понaсям вечер жегa.LDC-то е нa 18 грaдусa, инaче не могa, дрaзни ме.Виж, женaтa другa рaботa, тя си спи с вaтените гaщи.
    Mega одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #456

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Има стари учебници по хигиена, където пише как да спиш, за да се наспиш. 25 градуса е оптималната температура за зимен секс (това не го пише). Леките одеала и боксерки са излишен лукс в случая.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    14
    #457

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Dodo_pv ми оправи настроението за вечерта. Значи не ми е шумно, а ми е самотно, трябва ми по-висока температура и гол с гадже в леглото . Само аз ли не мога да си активирам слиип режима. С риск да ме оплюете,че съм невежа при мен има копче comfort sleep което в книжката с упътването пише,че е за нагласяне на разни таймери и когато го натискам в режим отопление нищо не се случва. А pure режима използвате ли го заедно с режим за отопление?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    46
    #458

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Истината е ,че моторчето много бръмчи и какви са тия движения на клапите. Като достигне зададената температура се притварят и след известно време отново се отварят и от време на време се развърта турбинта, за да мери температурата. По-интересното предстои след това. Започва да работи компресора чува се свистене на фреон във вътрешното тяло , което продължава пак неопределено време компресора изключва следва пауза, след това компресора завърта отново и вече турбината заработва.При тази работа без да духа естествено консумацията е същата.Каква е тази безмислица не знам ?Тръбният ми път е 3,60 метра и той вече ако е къс?

    green_hooligan - Режима за сън се активира от бутона FAN !

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #459

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Проблема на повечето не е в климатика а в главата. Престанете да се вничате в тях и всичко ще е тип топ.[emoji6]
    Aleksandars, DUNDURMA, Mega и 2 други харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #460

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Заглеждам я тази 8-ца като евентуална нова придобивка,но се чудя дали са оправили проблемите с шума!? Моята 6-ца си припуква (проверява ме дали спя ) :D и като работа е по-шумен и не мога да го сложа в графата най-тихи климатици. Последната година го държа само на първа степен,защото поддържа най-точно зададената температура и е по-малко шумен. Ако е на ауто си заспива на 3 градуса под зададената. На втора степен е шумен и не е комфортно да се спи. Силно се надявам да има повече отзиви за 8-ма серия,за да може човек да си изгради по-ясна представа как се представя машината при бъдещо закупуване.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #461

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    8-ицата е с по-добро вътрешно тяло, по отзиви на ползватели, пък и според книжата.По принцип ДАЙСЕЙКАЙ никога не са били от най-тихите климатици на хартия, макар да съм се убедил, че са по-тихи от данните, дадени в сервизните.Защо не ползваш КУАЙЪТ режим, когато спиш.

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #462

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Значи, дайсейкай трябва да е ниския клас на Тошиба. Защото, при мен и двата дайсейкая правят точно толкова градуса в отсрещния диагонал на стаята, колкото пише на дистанционните им. Не, че това е някакъв критерий за качество или има някакъв особен смисъл. Според хигиената, най-добрата температура за спане през зимата е между 18 и 20 градуса. От особено значение за комфорта е и разположението на леглото спрямо вътрешното тяло. То трябва да е разположено или над главите на спящите, или в страни от леглото, не духащо директно към него.
    Не ,казвам че за мен температурния датчик на сузумито е на по-добро място,и оттам има по коректна температура.Все пак ми се вижда глупаво топ-модел да дава разлика от 2гр. струващ 2.......лв
    mirandi одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #463

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Нещата не зависят само от мястото на датчика, а и от мястото на монтаж на машината и начина на настройка при работа.Аз никога не съм имал проблеми с моя дзвер, колкото задам, толкова прави.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #464

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    нещо не отива на добре и тоя модел
    mirandi одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #465

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Модела си е много добър, но хората са вглеждат твърде много в него. Неща от рода колко шумяло моторчето на клапите и дали държал 1 градус по-малко от заденото са несъществени,при условие че машината топли безотказно незвисимо колко минус е отвънка и на всичкото отгоре с тънка сметка за ток. То на хубавото лесно се свиква, а човешкото око насита няма.
    VeleV.Klima, justify, mirandi и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 169 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе