Страница 8 от 28 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 418
Like Tree348Одобрявам

Спи града

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #106

    Отговор: Спи града

    С дистанционното флашвали някаква с1 или s1 или ц1 грешка. не съм ги карал да ми я пишат на хартия така че гадая. "но не бил това моя проблем..."
    Много питаха и гледаха за тръбен път - май идват презаредени траверсите.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #107

    Отговор: Спи града

    Той твоя "траверс "е толкова презареден,че направо е празен.За тръбите казат,че искат поне 5м.обаче не знам кой ще монтира и кой ще плаща тези метри,ако го въведат като условие както искат да стане за напред,няма кой да продава Тошиби.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #108

    Отговор: Спи града

    Е какво друго да е освен тръбите... Малко като ракетата и космоса.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,525
    #109

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    milanov при Дайсекай 8 не е точно така. При Офф на някакви периоди машината стартира епизодично турбината за около 20 сек и пак я спира, не обдухва постянно с ниска скорост. Обаче при стартиране на компресора докато не достигне някаква пределна стойност за тръбния датчик никаква турбина не тръгва!
    Ето ТУК, ТУК и ТУК съм описвал конкретни наблюдения при различни температури.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #110

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ето ТУК, ТУК и ТУК съм описвал конкретни наблюдения при различни температури.
    Това с вдигането на клапите и развъртането на компресора и аз съм го наблюдавал при темперирано помещение и висока външна температура. Аз в моя пост просто казвам, че при офф турбината не обдухва постоянно с ниска скорост, а се включва епизодично за кратко. Явно идеята е за да няма, макар и лека, хладна струя само на някакво фиксирано време да обменя въздуха около сензора.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #111

    Отговор: Спи града

    Е 5 и половина метра е при мен - доплатих малко но всичко трябваше да бъде където го исках.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #112

    Отговор: Спи града

    А какъв е проблема като излиза от off да не мърда клапата и турбината да обдухва, включва компресора и като стане струята топла да пусне клапата и пропорционално да увеличава оборотите на турбината. А не първо да пуска клапата и да спира турбината.
    zxc0 и rosswen харесват това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,525
    #113

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    А какъв е проблема като излиза от off да не мърда клапата и турбината да обдухва, включва компресора и като стане струята топла да пусне клапата и пропорционално да увеличава оборотите на турбината. А не първо да пуска клапата и да спира турбината.
    Toshiba Carrier (Thailand) Co.,Ltd.
    About Us Careers
    +662 021 3100
    emil vasilev одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #114

    Отговор: Спи града

    Да бяха дали и едно мейлче, докато се разбереме по телефона и половин климатик при Виваком отишъл. Разгледайте сайта.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,525
    #115

    Отговор: Спи града

    Миланов, вземи си един хубав панасоник, хем евтин, хем хубав! Като калашници са, ама по-тихи
    kokovox одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #116

    Отговор: Спи града

    Цъ, каквото се хвали във форума, такова взимам. Ама после цъ, цъ, ....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,525
    #117

    Отговор: Спи града

    Още ми дрънкат в джоба едни хиляда лева...

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #118

    Отговор: Спи града

    Няколко сутрини имаше удачни температури за тестове след преместването на датчика. Като цяло по-добре се държи.Забелязах обаче че, когато се задържи по-дълго в положение да върви компресор без да е включила турбината, дори когато датчика е встрани на новото място, пак започва леко покачване на температурата около него. Не е толкова изявено като оригиналното му място над питата, но го има и допълнително забавя старта на турбината. Накрая реших да го сложа на предния капак до горния ръб (до там максимално ми стига дължината). На това място датчикът изобщо не се влияе от затоплянето на вътрешното тяло и машината реагира доста бързо при изстиване на стаята. Времето до старта на турбината падна до макс 5 мин, което е страхотно, предвид че при оригиналната конфигурация можеше да работи над 40 мин в забития цикъл. Стаята сега изстива с не повече от 0,3 градуса, което си е в рамките на комфорта. Сега мъката ми е, че на това място датчика естетически ми "боде очите", но явно това ще е компромиса.
    stiv13, zxc0, JOKVN и 4 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #119

    Отговор: Спи града

    Качи една снимка.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #120

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Качи една снимка.
    Сега не ми е възможно. Евентуално по-късно!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 28 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разстояние между два града ?
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 12-06-08, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе