Страница 35 от 169 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #511

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Клипа го гледах, звука накрая наистина не е нормален. По-скоро има смотан монтаж, пакета ми е съмнително тънък. Но това са само хипотези.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #512

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Между другото ,на къде сочат вертикалните клапи, да не са напред.green_hooligan я ги завърти плътно в посока към телевизора, сиреч към средата на стаята.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #513

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Клипа го гледах, звука накрая наистина не е нормален. По-скоро има смотан монтаж, пакета ми е съмнително тънък. Но това са само хипотези.
    Звукът при мен (13-ка) е без този метален оттенък и е слаб. Получава се само тогава, когато компресора форсира от 220W до 700W, след като турбината е спряла и клапите са се вдигнали нагоре, влизайки в Off режим. Това не се случва винаги, а само когато външната температура е сравнително висока (до около десетина градуса над нулата). По някаква причина трупа топлина във вътрешното тяло, след което компресорът спира рязко от 700W и налягането на фреона се изравнява. Не знам защо е така и защо не се случва винаги.
    Когато температурите вън са под -5 градуса, компресорът работи с мощност 310W, клапите сочат надолу, а турбината не се върти. Това продължава около 2 минути, след като е излязъл от -Off режим. След като врътне турбината, мощността нараства на 500W и работи нататък така. Когато дойде време да влезе в -Off режим при тези условия, не форсира до 700W и този звук го няма, въпреки че също спира рязко.
    Стигнах до извода, че е заложено от клапите да излиза само гореща струя, заради комфорта около вътрешното тяло. Тръбният път ми е около 4 - 5 метра, затова е доста слаб. Едва ли е проблем на модела.
    Aleksandars одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #514

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И аз след известно наблюдение стигнах до извода, че машината си вдига минимума в по-студено време. Нямам ватметър, но установих, че при по меко време изобщо не го хващам да изключва, а като застуди от време навреме, но не често, започва да прави он-фф цикли. На мен лично това ми допада, тъй като, в по-студеното, когато се изисква по-силна вентилция в стаята, струята е приятно топла.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #515

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Поне по сервизното и инженерната книга не виждам вписани данни да се вдига минимума.От 495 вата топлоотдаване при +7 градуса при 10% натоварване на компресора, минимума пада на 195 вата.Поне аз така го виждам.Това за 10-ката.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #516

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Поне по сервизното и инженерната книга не виждам вписани данни да се вдига минимума.От 495 вата топлоотдаване при +7 градуса при 10% натоварване на компресора, минимума пада на 195 вата.Поне аз така го виждам.Това за 10-ката.
    Не мога да твърдя, че съм точен защото нямам уред за измерване. Но е факт, че в по-меко време едвам духа някаква хладна струя, която мога да усетя само ако сложа ръката си пред клапите и въпреки това изобщо не изключва. При по-студено време струята става с по-голям дебит, но и по-топла, и най-учудващо за мен на 2-3 часа спира, като не мисля, че прави дефрост. Затова си правя извода, че е някава промяна в минимума, може и да греша естествено.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #517

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    а как е като цяло в сравнение с PDR-a ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #518

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    На снимките се виждат вертикални тръби на парното, които са до вътрешното тяло. Ако те са топли край тях t ще е по висока и ще подлъгва климатика.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #519

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    то те ако са топли няма нужда от климатик

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #520

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    а как е като цяло в сравнение с PDR-a ?
    Сравнения е трудно да се правят тъй като с PDR-a се топли стая 40кв.м, а с 8-цата 15кв.м. И от 2-та съм изключително доволен. PDR-a e с толкова нисък минимум че дефакто никога не работи он-оф. PDR-a винаги, ще ме впечатлява повече, защото просто си е топ машина и си има почти всичко за което се сещаш. Изумява ме като изляза на терасата и видя, че външното тяло на 8-цата е около 1/3 по-голямо на размери от на японката и всъщото време знам че японката е 2-пъти по-мощна, с максимум на отопление 9.5Kw.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #521

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    ... Изумява ме като изляза на терасата и видя, че външното тяло на 8-цата е около 1/3 по-голямо на размери от на японката и всъщото време знам че японката е 2-пъти по-мощна, с максимум на отопление 9.5Kw.
    Концепцията в разработката на климатизаторите в Европа и Япония е съвсем различна. Външното тяло на осмицата е по-голямо, защото е по-мощна от японката ти и може да отдава 9 Kw топлинна мощност много по-дълго време и при по-тежки условия, отколкото японката. Друг е въпроса, че за да изкараш реално 5 Kw топлина от японката, ще ти трябва още един трансформатор. А за да стигнеш до 9 kW, ще трябва да го пуснеш да работи в Япония или да стане чудо. 8-цата е проектирана да работи с максимална ефективност, заради европейските изисквания. Това е причината за по-голямото външно тяло. Ефективността и при по-сурови външни условия и по-голям топлопренос е по-голяма.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #522

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Концепцията в разработката на климатизаторите в Европа и Япония е съвсем различна. Външното тяло на осмицата е по-голямо, защото е по-мощна от японката ти и може да отдава 9 Kw топлинна мощност много по-дълго време и при по-тежки условия, отколкото японката. Друг е въпроса, че за да изкараш реално 5 Kw топлина от японката, ще ти трябва още един трансформатор. А за да стигнеш до 9 kW, ще трябва да го пуснеш да работи в Япония или да стане чудо. 8-цата е проектирана да работи с максимална ефективност, заради европейските изисквания. Това е причината за по-голямото външно тяло. Ефективността и при по-сурови външни условия и по-голям топлопренос е по-голяма.
    dodo_pv първо, 8-цата ми не може никога да отдава 9kw, защото е 10-ка. Японката ако не си обърнал внимание е 402PDR, която си е голяма хала. 5Kw ми е отдавала многократно иначе нямаше да мога да го отопля това помещение, без никакви съседи около мен. Мога да твърдя че и около 9 ми е отдавала защото съм я виждал да ми показва на енергийния монитор консумация 1,8-1,9kw което по COP между 4 и 5 може да изчислиш какво топлоотдаване дава. За щастие тази консумация я виждам само при стартиране в изстинало помещение. Аз лично ако трябва да залгам коя машина, ще удържи по-добре в възможно най-тежки условия бих заложил на PDR-a.
    Alexi, Aleksandars, SPSt и 2 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #523

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    dodo от време на време ме изумяваш с бисерите си 8 можела да отдава 9кВ дълго време .. че тя е до 5.8 и то при +7 ,при -15 имаш 40% от тия 5.8 по сервизно - показатели на климатик среден клас са това .. не се изказвай за японските машини без да си ползвал
    mirandi одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #524

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Концепцията в разработката на климатизаторите в Европа и Япония е съвсем различна. Външното тяло на осмицата е по-голямо, защото е по-мощна от японката ти и може да отдава 9 Kw топлинна мощност много по-дълго време и при по-тежки условия, отколкото японката. Друг е въпроса, че за да изкараш реално 5 Kw топлина от японката, ще ти трябва още един трансформатор. А за да стигнеш до 9 kW, ще трябва да го пуснеш да работи в Япония или да стане чудо. 8-цата е проектирана да работи с максимална ефективност, заради европейските изисквания. Това е причината за по-голямото външно тяло. Ефективността и при по-сурови външни условия и по-голям топлопренос е по-голяма.
    Нещо си се объркал много яко, прочети няколко пъти какво си написал и го осмисли!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #525

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Интересно и с този 750 ватотов компресор, как дълго ще отдава 9 киловата? Не напразно, японците в големите машини слагат 1100 вата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 169 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе