Страница 29 от 76 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 1139

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #421

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Визирам скрееншота който си качил....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #422

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Правиш ли се или верно нищо не си разбрал.
    Скрийшота е как трябва да изглежда формата за контакти с която и да е по-голяма фирма , 10 телефона, 10 мейла.....

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #423

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Ъпдейт от мен: Тия дни очаквам сериозна визита от сервиза на Тошиба... само дано времето да позволи.
    Казвам "сериозна", защото днес завъртях няколко телефона тук-там и мисля, че говорих с правилния човек, а той пък ми обясни някои неща как ще се случат. Не мога да споделя повече инфо, защото не би било етично
    Ще пиша, когато имам краен резултат! Трябва да се случат нещата!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #424

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    ЧЕкай........ама надали

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #425

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    че какво му е на времето .. аз работя в това време ,предполагам 99% от останалите хора също

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #426

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    че какво му е на времето .. аз работя в това време ,предполагам 99% от останалите хора също
    Е, времето е гадно, а след няколко дни пък ще стане и доста студено. Ще се чувствам кофти, ако заради мен някой човек мръзне навън.
    Аз също работя, но работата ми е свързана с IT неща... т.е. не съм навън на студа.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    ЧЕкай........ама надали

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
    Оптимист съм! Засега!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #427

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    абе остави хората да си бачкат .. не гледай от твоята камбанария .. аз примерно ако трябва да стоя от сутрин до вечер зад някакво бюро седнал ще изкукам на втората седмица ..

  10. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #428

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    biro, хайде да си малко по-коректен като говориш за гаражната фирма, че пряко се засягам.
    1-во Помещението не е гараж, а офис на партер, който даже е на 2 нива и това което виждаш на снимката е само шоурума.
    / Не виждам какво общо има помещението с професионализма и даже не ми се влиза в такива разговори /
    2-ро Ние си взехме климатика и върнахме парите...след това ти с местната фирма какво си се разбирал и си заменял е съвсем друга тема.
    Не сме вдигали ръце, а сме счели, че няма как да задоволим изискванията ти и за това сме постъпили така. / явно няма как да сменим пукащата пластмаса с непукаща такава! /
    3-то За изпращането на отрязъка по пощата си е чисто наша политика и обикновено го прави инсталатора, а не клиента. А и даже в другия случай не виждам какъв е проблема.
    4-то Цъкни в търговския регистър и виж "гърците" и българския им клон кога се регистрирани и чукни гаражната фирма и ще ти просветне кой е бил вносител и кога.

    PS: Твоят климатик е монтиран на мой приятел и все още работи ПЕРФЕКТНО!
    Този пост е редактиран от FatBoySlim; 12-01-21 в 19:29.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #429

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Колко служите ли сте?

    - - - - - - - - - -

    Баце вас ви нема у списако с дистрибутори.
    Screenshot_20210112-194016.jpg

    П.П.
    Дай платка за вътрешното за дайсейкай6-10ка.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #430

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Малко по-детайлно инфо за дефроста на 10-ката:
    Когато машината влезне в дефрост, то той отнема 9-10 мин.
    През това време "същинският дефрост" е около 7 мин., а в следващите 2-3 мин. машината бавно си вдига мощността и когато тя мине 450 вата, отоплението започва отново.
    След дефрост видях и ~1100 вата при "развъртане", а изходящият въздушен поток си е горещ.
    Не обръщам внимание колко чести са дефростите, но сякаш са през 2-2.5 часа.

    Добавка: След дефроста и съответно в началото на отопление, ако си пред климатика, си се усеща за 10-на секунди мирисът на пластмаса (писах по-назад в темата).

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #431

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    biro, да не казвам като какво са увързани нещата. Цирк, цирк.....
    Ако не си бях купил ДВА дайсейкая (това са модели на Тошиба) от двама различни търговеца, можех и да ти се хвана на пропагандата. Пиша "пропаганда", първо от любезност и второ, че ми омръзна да ми затварят любимите теми. С първия ми дайсейкай 5 възникна проблем с бутона на вътрешното тяло и след като се обадих на търговеца, веднага се свързаха със сервиза на Тошиба и ми уговориха тяхно посещение, защото те изобщо нямали сервиз. С втория ми дайсейкай 8 не съм имал още проблем, но случайно забелязах в сервиза на втория търговец, че имат чисто нов механизъм за задвижване на клапите на дайсейкай 8, доставен им от вносителя. ЦЯЛ механизъм, заради някакъв дребен отказ на гаранционна машина. Така че циркът го правиш само и единствено ти. Как мислиш, по гаражите ли ги подмятат тия механизми "измислените" вносители? И докато се мъчиш да познаеш дали бих заложил на друг модел за себе си, освен дайсейкай, искам само да поясня, че цепеницата RAS-10SKVP2-E няма нещо общо с дайсейкай, заради сбърканото моделиране на вътрешното му тяло. Предложих ти цели 1000 лева за тая цепеница (трябваше ми за експерименти), ти ми отказа. С тия пари можеше да си купиш трео и половина, щеше да си забравил отдавна неволите си

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #432

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    dodo, трай като не знаеш кой ми го е продал и монтирал. Ще ти затворят любимата тема.
    А този дето те е лайкнал ми оферира платка за вътрешното с цена 560лв...

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #433

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Миланов, платките се ремонтират, така че не е необходимо да ги даваш тия пари за нова. Практиката е да се поръча ново вътрешно тяло за стотина лева отгоре, ПРИМЕРНО! Така се прави при проблем с хубавите машини. Или цял външен агрегат, ако е сдал компресор или платката с управлението, пък ти не щеш да търсиш майстор. Тоя, дето ме е лайкнал, ремонтира най-различни неща. За да го прави, значи не му поръчват често чисто нови платки и възли. Ако побързаш, докато англичаните още не са излезли от Евросъюза, можеш да си поръчаш ново вътрешно за цепеницата, на сметка. Макар че помещението ти изобщо не е за такава машина.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #434

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Малко по-детайлно инфо за дефроста на 10-ката:
    Когато машината влезне в дефрост, то той отнема 9-10 мин.
    През това време "същинският дефрост" е около 7 мин., а в следващите 2-3 мин. машината бавно си вдига мощността и когато тя мине 450 вата, отоплението започва отново.
    След дефрост видях и ~1100 вата при "развъртане", а изходящият въздушен поток си е горещ.
    Не обръщам внимание колко чести са дефростите, но сякаш са през 2-2.5 часа.

    Добавка: След дефроста и съответно в началото на отопление, ако си пред климатика, си се усеща за 10-на секунди мирисът на пластмаса (писах по-назад в темата).
    Машината как влиза в дефрост, съответно как обръща цикъла след дефрост? Има ли силни шумове, като изпуфтявания или на течаща вода? Въобще каквито и да било силно натрапващи се шумове. Кипенето силно ли се чува или не е много дразнещо? На каква мощност работи по време на дефрост, 500W?
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-01-21 в 10:15.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #435

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Не се хаби dodo. На платката софтуера е проблем. Няма как да се ремонтира. Като нещо е внесено ала куфарно и се разпродаде как ще поръчаш вътрешно тяло. Намерих я някога при англичаните, но не искаха да ми я продадат- ти там оправяй се с местния дистрибутор, така отговориха.
    Платка за вътрешно тяло на дайсейкай 6,5 от ахи кериър 170лв,но не мога да я купя от тях, а през друга фирма. Просто ми казаха, че е за друг модел и не могат да потвърдят за съвместимост, било си на мой риск.
    Та като не знаеш нещо недей го коменгира.
    И как като му забодох един резистор праралелно на неговия изведнъж помещението стана за този климатик. Но тръгването от раз с турбина на трета след излизане от off няма как да го променя, а до преди десетина дни външните температури бяха ненормално високи и няма как да не излезе в off.
    Та толкоз.
    Коментирай си машината от темата и остави моята,

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 76 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 16:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 13:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 08:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 12:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 01:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе