Страница 39 от 76 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 1139

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #571

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Попитах преди няколко дни дали е за притеснение следната ситуация:
    Първите 2 снимки са от днес (16-ката и едната 10-ка), вторите 2 са на същите машини, но от преди 2 дни...




    phone screen resolution test

    - - - - - - - - - -

    Малките (кръгли) отвори са изцяло запушени от леда...
    Предполагам, че ако поне един от другите отвори е окей, няма страшно?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #572

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    за сега няма страшно .. като изкриви тавата от лед тогава почвай да се притесняваш ( моята тошиба я е кривила на 2 пъти и сега цялото тяло е изметнато )

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #573

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    за сега няма страшно .. като изкриви тавата от лед тогава почвай да се притесняваш ( моята тошиба я е кривила на 2 пъти и сега цялото тяло е изметнато )
    Странно... т.е. излиза, че по някакъв начин всички отвори са блокирани от лед и водата няма изобщо откъде да излезне? Нататък вече е ясно какво се случва...
    Но все трябва да има някаква защита, предполагам? Защото в противен случай машината ще самодефектира

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #574

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Ако климатикът е под прозореца може да го пробваш това. Взимаш една ръчна пръскачка, дюзата се завърта да пръска тънко, пълниш я с вряла вода и пръскаш в уширението на тавата където по принцип влиза кондензния маркуч от вътрешното тяло. При теб се пада зад единия от големите отвори.


  6. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #575

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от darko_d Виж публикацията
    При Мирая ми, като падне под минус 2 градуса, въпреки че няма никакво обледеняване, съм засичал, че прави тези "сухи дефрости" точно през 90 минути и то за много кратко, нещо като при теб спира да духа топло за - 3-4мин. Но самият дефрост, като тръгне компресора трае около 20 сек., след което спира, явно датчиците показват на софтуера, че няма нужда от дефрост. А иначе, ако има обледеняване си прави дефростите когато си прецени, а не на 90 мин., може и по-рано.
    Така че, ако си забелязал дали дефростите са на точно определен интервал, може и при теб да е нещо подобно със "сухите дефрости".
    Не съм го засичал времето, наистина. Но вероятно е нещо подобно...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #576

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    [mention]joroooooo [/mention] ,няма страшно, много си далеч от запушване на отворите. На Тошиба тавите са добре измислени, трудно ще се запушат. При мен се е случвало такова нещо и не е имало никакви проблеми.



    При мен са се запушвали напълно тавите неведнъж и са текли отзад. Може да прочетеш из темите на Хеви, ако ти е интересно, правил съм "модификации" по моите тави и по тази на майка ми (снимките са на нейния ZS. Живея покрай Дунав и тук често студовете са в комбинация с мъгли, което води до чести дефрости, с много скреж и бързо запушване. Отвори ф42 съм виждал запушени ма комшийско МЕ. Твоят случай си е нищо и половина, не се притеснявай. Последно модифицирах 60ZSX, защото се е случвало да му се запушат всичките 6 отвора.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #577

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Странно... т.е. излиза, че по някакъв начин всички отвори са блокирани от лед и водата няма изобщо откъде да излезне? Нататък вече е ясно какво се случва...
    Но все трябва да има някаква защита, предполагам? Защото в противен случай машината ще самодефектира
    мда има защита .. перката като опре в леда и спира

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #578

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Благодаря за отговорите и насоките!
    Добре де, нали обаче откъм дизайн, нещата е редно да ги е изпипал производителят?! Т.е. казва, че климатикът работи до -15 (примерн) и с това гарантира, че машината по някакъв начин ще се грижи сама за себе си.
    Говоря като лаик, разбира се... хората с опит в бранша биха могли да кажат повече.
    Между другото има ли колеги от форума или техни приятели, познати, колеги, които имат вече монтирани 10-ки като моите? Споделете инфо и впечатления.
    Има ли и други нацелили звънтящи и цъкащи бройки?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #579

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Май живееш в някакъв "идеален технологичен свят", където "производителя" всичко изпипва. Разчети се из темите за климатици или снимки на климатици и ще видиш примери за различни модели и марки, които са замръзвали целите, разбивали са перки, пробивали са се топлообменници. Ще срещнеш примери, където ползватели превантивно поливат външните тела с по 10-15л. топла вода, за да разтопят леда. При нас, като настъпят такива условия и мина из квартала и винаги започват да се чуват такива тракащи и чукащи външни тела станали на лед отдолу. Просто при определени "благоприятни" климатични условия може да се случи, при този принцип на работа. На мен са ми замръзвали изцяло по 3м. височина и 10см. диаметър водосточни тръби и улуци, така че няма нищо сложно в това да замръзне тавата на климатик. Решението е нагревател в тавата на климатика (или улуците). Има модели климатици с такива фабрично. Някои имат означение Нордик в модела. Но това със замръзването до тежки степени все пак иска определени условия, които не са чак масово срещани последните години.
    Този пост е редактиран от VanDan; 21-01-21 в 09:22.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #580

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    -6 в момента.
    10-ката в детската (24, auto fan) работи на 400 вата.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #581

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    -6 в момента.
    10-ката в детската (24, auto fan) работи на 400 вата.
    Дефрости има ли? Влажно ли е времето?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #582

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Дефрости има ли? Влажно ли е времето?
    Не съм обръщал внимание, честно. А за влажността навън - няма с какво да я измеря. В моята стая е 50%.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #583

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Не съм обръщал внимание, честно. А за влажността навън - няма с какво да я измеря. В моята стая е 50%.
    Покрай машината ли си? При 10-ката ли спи някой от вас? Ако не прави впечатление, значи не са чести и са тихи.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #584

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Покрай машината ли си? При 10-ката ли спи някой от вас? Ако не прави впечатление, значи не са чести и са тихи.
    И в трите ми спални има по една. Няма оплаквания.
    Чакам сервиза да ми смени още 2 турбинки на вътрешните, че понякога цъкат (като в кухнята ми) за по няколко минути.

    - - - - - - - - - -

    И все още нямам обяснение, защо при общо 5 машини, само на 1 след края на дефрост и начало на отопление, много неприятно замирисва на пластмаса (писах по-назад в темата).

    - - - - - - - - - -

    Средна дневна консумация (за последните 7 дни) на 10-ката в големите студове: 9.8 kW.
    На 16-ката: 26.2 kW.
    (24, @auto)

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #585

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Не знам на теб какво ще кажат потребителите на форума, ама на мен миналата година ми казаха, че щом съм платил за една цепеница 70лв в най-студения месец значи е супер неефективна!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 76 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 16:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 13:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 08:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 12:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 01:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе