Страница 57 от 76 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1139
Like Tree699Одобрявам

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #841

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Един ден след монтажа на чисто ново вътрешно тяло:
    https://drive.google.com/file/d/10oJ...w?usp=drivesdk
    За да съм честен - в момента шумът го няма.
    Освен това, от време на време се чува един шум като жужене (досега не съм го забелязвал на другите машини).
    Идеи, мнения?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #842

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Кво да ти кажа вече, пробвай вечер с мелатонин и валериан.Безвредни са и няма привикване или пристрастяване.
    Mig82 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #843

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    тоя шум е описан в мануала като нормален предполагам поне за модела ..

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    12
    #844

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Здравейте
    имам следните запитвания относно посочения климатик. Toshiba RAS-B13J2KVSG-E/RAS-13J2AVSG-E(1) EDGE, 13000 BTU

    Следя го от няколко месеца с уред за измерване на консумацията и забелязвам следните неща:
    1. успива се - под успива се имам предвид , че температурата пада драстично преди да се включи и дори се налага аз да го включа на повече градуси , за да тръгне да духа. Пример: климатикът е нагласен на 22 градуса. Температурата пада с около 1 градус, дори и повече понякога и чак тогава се включва или аз го включвам на по-високи градуси. EDIT: падът на температурата с 1 градус и повече се случва в период от 1час и повече и климатикът не се включва(като през това време се появява проблемът описан в 3 точка)

    2. Трябва да го изключа, за да започне да консумира по-малко енергия - При по-студено време всички(или поне повечето) климатици консумират повече енергия. Обаче, при положение, че навън е почти 15 градуса и климатика консумира 350W , ми се налага да го изключа като след пускането консумира примерно 220W

    3. Консумира енергия без да работи - Наред с успиването, при което може да не се включи няколко часа, забелязвам, че през почти цялото време консумира някаква енергия в диапазона на 150-220W като през това време има кратки интервали на ON/OFF(няколко пъти за това време)

    4. Странно бучене/свирене - все едно духа силен вятър и прозорците свирят. Естествено с еднаква амплитуда на звука и по-слабо но дразнещо. От определен ъгъл може да се оприличи и на пищене.

    Не включвам други по-дребни проблеми като при зададена 22гр прави 24.
    Трябва му повече време , за да отреагира при промяна на температурата нагоре или надолу.

    Опасенията ми за някакъв проблем са базирани на наблюденията върху работата на fujitsu general ASHG12KGTA 12 , gree fairy 12

    P.S Първите 6 месеца от гаранцията на климатика изтекоха преди няколко дни и явно нещата няма да станат по-добре

    Благодаря
    Този пост е редактиран от ИвайлоС; 18-03-21 в 14:53.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #845

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    ИвайлоС

    по т.1 -В какъв интервал от време се случва този пад с 1 градус, защото след изкл. компресора има защита за минимално време, преди да се стартира отново, например при МХИ е 3 минути минимум.През това време ако искаш и на 30 градуса настрой климатика, няма да тръгне .
    Къде мериш температурата, горе при климатика е важно колко е, там е сензора
    по т.2
    по т.3- какво означава без да работи - клапите затворени ли са или турбината не се върти, ако и в двата случая отговорът е да, значи има проблем
    по т.4- климатика работи ли през това време
    Този пост е редактиран от Palev; 18-03-21 в 14:16.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #846

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    това е типично успиване компресора работи а вътрешния вентилатор не .. явно тази екстра се е запазила от предното поколение
    gerhar и milanov харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    12
    #847

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    ИвайлоС

    по т.1 -В какъв интервал от време се случва този пад с 1 градус, защото след изкл. компресора има защита за минимално време, преди да се стартира отново, например при МХИ е 3 минути минимум.През това време ако искаш и на 30 градуса настрой климатика, няма да тръгне .
    Къде мериш температурата, горе при климатика е важно колко е, там е сензора
    по т.2
    по т.3- какво означава без да работи - клапите затворени ли са или турбината не се върти, ако и в двата случая отговорът е да, значи има проблем
    по т.4- климатика работи ли през това време
    по т.1 падът на температурата с 1 градус и повече се случва в период от 1час и повече и климатикът не се включва(като през това време се появява проблемът описан в 3 точка). Температурата не я меря горе при климатика(може и това да е проблемът), но при положение, че в топло време при същите настройки, прави 24 градуса в стаята, не ми се струва нормално

    по т.3 Клапата е отворена и климатика консумира енергия(според уреда за измерване), но вътрешната турбина не се върти, т.е. климатикът не духа. През цялото това време от 1-1/2 часа се редуват периоди на отваряне/затваряне на клапата(като при затворена не консумира нищо - около 15w)

    по т.4 Климатикът работи като за този проблем не съм открил някаква зависимост топло/студено време. Появява се избирателно

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    това е типично успиване компресора работи а вътрешния вентилатор не .. явно тази екстра се е запазила от предното поколение
    Има ли някакво решение на този проблем? След като явно е нещо типично за този модел.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #848

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Май стана за цялата марка типично. Викай си сервиза, нали ти е гаранционен. Търпение и здрави нерви. Успех.
    Alexi и Palev харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #849

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    ИвайлоС
    Вдигни с една степен скоростта на вентилатора и клапите насочени на около 45-50 градуса и премери температурата горе, при климатика какво се случва.Изолация на тавана има ли. по време на OFF вътрешния вент. върти ли се слабо, на 1-ва скорост, да не би да прави топъл джоб, да се лъже сензора за стайна темп. и затова да не се включва.Колко квадрата е стаята, климатика къде е поставен, някаква схема ако има......

    Joroooo с10-ки в малки стаи-10-ина квадрата не се е оплакал от успиване.....там пък има други проблеми......
    Този пост е редактиран от Palev; 18-03-21 в 16:06.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    12
    #850

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    ИвайлоС
    Вдигни с една степен скоростта на вентилатора и клапите насочени на около 45-50 градуса и премери температурата горе, при климатика какво се случва.Изолация на тавана има ли. по време на OFF вътрешния вент. върти ли се слабо, на 1-ва скорост, да не би да прави топъл джоб, да се лъже сензора за стайна темп. и затова да не се включва.Колко квадрата е стаята, климатика къде е поставен, някаква схема ако има......

    Joroooo с10-ки в малки стаи-10-ина квадрата не се е оплакал от успиване.....там пък има други проблеми......

    Стаята е 14.7кв.м. като се отоплява и коридора, който е 9.5кв.м. Посоката на струята е към вратата

    Почти постоянно работи на 3 или 4та степен климатика, така съм го нагласил. Изолация има само по стените и фибран под паркета.

    По време на OFF вътрешния вентилатор не се върти. Под OFF имам предвид и 2та случая - когато клапата е вдигната и когато е смъкната , но консумира енергия, а не духа.

    Другата стая с General 12 KGTA също отоплява и коридора
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #851

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Тошибите не следят ли температурата с въртене на турбината?
    МЕ-то след ОФФ работи 2-3 мин. с консумация 230-240W На вдигнати клапи. Там поне изразходеното остава в стаята защото турбината върти.
    Аз съм останал с впечатлението, че и при Тошиба турбината спира само при дефрост.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #852

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE


    Вижте подточка 5. За да няма "хладен полъх", оборотите на турбината намаляват (след вдигане на клапата), като може дори да спре изобщо. Поне аз така го разбирам.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    12
    #853

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Последно уточнение правя и спирам да досаждам. Ще търся евентуален проблем с фирмата

    Това може да продължи и 1 час . Дори и повече се е случвало. С редуване OFF(вдигната клапа) , след 5 минути пуска клапата и започва това 200w консумация(явно външната турбина работи, но не се включва вътрешното тяло реално). След което отново следва OFF с вдигане на клапите, без реално да е работило вътрешното тяло.

    Този климатик никога не работи с леко подухване на вентилатора в режим OFF. Щом е вдигната клапата, няма никакъв полъх, както е примерно при General-a и Gree-to ми

    Единствено за кратък период при вдигната клапа, духва няколко пъти с продължителност от 1-2 секунди и спира.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията

    Вижте подточка 5. За да няма "хладен полъх", оборотите на турбината намаляват (след вдигане на клапата), като може дори да спре изобщо. Поне аз така го разбирам.

    Последно уточнение правя и спирам да досаждам. Ще търся евентуален проблем с фирмата

    Това може да продължи и 1 час . Дори и повече се е случвало. С редуване OFF(вдигната клапа) , след 5 минути пуска клапата и започва това 200w консумация(явно външната турбина работи, но не се включва вътрешното тяло реално). След което отново следва OFF с вдигане на клапите, без реално да е работило вътрешното тяло.

    Този климатик никога не работи с леко подухване на вентилатора в режим OFF. Щом е вдигната клапата, няма никакъв полъх, както е примерно при General-a и Gree-to ми

    Единствено за кратък период при вдигната клапа, духва няколко пъти с продължителност от 1-2 секунди и спира.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #854

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Ок. може дори да спре.
    Ама каква е логиката да спира турбината при работещ компресор.
    Да вдигне клапите при ниска консумация по ми се връзва. Ама да спре и турбината........

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ИвайлоС Виж публикацията
    Единствено за кратък период при вдигната клапа, духва няколко пъти с продължителност от 1-2 секунди и спира.
    Значи следенето е на интервали. Което на мен лично по ми допада от постоянно въртене.
    За себе си открих вече първият + на модела.
    Този пост е редактиран от mimojef; 18-03-21 в 18:35.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #855

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Хронологията е следната като излиза от off. Пуска клапата, едновременно с това стартира компресора и спира турбината ( при някои модели в off турбината се върти с много ниски обороти т.н. следене, при други явно завърта за кратко през някакъв интервал от време)
    Турбината ще тръгне когато питата се нагрее до А+4°
    (Някъде около 30°) Явно топлообменника не достига необходимата температура за да получи турбината разрешение да се завърти. Като мине примерно 30мин сензора за околна се стопля от все пак нагретият топлообменник и дава сигнал за off. Вдига се клапата, спира компресора.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 57 от 76 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 15:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 12:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 07:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 11:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе