Страница 27 от 57 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 842
Like Tree10Одобрявам

Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    63
    #391

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Planet Earth 1080p - проба през 100Mb мрежа - насича още в началото на първия филм (сцената с птиците). От локалния диск върви без проблем. Жалко, че някой е прецакал филма с тези .mkv, но се надявам скоро да го видя в секцията Blu Ray!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #392

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    jezoff, ти не беше ли писал, че си с безжичен адаптер?
    Скоростите, които поито е показал Dobri са по кабел. Няма как да ги постигнеш.
    Насичането на Planet Earth ти е най-вероятно от настройките на видео резолюцията и по-скоро на честота.
    Включил ли си Framerate Sync докато си го гледал?
    Защо да не мога? Всички wireless у-ва вкъщи са N-стандарт (до 300 Мбит/с). Свалям торенти на компютъра понякога с 7-8 МБ/с и повече, което ме навежда на мисълта, че грешката е в другия "телевизор". Що се отнася до Framerate Sync - включен е, защото, мисля, така прочетох някъде по форума. Резолюцията е на макс. защото уж толкова може у-вото и телевизора я поддържа и фаилът я има, та реших да се насладя, ама нейсе... За какво да свалям 7-8 ГБ филмчета (50 мин), ако не могат да се подкарат като хората?

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #393

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Planet Earth се води за един от най-тежките за възпризвеждане филм. Насича на почти всички плеъри на пазара. Превълнал се е в еталон за производителност и С-200 е един от малкото плеъри, на които върви безгрешно.
    Плеъра не е компютър. Процесора му работи на 667MHz и сравнението му със съвременен компютър е неправилно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #394

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    При мен тази версия на Planet Earth 1080p си върви гладко и без насичане: ********************/details.php?id=1b...9aa3635e0913e2

    Но отблизо се забелязва споменатият по рано от мен ефект на "движещите се точки", които обаче замръзват като се спре на пауза. Тоест шума в картината не е по вина на С-200.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    63
    #395

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Направо не е истина! Вчера моята пуканка умря. Първо почна да забива на торенти, после и на филми. Видях, че си губи настройките и реших да я флашна отново. В края на процедурата даде грешка и след рестарт син екран с процедура за възстановяване на софтуера. Прочетох всичко за тоя проблем и след като пробвах всички съвети разбрах, че е за смяна. Обадих се на момчетата и днес след само 24 часа те ми донесаха друга и взеха моята за ремонт! Е такова обслужване го няма никъде - в другите страни чакат дори повече от месец за подмяна според това което пише във форума. Сега вече май цената хич не е висока!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    63
    #396

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Нещо темата умря! Явно устройството е много добро - хората му се радват вместо да пишат по форумите!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #397

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Тука може да видите какво представлява.
    https://www.youtube.com/watch?v=fHmaeEOzDus

    Ето и няколко скрийншота

    [img width=800 height=449]http://www.networkedmediatank.com/images/NMT_UI/NMT_UI_1.jpg[/img]

    [img width=800 height=449]http://www.networkedmediatank.com/images/NMT_UI/NMT_UI_5.jpg[/img]

    [img width=800 height=449]http://www.networkedmediatank.com/images/NMT_UI/NMT_UI_3.jpg[/img]

    Очаква се в следващ ъпдейт да подменят сегашното.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #398

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Не разбрах за какво иде реч? Това някакво приложение тип media library ли е?
    Имам няколко въпроса: 1. Някой може ли да ме посъветва, кои допълнителни приложения си струва да се качат на C-200 и за какво служат?
    Пробвах най-елементарното - да сменя менюто с нещо по-интересно, но нищо не тръгва като хората. Или излизат само квадратчета или опциите на менютата не работят. 2. VLC player необходим ли е за у-вото и защо? 3. Някой слагал ли е вентилатор отзад? Ако да - какъв и откъде? Има ли ефект в/у производителността?

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #399

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Самите менюта ще станат тип media library. Така няма да се налага инсталирането на допълнителни програми и е доста по-удобно за големи колекции с филми. Иначе като понатрупаш 10-тина нови филма и почваш да се чудиш кой какъв, кой играеше в него и тн.
    1. Как ги инсталираш? Пробвай с Comunity Software Installer. Аз на А-110 ползвам различен скин и работи идеално.
    Кое си струва да качиш зависикакво ти трябва. Не качвай нищо, което няма да ползваш. Иначе само омазваш софтуера.
    2. Не знам за какво би бил нужен.
    3. Вентилатор може да сложиш само ако плеъра стои някъде в затворена ниша или нещо го нагрява допълнително. Търси такъв какъвто пасва на дупките /май са стандартни/ и гледай да е максимално тих.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #400

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Да де аз с това и ги инсталирам, ама на C-200 ядец... Lazarus18, кажи, моля те, кой точно скин ползваш и трябва ли при инсталация изключване от копчето отзад?
    о се отнася до това, което си показал, едва сега видях, че иде реч за rich UI, ама това финална версия ли е или работна и откъде я сваляш?

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #401

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Колега , всичко необходимо като инфо го има в форума на Пуканката , е не е на български ! Това е работна версия , а финалната ще се появи заедно с новия фирм , но кога , засега никой не знае !

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #402

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Това е само превю да покажат как ще изглежда.
    Скина, който ползвам е за 110. Много е вероятно да не работи за С-200 и най-вероятно от там ти е проблема. Ако си сложил такъв за А-110 при теб няма да работи коректно.
    Иначе е нужен само рестарт - Power+Eject.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #403

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Добре де, домързя ме да влизам и чета отново във нмт форума. Той и без това не е особено юзър-френдли. Видях преди време въпросния thread, но сега си помислих, че Lazarus18 анонсира финална официална версия и затова попитах... Нали затова е форум? Ако само ще даваме препратки към други помощници...
    Както е казано: "Почукай и ще ти бъде отворено..." Нали не вярваш наистина, че английски език може да е проблем за някой, участващ в този форум?...
    А иначе как се разбира кое приложение за коя версия на пуканката е? В CSI няма много обяснения.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #404

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200


    Ще ме побърка това у-во! Изчезнаха ми всички приложения като опции от менюто на пуканката. Няма ги сървърите и съответно keine връзка от компютъра.
    Няма transmission, csi etc. Нищо не мога да инсталиранм и деинсталирам. Хардът ми го дава като 2 отделни:
    SATA_DISK_A3
    SATA_DISK_A4
    В първия не открива информация, във втория ми стоят медийните файлове, които съм прехвърлил.
    Няма опция за преинсталиране на нмт приложенията без формат на диска (която преди съществуваше), съответно ако искам да запазя функционалността на пуканката трябва да преинсталирам, а имам толкова много медия, която ще изгубя. Помагайте!!!

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #405

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Цитат Първоначално публикувано от jezoff

    Ще ме побърка това у-во! Изчезнаха ми всички приложения като опции от менюто на пуканката. Няма ги сървърите и съответно keine връзка от компютъра.
    Няма transmission, csi etc. Нищо не мога да инсталиранм и деинсталирам. Хардът ми го дава като 2 отделни:
    SATA_DISK_A3
    SATA_DISK_A4
    В първия не открива информация, във втория ми стоят медийните файлове, които съм прехвърлил.
    Няма опция за преинсталиране на нмт приложенията без формат на диска (която преди съществуваше), съответно ако искам да запазя функционалността на пуканката трябва да преинсталирам, а имам толкова много медия, която ще изгубя. Помагайте!!!
    Свали диска на компютър и прехвърли медията, след което преинсталирай с форматиране. Ако е Уиндоус машина, ще ти трябва EXT3 драйвер. Като че ли друг избор нямаш.

    Аз затова на пуканката имам един 80 ГБ диск колкот да държи приложенията, а 2 + 1 ТБ дискове са ми на компютрите и си гледам по мрежата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 57 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 236
    Последно: 26-11-18, 21:50
  2. Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница
    От pipchi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 541
    Последно: 30-10-18, 11:41
  3. Продавам Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От patzi във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 17:33
  4. Media Player Popcorn Hour A-200
    От popcornhour във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 777
    Последно: 15-07-13, 20:26
  5. Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От soon във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2217
    Последно: 07-01-11, 10:16

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе