Страница 107 от 119 ПърваПърва ... 5797105106107108109117 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,591 до 1,605 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    30
    #1591

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Вече съм тотално объркан.Почнах и изтрих почти всичко от хард диска, останаха само филмчетата на малката.В резултат на това се оказа ,че битторента вече си стои постоянно включен/преди това неможеше да се включи, виж пост 1557,1574 и 1581/ В момента обаче, в който закача за теглене някой торент ,от "Замунда" например,отново се изключва.Моля ви ,дайте идея в каква посока да търся проблема.И нещо друго ,в web интерфейса /neighbor web/на битторента, вече не виждам торентите на филмите ,които останаха на вградения хард диск,а излизат само многоточия,подредени в 5 реда.

    Поздрави!

    P.S. Преинсталирането с модифициран BTPD с ограничен брой на пиърите до 50, също не помага!След бъзикане в телнета безмалко да прецакам всичко.Направо луднах-ебати торента...основно заради него купих Дивата.Изчетох 63 стр.от темата, но не намерих нещо ,което да ми помогне,само обяснения ,че торента не ставал.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    30
    #1592

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Здравейте! В опит да си реша проблема ще пробвам да си сменя торент клиента с трансмисион например.Какъв е риска да прецакам фатално нещата при положение ,че нищо не разбирам и всичко ще правя на сляпо, без да знам какво всъщност върша. Можете ли да ми кажете как се въвеждат командите след влизане в телнет на плеъра т.е. всяка команда гледам е на отделен ред .Това означава ли ,че всеки ред завършва с ентър.В общи линии може ли да поясните точно как да въведа командите.До 85 стр. съм изчел всичко, просто моля за по-конкретни разяснения.

    Благодаря!

  4. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #1593

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    @Marinchev -> смяната на торент клиента няма да ти прецака плеъра. Плеърът може да умре само при следните услoвия:

    1. Флашване с неподходящ фирм (такъв, който не е модифициран за Дива/ПлейОн или въобще друг)
    2. Спиране на захранването на плеъра по време на флаш процедурата
    3. Удар на плеъра в твърда повърхност (стена, под ;-)

    Инсталацията на RTorrent/Transmission може да стане ръчно, чрез POD, Infosite или чрез скриптове.

    Ето линкове да прочетеш как става това:

    http://playonhd.ucoz.ru/publ/ustanov...pleer/1-1-0-12

    http://forum.iconbit.ru/viewtopic.ph...start=0#p43778


  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    30
    #1594

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Hell,здравей!
    отново моля за помощ!
    Пробвам чрез ПОД ,но ми изписва това: Ошибка соединения:невoзможнo установить драйвер:doinstallDriver: unable to create pod link.You may need to re-install yor firmvare "from scratch".Преинсталирах отново софтуера с този http://www.mediafire.com/?9szc9a8w868o7jb,вторият от горе на долу от алтернативните фирмове от първа страница, но не се оправи.имаш ли идея какво да правя?

    Благодаря!

    Голямо ровичкане падна...така и неможах да инсталирам Трансмисион.Обаче случайно видях ,че ми е изключен телнета /аз съм с Уиндоус 7/включих го и сега изведнъж виждам ,че BTPD тегли така както и преди.но честно казано ,не вярвам това да е била причината.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    89
    #1595

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от Marinchev
    Пробвам чрез ПОД ,но ми изписва това: Ошибка соединения:невoзможнo установить драйвер:doinstallDriver: unable to create pod link.You may need to re-install yor firmvare "from scratch".Преинсталирах отново софтуера с този http://www.mediafire.com/?9szc9a8w868o7jb,вторият от горе на долу от алтернативните фирмове от първа страница, но не се оправи.имаш ли идея какво да правя?
    на тaзи версия на фирм 4318, не може да се инсталира POD.
    щом толкова искаш да сложиш transmission, пробвай да исталираш infosite и от там може да сложиш transmission. клента трябва да се пуска ръчно всеки път през телнет или да се направи скрипт за autostart.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    30
    #1596

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    С r3875 вървеше битторента, но фирма беше нестабилен и плеъра се самоизключваше.Торентите започваха да се теглят от 0%-пълна безсмислица. Смених фирма с 3240 от Дейзи ,който ми се вижда по-стабилен ,но битторента отново се самоизключва при закачане на торент от Замунда.Няма оправяне!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    160
    #1597

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Някой пробвал ли е дали чете PLS i m3u плей лист с видео. Става въпрос за листа с ИП ТВ на Мегалан от iptv.megalan.bg . Моля някой който е клиент на Мегалан да пробва и да пише.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    4
    #1598

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    здравейте,
    а как става номера с Video Wall на Mede8er фърма?
    Инсталирал съм Mede8er 3.04v2 + freespace optware, но Video wall лиспва?!
    Не открих във форума какво точно трябва да направя. Всяка помощ е добре дошла angel

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #1599

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от tasko
    здравейте,
    а как става номера с Video Wall на Mede8er фърма?
    Инсталирал съм Mede8er 3.04v2 + freespace optware, но Video wall лиспва?!
    Не открих във форума какво точно трябва да направя. Всяка помощ е добре дошла angel
    Никак не става номера, защото video wall-a е функция на версия 4 на Mede8er, не на по-ниските.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    4
    #1600

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от amonev
    Никак не става номера, защото video wall-a е функция на версия 4 на Mede8er, не на по-ниските.
    Благодаря за отговора!
    А от къде бих могъл да взема версия 4 ?
    Благодаря предварително!

    P.S.
    видях сега няколко страници назад:
    [quote=amonev ]
    Ето я и черешката на тортата - Фирмуера от Мечката V4: http://www.hifi-forum.de/extURL.php?...//ul.to/32bi6q

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #1601

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Ето и линк за теглене на най-новия фирм на базата на SDK4 от руския аналога на Дивата - HDSL.

    pp - инсталирайте само ако сте ъпдейтнали bootloader-a до версия 1026!

    http://forum.iconbit.ru/0fw/fw_HDS6-7L_SDK4_r438.zip

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #1602

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от amonev
    Ето и линк за теглене на най-новия фирм на базата на SDK4 от руския аналога на Дивата - HDSL.

    pp - инсталирайте само ако сте ъпдейтнали bootloader-a до версия 1026!

    http://forum.iconbit.ru/0fw/fw_HDS6-7L_SDK4_r438.zip
    Пробвах го. Изглежда добре. Интернет функциите работят страхотно. Малко по-бавен е в сравнение с последния Medi8er. Има някакви проблеми с езика на менюто, при мен се превключи само на китайски и видях доста зор докато го върна на английски. Личи си, че е бета (нали е бета?), има какво да се желае. Май ще си върна Medi8er.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #1603

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Здравейте изчетох всичките 100 страници в тази тема така че не бързайте да ме смъмрите и пратите да чета.
    Видях че е излязла е промоция в Handy където продават в OnLine магазина им:

    - този който се обсъжда тук Diva FullHD Multimedia Center без оскъпяване за доставка за 227,00лв без кабели и други екстри;

    - и PRIVILEG FullHD Multimedia Center без оскъпяване за доставка за 265,05лв с подарък HDMI кабел и 500GB HDD което с оскъпяването с двата подаръка само с 38,05лв-(500HDD + HDMI cable) си е добра сделка ;

    Така че тези 2 устройства еднакви ли са така че да стават тукашните съвети и за него?

    Видях че подобен въпрос е задаван и преди като задаващите бяха смъмрени че вече е обсъждан този плеър и преди в темата но единственото което е споменато и обсъждано е подхвърлено това:

    -цитат от MyDiva : "До колкото знам Privileg-a не поддържа DTS. Т.е. има само DTS-passthrough през оптиката или коаксиалния изход . DTS - passthrough: SPDIF, TOSlink т.е. не видях downmix никъде Ако се окаже така - голяма преднина за Diva FullHD!!!"

    То и на страницата на Дигитален Свят никъде не е описано downmix за Diva-та никъде но въпреки това го има

    Така че отвътре еднакви ли са? Все някой трябва да знае и 2-та плеъра не са от вчера.

    Отвън са еднакви, е някой ще каже че Privilega има SCART и са различни но SCARTA си е просто изход който може да е разклонение на композитния AV но това са подробности.

    Благодаря предварително.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #1604

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Вземай го, инсталирай boot update-a и последната версия на софтуера от Mede8er-a и няма да се различаваш от нас, освен по надписа отпред

    пп - проблем ще имаш само с Wi-fi dognle-a /гледам че не е включен в комплекта/, защото са капризни. Искат си да са с чипове на Realtek, освен да си играеш да инсталираш драйвери за други модели, но не те съветвам. Опитвал съм и става, но връзката не е стабилна.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #1605

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от amonev
    Вземай го, инсталирай boot update-a и последната версия на софтуера от Mede8er-a и няма да се различаваш от нас, освен по надписа отпред

    пп - проблем ще имаш само с Wi-fi dognle-a /гледам че не е включен в комплекта/, защото са капризни. Искат си да са с чипове на Realtek, освен да си играеш да инсталираш драйвери за други модели, но не те съветвам. Опитвал съм и става, но връзката не е стабилна.
    Е на това му казвам отговор, за което мноооого благодаря на amonev (в последно време гледам че той е "мотора" на темата). А относно Wi-Fi то за сега карам на жица щото в къщи съм разпънал розетки, кабели и канали навсякъде като в гейм клуб от едно време Пък после като ми дойде друг акъл ще ползвам и полезния съвет за донгъл с чип на Realtek.
    Лек ден.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе