Страница 83 от 119 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    11
    #1231

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Дет са вика ново 100.

    след добавяне на реда " OS level = 5"
    в /tmp/hdd/root/samba/lib/smb.conf или /tmp/package/samba/lib/smb.conf

    в NETWORK на дивата цъфнаха и вързаха две групи WORKGROUP И MYGROUP нарочно ги направих две различни, НО
    не мога да се логна в комповете и след рестарт на дивата тези файлове се генерират наново и мойто редче с OS level = 5 го нема.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #1232

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Дейзи нещо са много тихи. Нов фирм няма ли да има, ново SDK?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    11
    #1233

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Здравейте - след прочитане на стотици мнения за купуването на мултимедиен плеър се спрях на следните модели: Western Digital Media Player WD TV Live, Asus Digital Media Player O!Play Air и Diva FullHD. Не съм претенциозен откъм екстри, като не е проблем плеъра да е с вътрешен хард или да гледам с външен. Разбрах, че всички тези са с DTS, wi-fi и нямат проблем с изброените в съдържанието им видео-формати. За съжаление обаче вземам подобен плеър най-вече за гледане на филми и то със субтитри, та питането ми е - Не разбрах има ли проблем със srt i sub, тъй като в определените теми по марки във форума все се появяваше мнение, че или има проблем с позиционирането на титрите или не чете sub (например от външен хард) или не могат да се увеличи големината на буквите? Т.е. молбата ми е да ме насочите кой от плейърите, може и да не е от тези трите, няма проблем да чете sub или каквито и да е титри посочени в съдържанието на продукта(най-вече кирилизирани), мога да ги позиционирам (нагоре-надолу и пр.) и не е проблем например да отварям двд с титри! Благодарско предварително!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #1234

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Ми, колега d.mitev, аз не съм забелязал проблем с отваряне, местене, уголемяване, намаляване и т.н на субтитрите през Дива-та.
    Друг е въпроса, доколко са четливи - на по-светли сцени, понякога се сливат с фона...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    14
    #1235

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    @d.mitev => в 1-ви пост е описано много ясно:

    Субтитри: - SRT / SMI / SSA / ASS / IDX/SUB / SUB

    Има 59 стъпки за големина, 33 за вертикално позициониране и 6 цвята на шрифта от бутона "subtitle" на дистанцията

    Прочети го пак.

  7. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #1236

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Имаме новина. Очаквайте утре нов фирм (дано не е пак поредната недъгава бета), поне такива са обещанията на холандците, а след седмица щяло да има пак. След толкова дена мълчание от тяхна страна дано да са свършили някаква полезна работа !

    @d.mitev -> всичко е написано, само трябва да се прочете и сам да си решиш какво да купиш !

    P.S.

    Излезналият тази сутрин пореден "Бета" r4318 фирм е основно с фикс за интернет радиото и записа от него, с две думи отново нищо същественно !

    Чакам обещаният "пълен" с фиксове фирм другата седмица.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #1237

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Моята Дива пътува днес на ремонт в София, вентилатора спря да работи. Почистих го но ефект никакъв. Дано скоро отново сме на линия

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    11
    #1238

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Имах същия проблем с вентилатора (не го бях чистил 3-4 месеца и беше запецнал от мръсотия). Купих си нов и го монтирах. Няма проблеми.
    Според мен ,вентилаторът трябва да се почиства с прахосмукачка веднъж седмично.
    В отворът където се поставя картата за памет се събира доста прах , USB-тата също ,тъй като
    през тях нахлува въздух когато работи вентилаторът на Diva-та. Въобще ,да се почистват всчки отвори
    на Diva-та с прахосмукачка и няма да има ядове. Само да се внимава когато се смуче вентилатора ,да не
    развие високи обороти и да се повреди .
    А който не го мързи ,допълнително може да демонтира вентилаторчето веднъж на 6 месеца ,да го почиства
    основно и отново да го монтира .

    И не се стискайте, купете си марково вентилаторче ,ако Ви се скапе оригиналното !

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    4
    #1239

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Здравейте.От известно време имам плейьрчето и съм много доволен.Но скоро спря да ми върви радиото.Кокгато отида на сваляне на станции,ми изписва "Провал"
    Обнових фърма,но пак не ще.Ако може да помогне някой.Благодаря предварително.Поздрави.

  12. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #1240

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от tinvall
    Здравейте.От известно време имам плейьрчето и съм много доволен.Но скоро спря да ми върви радиото.Кокгато отида на сваляне на станции,ми изписва "Провал"
    Обнових фърма,но пак не ще.Ако може да помогне някой.Благодаря предварително.Поздрави.
    Провери ли интернета отива ли до него? Може да се е станало нещо.Виж има ли IP адрес.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #1241

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Проблема е с Shoutcast, имат проблеми всички фирмове с новите им линкове. Засега Ac Ryan действат по въпроса и уж с 4318 проблема е почти решен.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #1242

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Ако на някой толкова му е дотрябвало радиото и записа от него, да тегли оттук моднатата бета 4318/128Mbit Flash -> *******************/users/mitek2/relea.../files/1977704

    Този линк съдържа и други моднати фирмуери, кой каквото иска да пробва на своя отговорност !


  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    15
    #1243

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Тази модната версия при мен не пуска нито един Blyeray. Забива напълно и след 2 минути се връща в папката на филма но тя вече е празна. Като се върна няколко стъпки назад се вижда че и мрежата е изчезнала и трябва да рестртирам плеъра. Иначе радиото работи перфеткно

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    12
    #1244

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Здавейте. Имам един въпрос, че не намерих писано за нещо подобно. Може ли да се възпроизвежда AV стриим изобщо, примерно по HTTP ili UDP протокол със посочване на линк от вида http://xx.xx.xx.xx:8080 примерно

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #1245

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от mmilen
    Здавейте. Имам един въпрос, че не намерих писано за нещо подобно. Може ли да се възпроизвежда AV стриим изобщо, примерно по HTTP ili UDP протокол със посочване на линк от вида http://xx.xx.xx.xx:8080 примерно
    Може, аз съм пробвал със стриймове от VLC, става но не с всички видове кодеци, най-добре се справя с MPEG-2, като линковете му ги "подавам" чрез metafeeds.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 83 от 119 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе