Страница 64 от 194 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #946

    Re:Размразяване на климатици

    Остава и сега в топлото да са заледени.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #947

    Re:Размразяване на климатици

    Ако бяха Самсунги - както чета - можеше и да са обледенени?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #948

    Re:Размразяване на климатици

    ktivanov,наклона ще го разбереш лятото,ако ти прокапе вътрешното.При сегашните температури не трябва да имаш скреж или лед,капки конденз-да,ако не духа вятър.Викай сервиза да го проверят и да ти вдигнат малко вътрешното/колкото дупката позволи/.Аз лично за тези пари предпочетох втора употреба,дано да нямам проблеми.
    Ако момчетата се запънат,можеш и сам да вдигнеш тялото нагоре.Откопчаваш го от стойката,първо от долу,пробиваш по-нагоре и си канап.Ползвай нивела.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3
    #949

    Re:Размразяване на климатици

    Здравейте, имам Национал CS258 закупих го декември 2009. В началото работеше добре но при започване на студовете започна едно размразяване по 40мин /при температури под - 7С а при -15 е стигал и до 1час/ работи в стая 12кв.м. нормално ли е това защото в стаята става голям клинч.Забелязах също, че заскрежава на ивици, но никога не е имал заледяване по питата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #950

    Re:Размразяване на климатици

    Липса на фреон.Източване на стария,намиране на пропуска,ремонт и зареждане на везна с нов фреон.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #951

    Re:Размразяване на климатици

    Ясмо че е грешка, ама как е закупен ДЕКЕМВРИ 2009-та?

    За обледеняването е фреона сигурно?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #952

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от enkov
    Ясно, че е грешка, ама как е закупен ДЕКЕМВРИ 2009-та?
    Ей така.Купен е от бъдещето и пренесен в миналото т.е.настоящето.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3
    #953

    Re:Размразяване на климатици

    enkov, той не обледява никога не е имал лед само лек скреж на ивици /ивица скреж ивица без скреж по около 3см./точно преди да започне размразяване. Годината е 2008.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #954

    Re:Размразяване на климатици

    Сигурен ли си, че е размразявал толкова дълго? Обикновено има ограничение с таймер и ако дефроста превиши 10 или 15 минути преминава пак на отопление. За конкретния модел не знам колко е, не знам дали е възможно и да го няма това ограничение. Успява ли да стопи заскрежената част в първите 5-10 минути от дефроста? Най-вероятно е изпуснал фреон.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3
    #955

    Re:Размразяване на климатици

    да обикновено до 5 мин а в поже4ето случаи и по-бързо но продължава да размразява и се чуват понякога 2-3 пати характерното свистене при дефрост. Сега му измерих струята при 30C зададени на десетата минута показа 45C пове4е не стигна и при -5С пак ми е давал такива градуси. За таймер не знам, не можах да намеря нищо за това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #956

    Re:Размразяване на климатици

    То днес и моя заскрежи равномерно и пак почна да бръмчи, ей тъкмо се зарадвах, че си отиде зимата, ама не! Тук и сняг валя снощи и днес (Пловдив) - в София и Кюстендил гледам повечко! Температурите са 5-6-7 градуса, ама влагата е 45-50%! Тъкмо виках запролети се - ще го спра за ден-два да го разглобя на спокойствие, пък то квито ветрове и студове бяха тия дни...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #957

    Re:Размразяване на климатици

    Както и годината на покупка предполагам, че и времето на дефрост е силно сгрешено. Лично аз за първи път чувам че климатик прави един час дефрост. Акое така вътре би трябвало да се нанесат едно стадо бели мечки.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #958

    Re:Размразяване на климатици

    Аз доколкото разбрах от написаното от crazy.seeker, климатикът му успява да разтопи ивиците за нормално време - до 5 мин. Но той казва, че дефроста не спира, което пък няма как да се случи, защото е ограничен във времето. А от това, че чува още няколко пъти свистенето от фреона и първоначалното казано от него за дефрост от 40 минути и повече, според мен следва, че климатикът влиза пак в дефрост непосредствено след като е излязъл. Но това също няма как да се случи, тъй като компресорът трябва да е навъртял определено време работа за да влезе в нов цикъл на дефрост. Говоря наизуст, не знам точния алгоритъм за дефрост на модела.
    Направи по-точни наблюдения, защото ми се струва, че някои неща няма как да са такива, каквито ги описваш. Може нещо да те заблуждава. Или просто извикай монтажната група да си го проверят.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #959

    Re:Размразяване на климатици

    Моята машина Sharp AY-XP12FR за целия ден размрази само веднъж, и то дефроста беше много кратък!
    Не мога, обаче да чуя шум или да видя лед по външното тяло, дори и при най-ниските минусови температури: -10;-15 и т.н.!

    ПЛОВДИВ

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    7
    #960

    Re:Размразяване на климатици

    Вместо етилен глюкол (антифриз) може да се ползва пропилен глюкол, който за разлика от антифриза за колите не е отровен, използва се за мандри, колбасарски цехове в случай на пробив да не стане сакаклък. На вкус е сладък. Слагаме го в отоплителни и термопомпени системи. Никаква корозия не предизваква. Иначе червата ми щаха да станат на паяжина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе