Страница 54 от 194 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #796

    Re:Размразяване на климатици

    marbo, размрази ли айсберга?
    Няма да му стигне бойлера.Айсберг само с топла вода трудно се размразява.Ако е конвенционален трябва да се пусне директно захранване на компресора за да стопля питата,иначе няма да стане.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #797

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от flint
    найденов, кой ти каза другарю, че ни били замръзнали климатиците - искаш ли да погледнеш моите от подписа ми?
    и пак да си преговориш речта?

    Като Ви чета как ръмжите,че са Ви замръзнали климатиците си правя извода, че 93.58% са замръзнали.Не ме питайте как го сметнах този процент-чрез сложни инженерни методи-това е другари!

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    2
    #798

    Re:Размразяване на климатици

    Климатик Haier заледено външно тяло.В Стара Загора вечер е -10 до -15 градуса и горкият климатик яко се тормози.Но от няколко дни започна да ми прави мизерии и днес тотално отказа....повече от 15 градуса не ми качва.Климатика е Haier HSU-12HV03/R2(DB) инвенторен.Опитах да облея с гореща вода ( 2 кофи ) уж се размрази..поработи 30 минути дигна от 12 на 14 градуса и после пак явно е замръзнал.Външното тяло е на скрито място(в къща съм).Да продължавам ли да обливам с гореща вода ? и ако няма ефект да викам техниците

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #799

    Re:Размразяване на климатици

    И кво да направат техниците да седят на смени с кофите ли?Просто не си избрал потходящия климатик за отопление!Или го сменяй или стой на студено.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #800

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от resurrect
    Климатик Haier заледено външно тяло.В Стара Загора вечер е -10 до -15 градуса и горкият климатик яко се тормози.Но от няколко дни започна да ми прави мизерии и днес тотално отказа....повече от 15 градуса не ми качва.Климатика е Haier HSU-12HV03/R2(DB) инвенторен.Опитах да облея с гореща вода ( 2 кофи ) уж се размрази..поработи 30 минути дигна от 12 на 14 градуса и после пак явно е замръзнал.Външното тяло е на скрито място(в къща съм).Да продължавам ли да обливам с гореща вода ? и ако няма ефект да викам техниците
    HI resurrect.Само да ти кажа че от TIMBERLAKE не очаквай друго освен да ти продаде някое FUJITSU .
    Аз имам Haier HSU-09HVA103/R2(DB) тази зима му е първа но разбрах че ,климатика се справя без проблем при Т от -15градуса. Твоят е същия само че миналогодишния модел.ако ти създава проблеми викай техниците да го погледнат.
    От колко време го ползваш,тази зима първа ли му е? За тази зима ти си първия оплакал се от хаер.
    И не обращай внимание на подобни заядливи изказвания.Само виж как реват от сякакви други марки в форума.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    95
    #801

    Re:Размразяване на климатици

    Аз съм с Тошиба 225, която се оказва леко слаба за стаята(17кв) , но въпреки всичко съм адски доволен...не е спиран от октомври месец, в големите студове си правеше по често дефрост и след това никаква следа от заскрежаване а камо ли лед

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #802

    Re:Размразяване на климатици

    conrad  каква точно ти е тошибата - аз съм с 225SV и също идва малка и за моите 17 кв., особено като имаш впредвид, че съм на първи етаж, панелка + термометъра поставен на пода(ламинат върху мокет без друга изолация) отчита 12-13* (е лятото сложих външна изолация на стената с прозореца и пвц дограма, но тъй като е в тераса неможах да обхвана долната и горна плоча, та мисля че няма голяма файда) - при зададени 22* поддържа около 18-19*(като му помогна с духалката  веднага ги достига). Но основния ми проблем е, че тавата отвън замръзва, въпреки че разпробих няколко допълнителни отвора.
    грешка: климатика ми е RAS 255SV


  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #803

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от vladkozdr
    Некадърният монтаж може да съсипе и най-скъпия климатик,нали....
    Никой не му е казал, че ще му трябва подгряване на изтичащата вода от дефроста,а директно са му запушили дупката...явно монтажници на немаркови и евтини конвенционалки.
    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...3012009001jpg/
    ето го примера...
    Да бъдем обективни и да направим правилна обосновка на случилото се.
    1.Климатикът като качество и надеждност е добър.
    2.Монтажът е перфектен.
    3.На нови сгради е недопустимо да се монтират обикновени сплит ситеми, а централна климатизация ,от което започват проблемите.
    -За да не капе при размразяване, на тротоарите са принудени да правят отводнения и самите отводнения замръзват и започва да се качва лед нагоре докато нарупа догоре целия климатик.
    -По принцип не му трябва нагревател на самия климатик, а нагревател на отводнителната тръба,но и улуците замръзват.
    -А в крайна сметка, климатиците са за преходните сезони и за охлаждане, стига сме се заблуждавали, че ще топлят при минусови температури,то парното едвам топли, а камо ли климатика.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    95
    #804

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от stan75
    conrad каква точно ти е тошибата - аз съм с 225SV и също идва малка и за моите 17 кв., особено като имаш впредвид, че съм на първи етаж, панелка + термометъра поставен на пода(ламинат върху мокет без друга изолация) отчита 12-13* (е лятото сложих външна изолация на стената с прозореца и пвц дограма, но тъй като е в тераса неможах да обхвана долната и горна плоча, та мисля че няма голяма файда) - при зададени 22* поддържа около 18-19*(като му помогна с духалката веднага ги достига). Но основния ми проблем е, че тавата отвън замръзва, въпреки че разпробих няколко допълнителни отвора.

    Привет ...225YAR, аз съм го пуснал на 20 градуса и съм забравил дори къде е дистанционното! В момента в стаята е точно 20, колкото му е зададено, а относно замръзването просто не знам какво да ти кажа...тук в Пловдив имаше температури от -16 -17 градуса но климатика винаги след дефрост остава абсолютно чист

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #805

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    ...
    -А в краина сметка климатиците са за преходните сезини и за охлаждане стига сме се заблуждавали че ще топлят при миносуви температури,то пярното едвам топли а камоли климатика.
    Направо ме накара да се замисля, дали някой не ми е пускал тайно печка в стаята по време на големите студове, а аз да съм си мислел, че климатикът топли..

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    35
    #806

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от stan75
    Но основния ми проблем е, че тавата отвън замръзва, въпреки че разпробих няколко допълнителни отвора.
    Тези дупки дали не променят дебита на въздуха минаващ през топлообменника (дори и пренебрежимо малко),нали вече се поема въздух и през тях.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #807

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov69
    Като Ви чета как ръмжите,че са Ви замръзнали климатиците си правя извода, че 93.58% са замръзнали.Не ме питайте как го сметнах този процент-чрез сложни инженерни методи-това е другари!
    Ооооох ,отдъхнах си.
    Аз съм от ония 6.42% дето не са замръзвали. Ама грам. А си беше кучи студ напоследък. Че и влага.
    Ама все ми се струва, че машинките, които имам са хубави, добре оразмерени и се ползват грамотно. Чрез сложни инженерни методи, разбира се.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #808

    Re:Размразяване на климатици

    аз пък съм от тия 0.00000001 процента на които никога не са им замръзвали климите макар че са 3 броя като най стария е 4 годишен...ама явно е случайност щото не са мидеи

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    2
    #809

    Re:Размразяване на климатици

    За Haier-а е на година почти.Миналата година по това време е слаган и изкара зимата без проблем,но тогава нямаше -10-15.Днес му махнах пластмасовата решетка отпред и изчистих леда който беше 2 пръста.След което го пуснах и едвам дигна 15 градуса и постоянно пада и дига.Вибрира ми цялата стена на къщата.Сега съм пуснал и една духалка.Когато върви тя стига до 20 градуса.Спра ли духалката до 5 минути температурата пада от 20 на 15-16.Чакам техниците ама днеска всичко беше лед вън и няма как да дойдат.Надявам се да не е нещо сериозно.Възможно ли е да е от фреона ?

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #810

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    -А в краина сметка климатиците са за преходните сезини и за охлаждане стига сме се заблуждавали че ще топлят при миносуви температури,то пярното едвам топли а камоли климатика.
    Срещането на подобни мнения си е напълно нормално за хора търгуващи или монтиращи евтини климатици. Обяснява се от търговци или монтажници за какво ставали и не ставали климатиците по такъв начин, че да може да си продадат нискокачествената стока или да имат работа под формата на монтажи, ако работят предимно със скромни по възможностите си модели. Както съм казвал и преди, всички модели са добри за парите си.

    Принизяване възможностите на различни скъпи модели до нивото на скромните по възможности орязани такива. Ползване на аргументи като: - За какво да си купуваш скъп мерцедес като и каруца може да те закара до там. Или пък, няма смисъл да си купуваш мерцедес щом една каруца не може да те закара до там. Там е работата, че ако всички евтини каруци ставаха само маниаците щяха да си купуват мерцедеси.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе