Страница 81 от 194 ПърваПърва ... 3171798081828391131 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1201

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Джонка, MHI са пословични със свойството си, да се превръщат в ледогенератори зиме. Това не е изолиран случай.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1202

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Джонка, MHI са пословични със свойството си, да се превръщат в ледогенератори зиме. Това не е изолиран случай.
    ... Ела да видиш моя, чист като сълза. Днес и дефрост не е правил. Той и не прави без нужда.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1203

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    babati,като ти го слагаха,едни часовници удариха ли му,тоците как бяха.Я ги викай да мерят фреона(ако имат с кво),налягане и ток,ама малко като се стопли(та да не събере 2-3 кила),че може и до Гергьовден лед да му остане.
    Климатикът е монтиран преди около 11 години от Condex. Същите му направиха и първата профилактика от тогава насам, малко преди да почне зимата:P Казаха, че всичко му било наред. Провериха налягането, позачистиха питите с обезмаслител. Като си тръгнаха, проверих тапата дали е завинтена добре и си беше ок. Надявам се да нямам ядове, до -5 е климата по книга...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1204

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Не забравяйте,че става въпрос за стара конвенционалка,която според мен до 0 та ще е перфектна,а после рязко ще се срине-я дигне 16 бара сега,я не при -8.Да не говорим,че има памук мъгла,значи още по-зле.Ако господата не са му направили пълна профилактика(сигурен съм,че не са) и компресорът е за пенсия ще е мъка за бабати,а за MHIто-дваж.
    Между другото я си включете бойлерите и аз отивам.

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1205

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Не ме интересува, да се "пържи" :P Нали затова е направен - да работи:P Няма да го изключвам, ако ще -20 да стане, любопитно ми е какво ще стане

    Какво точно включва пълната профилактика?

    Сега термометърът до климата показва -5, в помещението е 21.5 градуса на около 1 метър от пода в най-отдалечения край на помещението (правоъгълно, 26 квадрата), при зададени 21 на дистанционното, машинката засега не се мъчи, доста си почива - поне по 5-10 минути почивка си прави след всеки цикъл на работа

    Струята, точно преди да изключи, когато вдигне налягането, скача до 43 градуса. Иначе е 40. Меря на MED вентилатор.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #1206

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Моя Daiseikai 3 уж не събирал лед в тавичката, ама ела гледай. В този студ чувам одеве нещо почуква леко. Излиам и гледам отдолу ледени висулки, като най-голямата от отвора за оттичане на водата, който от леда е запушен. Почукването звучеше като ледени парчета удрящи ветилатора. Явно при размразяването падат долу. Не звучеше много зле, но се притеснявам да не вентилатора да почне да удря в леда. Как да разкарам леда оттам?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1207

    Re:Разскрежаване при климатиците

    При теб отворите трябва да са 3 броя? Един кръгъл и два по-голями? Да не са ти запушили с тапите другите два?

    Пускай в действие шишето с топла вода (не гореща). С две-три шишета от кола си свалил леда.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #1208

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Мерси, ама утре ще е, че сега ... За отворите ще проверя.

    ПС: Сетих се че може да стане през прозореца. С едно шише от бира с пробита капачка, за да може да пръска, го напръсках с топла вода и прочете от някой отвор, ама не мога да видя от кой. Извода - едно шише бира, коклото няколко от кола

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1209

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Carnivorous.Vulgaris
    Мерси, ама утре ще е, че сега ... За отворите ще проверя.

    ПС: Сетих се че може да стане през прозореца. С едно шише от бира с пробита капачка, за да може да пръска, го напръсках с топла вода и прочете от някой отвор, ама не мога да видя от кой. Извода - едно шише бира, коклото няколко от кола
    Чука ти главата,не си мисли,че перката е до тавата и амен ледът ще стигне до нея веднага.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #1210

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Чука ти главата,не си мисли,че перката е до тавата и амен ледът ще стигне до нея веднага.
    Е, мойте уши са тука, не твойте. Все нещо е опирало в нея.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1211

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Че къде събра лед в този сух студ.Аз мойте машини не съм ги виждал заскрежени от последните мъгли и студ преди месец и повече.Сигурно си с двете гумени тапи под обменника.Ако са там, махай ги.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1212

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Че къде събра лед в този сух студ.Аз мойте машини не съм ги виждал заскрежени от последните мъгли и студ преди месец и повече.Сигурно си с двете гумени тапи под обменника.Ако са там, махай ги.
    По нашия край снощи и мъгла си имаше.Само на тошибите не им пука,тая кво се е омотала-незнам.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1213

    Re:Разскрежаване при климатиците

    М,м прав си за ТОШИБА-та.Моята и тя си работи без никакъв зор по всяко време, хич не и дреме какво е вън.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #1214

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Че къде събра лед в този сух студ.Аз мойте машини не съм ги виждал заскрежени от последните мъгли и студ преди месец и повече.Сигурно си с двете гумени тапи под обменника.Ако са там, махай ги.
    Само за инфо -снощи /в Пазарджик/ температурата беше -15*С и плътна гъста мъгла се стелеше навсякъде.
    Въпреки тази ужасна комбинация подържаната средна температура в къщи остана твърдо 23*С.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1215

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Ясно, и в Русе е имало мъгла.Ние от около месец не сме имали в Ямбол.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе