Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 140

Климатикът ми не топли при -5 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #61

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    Добре, поддържа ги два часа или четири, а на сутринта какво е положението? Сам, климатика от мин на вентилатора, минава ли на мах?, щото вентилатора ако е на мин, топли само около себе си и долу на леглото е студено...
    цели денонощия може да работи на quiet ако не пипам градусите ,имам термометър в другия край на стаята ,поддържа си ги .. пода няма как да е студен ,от долу имам съседи които не стоят на студено

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #62

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Към топлозагубите можем ли да причислим и по-дълъг тръбен път ? В моят случай той е 4м., изолацията на стаята и стените е перфектна, но за съжаление имам същият проблем-не вдига повече от 16 гр. Не съм измервал още изходящата темп. от вътрешното тяло, но тя е забележимо по-ниска от същият модел климатик в съседната стая, където нямам оплаквания (тръбния път е 2,5 м.)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #63

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    ползвам конвенционален 12-ка и инверторен 7 и двата са с тръбен път над 7 метра и си работят без проблем и си имат запас защото като ги сръгам и веднага вдигат температурата на колкото е зададена.
    Живея в таванско помещение с не особенно добра изолация /веч няма сняг над мен по керемидите/.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #64

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Хм, мога само да ти завиждам. Може при мен вълшебната думичка да е САМСУНГ, конвектор и както прочетох някъде тук - САМСУНГ при -5 гр. -забрави за топлото :-( Остава ми да се радвам, че поне единия потдържа 20 гр. и при -15 навън . А ти, приятел, защо си монтирал външните тела у съседите .При монтажа помниш ли дали техниците са те съветвали да ги сложиш по-близо?

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #65

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Цитат Първоначално публикувано от staroto
    Към топлозагубите можем ли да причислим и по-дълъг тръбен път ?
    Загубите са пренебрежимо малки, стига изолацията на тръбите да е здрава.
    Направи измервания, като настроиш климатика на пълна мощност, задаваш максимална степен на вентилатора, изчакваш поне 5 мин.
    мериш - вход /изход на вътрешното тяло, както и външната t.
    И не забравяй да пишеш марката и модела на климатика.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #66

    Re: Климатикът ми не грее при -5


    И двата гевгелека са SAMSUNG AQ09A1VE , старички са, но обслужени от техници през септември. Не съм у дома в момента, но непременно ще направя това, което ме съветваш. Под пълна мощност да разбирам максимални градуси, 30 например? А какво ще рече вход/изход на вътрешно тяло? Ще измеря с термометър температурата с която духа навътре, още нещо ли пропускам ? Иначе последните ми впечатления са от нощта на 09.01..Сутринта беше -13гр., в стаята 16(при настроени 16) До обяд се изключи само два пъти, като веднага влизаше в размразителен режим(10 мин.).Питата навън е суха. Изключих го наобяд при -7гр. навън. При тоя режим на работа идва доста неикономичен и (неефективен). Реших, да го подпаля, когато температурите навън станат по нормални, но сега ще го мъча пак и ще докладвам.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #67

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Вход/изход означава там където климатика засмуква и изхвърля въздух - вътрешното тяло.
    Цитат Първоначално публикувано от staroto
    Иначе последните ми впечатления са от нощта на 09.01..Сутринта беше -13гр., в стаята 16(при настроени 16)
    Ти обаче, как очакваш да качи повече от 16 гр. след, като е настроен на толкова?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #68

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    А ти, приятел, защо си монтирал външните тела у съседите .При монтажа помниш ли дали техниците са те съветвали да ги сложиш по-близо?



    ами нали четеш живея на таван и от към прозорцитее 1.5 м акъм вратите е 3 и няма как да го сложа на ниската стена щото ще ми духа нисичко и са сложени струята дае срещу прозорците Тръбния път и на двата е вкаран е стената и излиза на терасата като минава по цялата дължина на стаите. Втаванските помещения е така нагласяш нещата според архитектурата.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #69

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Както вечерта, така и сутринта го подпомогнах с газовата печка.Въпроса е защо не изключва, като си набере зададените градуси? Дано след като изпълня съветите ти да се събуди ! Нали споменах по-горе че духа по-хладно от другия, без да разбирам го усещам че не работи както трябва. В съседната стая същият модел си цъка като часовник-вкл., изкл., размраз. през 2-3 часа, не съм го назорвал с повече от 20 гр., но тях си потдържа без проблеми от две седмици

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #70

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    навън при -5 изходящата му струя е 34гр не е ли малко за инверторен климатик как да стопли с 34

  13. j_n
    j_n е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    28
    #71

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    А на колко е настроен? И колко е в момента? От колко време е така?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #72

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    на 32гр е това му е макса в стаята е 17 макс това е при -5 а при -12 изкараваше 28гр струя която си е направо студена откакто го ползвам е така въпросът ми е един нормален инверторен климатик каква струя трябва да изкарва при -5 изходящата струя влияе ли се от външната температура


  16. j_n
    j_n е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    28
    #73

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    При това положение, очевидно е ниска ...
    Дай малко повече инфо - помещение, кубатура, модел ( мощност ) на климатика, за да могат да се оценят топлозагубите и отдаваната мощност на м3.

    Важна е разликата м/у темературата на входа и на изхода на вътрешното тяло при определена скорост на вентилатора - в книжката пише над каква стойност е ОК.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #74

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo
    на 32гр е това му е макса в стаята е 17 макс това е при -5 а при -12 изкараваше 28гр струя която си е направо студена откакто го ползвам е така въпросът ми е един нормален инверторен климатик каква струя трябва да изкарва при -5 изходящата струя влияе ли се от външната температура
    Изходящата струя се влияе от външната температура.
    Тя зависи от самия климатик (марка, модел, производител, и т. н. ) и номиналната мощност при съответните - Х градуси.
    Само при Най-висок клас Инвертори зависимостта на вътрешната струя от външната температура е по-малка.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #75

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Стая от къща 38м3-две външни стени. Климатикът е Хитачи 10EH1 3,4kh трябва да нагрява 9,5м3/мин, дават го за помещения до 50м3. Според мен изходната му температура е много ниска и много се влияе от външната темп и за това не топли като хората.

    Цитат
    "Изходящата струя се влияе от външната температура.Тя зависи от самия климатик (марка, модел, производител, и т. н. ) и номиналната мощност при съответнире - Х градуси".
    Не трябва ли да се влияе съвсем слабо от външната температура? Според мен падне ли под 40 гр изходящата струя, той не може да топли дори при -5, а за -10 да не говорим.





Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да падне климатикът?
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-01-18, 18:23
  2. Как работи климатикът (филмче 1-3 части)
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-12, 15:26
  3. Климатикът не е работил от една година = ?
    От gkolarov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-11, 18:12
  4. Климатикът ми смущава Булсатком
    От Svetste във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-11, 07:58
  5. GREE ACS-12GP - не топли достатъчно при около 0 градуса
    От ontario във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 18
    Последно: 01-02-10, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе