Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 147

Доливане на фреон на климатик в гаранция?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #76

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    valen1 - имах в предвид че когато кораба се движи се създават вибраций и леки поклащания . Това е причината везната да ми дава +/- 150 гр.

    jony - далече сам от мисълта да хваля или плюя едното или дрyгото. Използвам това което ми е удобно .
    Работя с R22 R134A R407C R507 Стъкленицата я използвам само за R407C . Не работим с R600A защото е взривоопасен . Над какво количество charge в системата +/-25 гр. не би се отразило като грешка-доста ?
    Аз бих казал че при charge над 500 гр. 25 гр. не би трябвало да бъде проблем ,но все пак каква е идеята и промените в работата на машината нека кажат тези които използват R600a


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #77

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Здрасти Ники , за Р600а най вече в хладилници , като количеството е 30 - 60 грама за една система , затова писах че 25грама грешка са много , прецени сам

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #78

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Да спомена точно по темата за зареждането. Днес демотирвах една мидея 12ка която толкова беше заледила че двама човека едвам я изтеглихме поне 20кг. лед имаше. МОнтирах нова машина на нейно място и се разбрахме да я поправя и монтирам на друго място. Размразяване на пароструйка 25 минути и тази вечер реших да я източа източих 2кг фреон като по норма е 1кг тези хора който го монтирали само ходели и зареждали така ми казаха собствениците, е то бива ама да сложиш още 1кг фреон незнам кави са тези малоумници.За каква везна и къв цилиндър да говорим. Познайте компресора сега какво прави?

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #79

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    защо се учудваш ,чувал съм за накой хора че имали 6-то чуство , тези техници са от тези !

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #80

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    И това е климатик на 1 месец почти умишленно съсипан компресор. Те са една фирма с по 2 климатика наличност работят. Ама да не и правя реклама че току виж увеличили работата си.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #81

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    не изкам да се хваля но от система за 16кг , бях изтеглил 24 кг , но това е нищо , от система за 6.400 , изтеглих 12 кг фреон (двойно) , а проблема и беше че единия компресор беше счупил клапан и климатика имитираше че работи !

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #82

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    При този компресора не тръгва след два чука заработва но до следващото изключване. Една време везната струваше 650лв и си беше скъпа но си я купих след като едно фуджицу го мъчих два дни с точене зареждане.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #83

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    цената на везните е поносими сега и дори има китайски за 50 - 60 лв до 30 кг , също вършат работа - но все пак това са инструменти или по друг начин казано - машини за пари а всички работим за пари все пак , другото което пести много от времето ми е рециклиращата станция , с нея се измукват големи количества фреон за кратко време - разбира се има особенности при ползването за целта

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #84

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Aз споделих, своя начин за работа, с който много хора не са съгласни. Не съм заставил никого да работи така. Работете както си знаете, с каквото си имате. Но не отричайте нещо, на което не знаете принципа и начина на действие. За мен най важното е:

    Цитат Първоначално публикувано от geozap

    ...Така че, не с помощта на какво ще заредим, а как да заредим точно.

    Според мен процедурата е "малко" по различна.
    -дърпане на фреона,
    -надуване с азот,
    -намиране на пропуска,
    -отстраняване на пропуска,
    -опресоване за якост на 45 bar,
    -опресоване за плътност на 32bar със задържане,
    -вакуумиране,
    -зареждане,
    -честито да си го ползвате още дълго време .
    Тези налягания са за R 410. ...
    Цитат Първоначално публикувано от valen1

    След като не може да се вярва на инженерите работещи в компанията Mitsubishi Electric, които ни казват че съставът на фреона се променя при ползване на цилиндър за зареждане да видим какво казват инженерите на Daikin в оригинал. Инструкция за монтаж на VRV III, стр. 2-ра, фреон R410a.

    Превод: Не ползвайте цилиндър за зареждане - Ползването на цилиндър за зареждане може да причини влошаване на фреона.
    Нека да видим какво казват инженерите на Daikin в оригинал фиг. 8 и да прочетем обясненията към нея стр. 12 и следващите. Принципно нищо по различно от това, което давам като методика.
    И за да не се разсърдят инженерите от Daikin и Mitsubishi , че не обръщаме внимание на това, как фреона изменя състава си, нека направим няколко уточнения:
    Препоръчват при дозареждане вкарването на фреона да става максимално бързо, защото се изпарява бързо и ако чакаме изравняване на налягането, няма да можем да вкараме наведнъж нужното количество. Така че, използването на кантар, ама не от 250 лв , а на тези, на които може да се зададе определено количеството, при достигане на което EMV спира подаването на фреон е задължително.
    При зареждане с течна фаза, бавно, с изчакване за изравняване на налягането може да се зарежда и с други средства за измерване.
    Тези сервизни минават през ръцете на преводачи, филолози с не много добра техническа грамотност и в тях, могат да се прочетат какви ли не дивотии. По същия начин, стои въпроса и с материалите раздавани по разни семинари.
    Те инженерите от Daikin, казват да режем тръбите с ножовка и да ги стръскваме, за да им паднат стружките, но на мен ми е по лесно с тръборез. Значи ли и това, че правя смъртен грях или те не знаят, в кой век живеем...

    Всички давате пример, колко некадърни са всики, дето са минали преди вас и са зареждали. Не занам, може и да са, но ми е по интересно, по какви методики работите Вие.

    valen1 Чаках да разбера твоето лично мнение по въпроса. Знам че имаш достъп до техническа литература. Колкото до филмчето, не съм търсил разрешение от теб да го качвам някъде. Предложих да го видиш и коментираш, но ...В него един инженер от МЕ обяснява кое, как и защо.

    Candid така стоят нещата в България. Ако не си доволен как ти работи климатика, след ремонта и пак ти казвам, но си коректен към тях, може да се обърнеш към aktivnipotrebiteli.bg. Не гарантират чудеса, но обещават безплатна правна помощ.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #85

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Относно промяната в състава на фреон R410a при прехвърлянето му в малки количества като течност от голяма бутилка в малка и при многократни зареждания в малки количества от една и съща бутилка за която говорят Mitsubishi Electric, Daikin и Sanyo към момента не разполагам с повече информация, но интереса ми към тази тема ще се запази и за напред.

    Към момента мога само да предполагам, че това вероятно се дължи на утаяване на молекулно по тежкият от двата фреона R32 и R125 от които е съставена сместа. Така дори и да се зарежда в течна фаза по-тежкият от двата фреона ще напусне бутилката в по-голяма степен от по-лекия. Някой друг ако има друго обяснение или има някакви данни по въпроса може да ги каже.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #86

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    valen1 Имай доверие на химците от Dupont. Разгледай тук, те са най мощния производител.Червената колона в дясно.Има и програма към края на колоната.
    lhttp://www2.dupont.com/Refrigerants/.../Suva410A.html

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    34
    #87

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Външното тяло е взето, и аз почвам да се замислям. Има ли за какво да следя когато го монтират наново? Аз оставам с впечатление че ще го заредят с фреон в сервиза. После като го монтират тук трябва ли да настоявам за вакуумиране? Защото предполагам че тиксото с което са завити тръбичките отвън в момента не е надеждна преграда за снеговете навън, според мен.

    Абе джаста-праста, аман....

  16. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #88

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Задължително е вакуумирането,а какво са му правили в сервиза не е ясно и не се замисляй толкова - ясно е че трябва след монтажа да работи безупречно ...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #89

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Много ясно,че ще настояваш за вакуумиране.А и това с тиксото не е баш професионално,има си капачки за тая цел.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #90

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Кой ще си играе да включва вакуум помпа, цилиндър с маркучи да вакуумира, фреон от бутилка в цилиндър да прехвърля, температура в помещението да мери и настройки по налягане да прави, после фреон от цилиндър в климатик да прехвърля.

    Представители уж на Mitsubishi Heavy Industries тука в България да нямат съвременните инструменти с които да заредят един климатик, а пък седнала компанията да се хвали в сайта си, че уж видите ли ракети прави и в космоса изстрелва. Какъв е смисълът да си купиш технически най-модерната и скъпа ракета като няма специалисти които да я поддържат на необходимото високо техническо ниво работещи със съвременна техника и инструменти. По този начин се обезсмисля стойността на направената инвестиция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. Отговори: 8
    Последно: 11-11-13, 18:33
  3. Гаранция на климатик
    От TANI във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 14:45
  4. Гаранция на климатик
    От lubopiten във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 301
    Последно: 31-01-10, 00:22
  5. Пропуск на фреон от климатик - откриване?
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 31-10-07, 22:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе