Страница 150 от 181 ПърваПърва ... 100140148149150151152160 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,236 до 2,250 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #2236

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Булгаргаз имат 2-3 вида договори с клиентите си. Възможно е при някои да има такава такса, при други не, в зависимост от условията

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #2237

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Отлежала е пет месеца, та ако нещо междувременно се е променило...
    При мен е върху всичко.
    9% е. Нищо не е отлежало. Иначе до май даваха и компенсации. За август сметката ми за газ е 13.60лв. За БГВ съм много доволен. Вярно че съм сам, но ел.бойлер скоро не виждам нужда да ползвам. Иначе имам 2. Пък солари само за БГВ пък въобще не съм и помислял.
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-09-22 в 20:58.
    lazarus18 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2238

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Неспирен спам.
    Почини си месец и заповядай с друга нагласа.
    mod. edit

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2239

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Чести празник колеги (потребители и производители)!
    Чета тук двете теми, свързани с енергията за бита и как да оптимизираме разходите и имам усещането че съм попаднал в "клуба на богатите". Размахват се тука едни "инвестиции" от по 20-30К, "строят" се покривни ФЕЦ от по 5К за домашни нужди в навечерието на зима в условията на "перфектната криза". И никой и дума не обелва за купищата проблемчета, които могат да ни се изсипят на главите с голям "коефициент на едновременност".
    Дали да не слезем на земята, а?

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2240

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Честит празник на всички! Да слезем на земята викаш, ама там е скучно и само големи сметки ни гонят, тъй че какво като си помечтаем? Аз като платих януари 1000лв сметка за ток за 100м2 жилище (макар да съм с термопомпа) и вече инвестиции от 5К и 10К изобщо не ми се виждат големи. Накараха ме да плащам по промишлена тарифа и все едно се пренесох в близкото бъдеще

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2241

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Честит празник на всички! Да слезем на земята викаш, ама там е скучно и само големи сметки ни гонят, тъй че какво като си помечтаем? Аз като платих януари 1000лв сметка за ток за 100м2 жилище (макар да съм с термопомпа) и вече инвестиции от 5К и 10К изобщо не ми се виждат големи. Накараха ме да плащам по промишлена тарифа и все едно се пренесох в близкото бъдеще
    Ти си някакъв уникален случай с тази сметка. Моя апартамент е 140м2, от които да кажем се отопляват 100м2 )останалото са тераси, гардеробна, мокро помещение). Отопление с две мултисплит системи на 4 стаи. БГВ от ТЕЦа. Тричленно семейство, аз и жената - пенсионери. Пералня, миялна, готвене на газов котлон и електрическа фурна, която се ползва почти всекидневно, два постоянно работещи компютъра, три телевизора. Осветление - почти изцяло ЛЕД. Нямам по - висока сметка от 180лв

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,830
    #2242

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Ти си някакъв уникален случай с тази сметка. Моя апартамент е 140м2, от които да кажем се отопляват 100м2 )останалото са тераси, гардеробна, мокро помещение). Отопление с две мултисплит системи на 4 стаи. БГВ от ТЕЦа. Тричленно семейство, аз и жената - пенсионери. Пералня, миялна, готвене на газов котлон и електрическа фурна, която се ползва почти всекидневно, два постоянно работещи компютъра, три телевизора. Осветление - почти изцяло ЛЕД. Нямам по - висока сметка от 180лв
    Демек, за горе долу същата площ, като добавим топлата вода от ТЕЦ-а, плащаш горе долу колкото аз на газ. 225 лева ми е най-високата сметка за газ+ток.
    Това за миналата зима, разбира се.

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Киров Виж публикацията
    Това е нормално количество.

    Всеки може да каже че харчи 2 мегавата, но ако каже че седи на топло, ще излъже.
    Зависи каква площ топлиш все пак.
    При мен 90кв чиста площ се топли с 1,1MW в най-студения месец. Поддържат се 23-24* през по-голямата част от денонощнието.
    Става дума за апартамент, не за къща.

    ПП. Как мога да виждам колко кубика газ съм изразходил, че вече го махнаха от фактурите?
    justify и vankobabanko харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2243

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    ПП. Как мога да виждам колко кубика газ съм изразходил, че вече го махнаха от фактурите?
    Или конвертираш мегавати в кубици, или си гледаш газомера.
    Моят е в общите части на самия етаж и там си гледам, дори мога да си следя моментната консумация.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2244

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    На фактурата би трябвало да пише изразходваните мегавати.
    Поглеждаш "Представителна калоричност"- малко по долу е обявена, за съответният отчетен период.
    Делиш и се надяваш полученото да е истина.
    Другият, по дърварски метод е, просто да си поглеждаш газомера.
    Може в денят на отчитане, а ден напред или назад, няма да окаже съществено значение.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,830
    #2245

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    На фактурата би трябвало да пише изразходваните мегавати.
    Поглеждаш "Представителна калоричност"- малко по долу е обявена, за съответният отчетен период.
    Делиш и се надяваш полученото да е истина.
    Другият, по дърварски метод е, просто да си поглеждаш газомера.
    Може в денят на отчитане, а ден напред или назад, няма да окаже съществено значение.
    Да, сега го видях. 104 кубика за януари.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2246

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Ти си някакъв уникален случай с тази сметка. Моя апартамент е 140м2, от които да кажем се отопляват 100м2 )останалото са тераси, гардеробна, мокро помещение). Отопление с две мултисплит системи на 4 стаи. БГВ от ТЕЦа. Тричленно семейство, аз и жената - пенсионери. Пералня, миялна, готвене на газов котлон и електрическа фурна, която се ползва почти всекидневно, два постоянно работещи компютъра, три телевизора. Осветление - почти изцяло ЛЕД. Нямам по - висока сметка от 180лв
    Не, че моят случай е нещо по-различно, но просто няколко месеца бях на промишлена тарифа и сметките ми се оказаха тройни четворни, та просто преживях това, което се очаква да се случи скоро - всички да минем на свободния пазар

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2247

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Демек, за горе долу същата площ, като добавим топлата вода от ТЕЦ-а, плащаш горе долу колкото аз на газ. 225 лева ми е най-високата сметка за газ+ток.
    Това за миналата зима, разбира се.
    Да, за миналата зима говорим. Разходите са съпоставими. Мислейки за идващата изхождам от следните предположения:
    - до Нова година цената на тока и топлата вода ще се задържат същите
    - цената на пропан бутана може да се задържи близка или с плавно нарастване, но може да скочи и драстично.
    След Нова година обаче неизвествностите са много:
    - определено ще има скок на всички енергоизточници ток, ТЕЦ, пропан-бутан;
    - възможно е понижаване на температурата на парното (респективно на температурата на топлата водя) поради липсата на газ;
    - спонтанни прекъсвания на електрозаранването поради претоварване на електрическите мрежи;
    - при повишаване цената на тока за бита може би съотношението дневна/нощна тарифа да се запази.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #2248

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Момчета, с извинение ,че навлизам в мъжкото ви пространство малко да ви разсмея. Говоря си с един познат за отоплението и разните му там варианти и той ми вика:" Гледай сега, колкото повече мърдаш - повече ти влиза. Затуй сега недей да инвестираш в нищо, тури една печка на дърва като имаш останали на село и чакай за видим накъде ще тръгнат нещата." То четох , четох ама с нашите доходи едва един климатик сложихме , а за по-крупни инвестиции не мога и да си помисля , а и то всякак все скъпо. Имаме родопски одеала, ще бъкнем и колкото грозде дал Бог и ще скрепим отношенията с близък контакт. Иначе ви чета редовно да съм в час с новите тенденции в отоплението.Бъдете здрави и топлете половинките къде с акъл къде с тяло важното е да сме сплотени.
    Lupus, Lazar, espace и 4 други харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #2249

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Около 30% заявено намаление за октомври...Дано е първата лястовица
    lazarus18 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #2250

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    говор, който гарантира необходимите количества природен газ за столичната "Топлофикация" през цялата 2023 г., подписаха днес общинското дружество и "Булгаргаз".
    "Важно е да получим гаранция, че цената на газа ще остане поносима"...
    https://dnes.dir.bg/ikonomika/dogovo...a-2023-g-video

    Хм, сега да очакваме ли такива договори с гаранции за "поносима цена" с Всички останали топлофикации, училища, д. градини и болници като социални институции, или.......?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе