Страница 162 от 181 ПърваПърва ... 112152160161162163164172 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,416 до 2,430 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #2416

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    ...и като се има в предвид, че януари и февруари консумацията на газ е доста по-голяма, защо да не подострят брадвата
    Най-малкото защото ще са в предизборна кампания и няма да рискуват с брадви.
    Точно както не освободиха цените на тока, не ограничиха старите автомобили и вдигат минималната заплата.
    Lupus одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #2417

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ще видим....

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2418

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    ...и като се има в предвид, че януари и февруари консумацията на газ е доста по-голяма, защо да не подострят брадвата
    И къде ще го сложат при запълнено хранилище? При това квотата от азерски газ на ниската цена още не е изчерпана.Мисля, че зимата е подсигурена, защото спря да се коментира в медиите.

  5. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #2419

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Те няма да го слагат в хранилището газа, а ще го вадят от там, за да го продадат на висока цена

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    441
    #2420

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте, бихте ли споделили какво е увеличението на сметката ви(в проценти) на база Ноември 2021 - Ноември 2022 при почти същото потребление и през двата отчетни периода.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2421

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не знам къде живееш, но тая есен/зима до сега е доста по-топла от миналогодишната, така че въпреки по-високите цени до тук е по-евтино отоплението. Миналага година октомври 246лв газ, ноември 270лв газ, този октомври 3лв газ/48лв ток, ноември 144лв газ/35лв ток (тока е от котел на ток и в сметките влиза топлата вода). Декември ще видим, но най-вероятно ще е колкото миналага година (сега на ток, миналата година на газ).
    HRS9 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    441
    #2422

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от pip00 Виж публикацията
    Не знам къде живееш, но тая есен/зима до сега е доста по-топла от миналогодишната, така че въпреки по-високите цени до тук е по-евтино отоплението. Миналага година октомври 246лв газ, ноември 270лв газ, този октомври 3лв газ/48лв ток, ноември 144лв газ/35лв ток (тока е от котел на ток и в сметките влиза топлата вода). Декември ще видим, но най-вероятно ще е колкото миналага година (сега на ток, миналата година на газ).
    Все пак е някакъв ориентир тъй като аз правя експеримент на ток с 1 климатик,1 конвектор,1 бойлер и не мога да сравня със собствените си сметки от 2021(иначе на ток сметката ми за Ноември е по-ниска с 20-тина лева от тази за газ миналата година).Иначе си прав и в Кюстендил(където живея) сезона е по-мек от миналата година но при тези цени на газа това не гарантира по-ниски сметки.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #2423

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    2.6 пъти по-малък разход, 2.2 пъти по-малка сметка. Ноември 22 спрямо 21
    HRS9 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #2424

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Все пак е някакъв ориентир тъй като аз правя експеримент на ток с 1 климатик,1 конвектор,1 бойлер и не мога да сравня със собствените си сметки от 2021(иначе на ток сметката ми за Ноември е по-ниска с 20-тина лева от тази за газ миналата година).Иначе си прав и в Кюстендил(където живея) сезона е по-мек от миналата година но при тези цени на газа това не гарантира по-ниски сметки.
    Ако правиш сравнението с два климатика и бойлер, разликата в сметките ще е усезаема. Но това с уговорката, че за комфорт, въпроса не повдигаме

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #2425

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Все пак е някакъв ориентир тъй като аз правя експеримент на ток с 1 климатик,1 конвектор,1 бойлер и не мога да сравня със собствените си сметки от 2021(иначе на ток сметката ми за Ноември е по-ниска с 20-тина лева от тази за газ миналата година).Иначе си прав и в Кюстендил(където живея) сезона е по-мек от миналата година но при тези цени на газа това не гарантира по-ниски сметки.
    И бойлера на ток по възможност нощем само.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2426

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Ако правиш сравнението с два климатика и бойлер, разликата в сметките ще е усезаема. Но това с уговорката, че за комфорт, въпроса не повдигаме
    Чувството за конфорт не е ли субективно? Защо го намесваш в сметките?
    HRS9 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    441
    #2427

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Момчета вие явно не ме разбрахте, аз не искам да сравнявам моята с вашите сметки, а да ми кажете какво наблюдавате вие във вашите(тъй като аз не мога да го направя за себе си защото тази зима експериментирам на ток) като сравнявате Ноември 2021 и Ноември 2022.Това което казвате относно комфорта и тн. ми е ясно(а и не го оспорвам) тъй като съм ползвал газ в последните 6 години(тази година просто си правя експеримент) ежедневно и съм запознат.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #2428

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ноември 2021 - 103 лева.
    Ноември 2022 - 112 лева.

    Тази година месеца беше по-топъл и съм намалил термостата с 0.5 градуса.
    estqwerty и HRS9 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #2429

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Въпреки сериозния спад на цената на газта на хъба, Булгаргаз ревизира исканата цена за януари само с около 10% - от 204 на 186 лв за МВч.

  18. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #2430

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Това исках да кажа преди няколко поста - при нас газа пак ще е скъп. Така ще е щото си траем. Свиваме рамене и си мълчим. Я това да се случеше при някой от нашите съседи - веднага щяха да излязат по площадите...И ние ще излезем ..., но на новогодишен концерт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе