Страница 13 от 17 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 255
Like Tree40Одобрявам

Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #181

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    А не трябваше ли отоплителните инсталации на новите сгради да се изчисляват на максимум 60 градуса съгласно наредбата? Това да туриш в 30 квадрата подобие на жилище индивидуално газово котле си е дивотия от класа.
    PS: Ясно ми е, че проектантът е жертва на дивотията на инвеститора.
    Ами радиатора и лирата са сметнати на 60 входяща, но това не променя нищо съществено.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #182

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Дам, вярно. То имаше и котел на Висман с минимум около 1.8 kW (за 5-6 к), тъй че формално всичко е наред.
    Вярно е, че поне в Сф "Има газ" продава жилищата.
    Това с шайбата между банята и бокса е много яко.
    Този пост е редактиран от Vizi; 18-09-18 в 21:51.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #183

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Воден конвектор вместо радиатор?

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #184

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Това с шайбата между банята и бокса е много яко.
    Какво имаш предвид?
    Водния конвектор е добра идея както и газовия, но ако го направя подозирам че ще ми бъде последния обект. Важното е че има варианти стига да попаднат на подходящи инсталатори. Ако такова жилище беше мое аз бих сложил електрически конвектор в онези недомислени 45см подпрозоръчно и климатик за охлаждане и отопление през деня. Обаче и електрически радиатори не може да се проектират заради енергийната ефективност, ама след това няма кай да ти забрани. Не мисля, че разхода на ток за такова малко помещение ще бъде фатален.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #185

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Нищо общо с твоята част. Имам предвид, че по принцип се избягва тази стена да се прави стоманобетонна, защото хич не е препоръчително да се дупчи или копае за разните инсталации (и то не само защото е трудно). Честно да си призная, съм се изкушаваш да я свърша същата, но съм виждал как ВИК режат арматура, за да вкопаят тръба и определено не им беше за пръв път.
    Това с енергийната ефективност е крайност - гледал съм на проекти от ЕС точно ел. конвектори се слагат на такива килери.
    Този пост е редактиран от Vizi; 19-09-18 в 14:07.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #186

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Какво имаш предвид?
    Водния конвектор е добра идея както и газовия, но ако го направя подозирам че ще ми бъде последния обект.
    Защо?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #187

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Защото инвеститорите не се интересуват от сметките след това. Продавай и се отървавай. Обаче ако видят друга картинка от тази дето са свикнали да гледат лошо.
    Vizi одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #188

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    До инвеститор е, но в общи линии новите неща се приемат трудно - особено ако оскъпява.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #189

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    С цел оптимизиране на температурата в помещенията се налага да направя някои промени в отоплителната инсталация, която е на газ. Всекидневната ми, която е близо 25 кв.м., южна, е с панелен радиатор 2000/600 с надпис VN, което трябва да значи, че е австрийски. В една от спалните, която е около 13 кв.м., северозападна, имам незнайно какъв панелен радиатор 1600/600. Къщата е изолирана. И двете помещения имат нужда от малко по-голяма мощност на отоплението особено спалнята. Решил съм във всекидневната да сложа панелен 2200/600, а този който ще свалим оттам да поставим в спалнята. Предполагам новият радиатор 2200/600 ще е турски. Та, пита се, дали има осезаема разлика в мощността на австрийските и турските радиатори, че да не се получи едно излишно мероприятие? Че и по-лошо - с по-големи радиатори, а да топлят по-слабо. И доколко може да се вярва на т.нар. каталожни данни? Мнения?

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #190

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Проблема може да е всякакъв друг, но не и в радиатора на спалнята - напротив при такива радиатори спалнята трябва да е по-топла. Вместо да даваш излишни пари за радиатори и да правиш излишни гимнастики без осезаем резултат, по-добре дай 100лв на някой, който разбира за да диагностицира проблема и да го отстрани

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #191

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Неведнъж са идвали уж специалисти от местната фирма. И според тях най-вероятно не достига мощност, защото спалнята е северозападна и над гараж. Освен това е крайна точка на отоплителния кръг. Затова и питам ще се получи ли нещо добро, ако направя това, което съм намислил. Както може да се предположи от фирмата имат финансов интерес да направят каквото си поискам. В крайна сметка доколко са съпоставими еднакви радиатори на различни производители?

  14.  
     
  15. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #192

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    И как управляваш системата, по температура на водата, или със стаен термостат

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #193
    [QQUOTE=fbr;890108]И как управляваш системата, по температура на водата, или със стаен термостат[/QUOTE]

    С програматор, който не е в спалнята, а във всекидневната. Защо?

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #194

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Опитвал ли си да притвориш радиатора в дневната така, че от там да минава по-малко вода и да се загрява по-бавно. Според мен хидравличен баланс не е направен и затова не ти се стопля спалнята. Имаш ли секретни вентили на радиаторите? Тоя програматор нали не се огрява от директна слънчева светлина? По-голям радиатор пак може да не помогне ако е много зле хидравликата.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #195
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Опитвал ли си да притвориш радиатора в дневната така, че от там да минава по-малко вода и да се загрява по-бавно. Според мен хидравличен баланс не е направен и затова не ти се стопля спалнята. Имаш ли секретни вентили на радиаторите? Тоя програматор нали не се огрява от директна слънчева светлина? По-голям радиатор пак може да не помогне ако е много зле хидравликата.
    Категорично програматорът не е изложен на директна слънчева светлина. Играл съм си с долните кранове и мисля, че съм постигнал максималния ефект. Искате да кажете, че 1600/600 е напълно достатъчен за 13.2 кв.м. спалня с кофти изложение? Както и че за 24-25 кв.м. южна всекидневна стигат 2000/600? Обръщам внимание, че е къща. Всъщност основното ми питане беше свързано със съпоставянето на панелни радиатори на различни производители с еднакви размери!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 17 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ППР тръби за отоплителна инсталация?
    От fen./hitachi във форум Отопление
    Отговори: 32
    Последно: 05-02-21, 09:59
  2. Отговори: 0
    Последно: 25-01-14, 07:42
  3. Отговори: 5
    Последно: 26-02-13, 11:39
  4. Отговори: 4
    Последно: 08-02-10, 23:49
  5. Отговори: 4
    Последно: 04-08-08, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе