Страница 50 от 55 ПърваПърва ... 404849505152 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 822

Газов котел - мнения и препоръки 2009г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    3
    #736

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Добър вечер на всички. И аз искам да се обърна към по-компетентните от мен към следня мой проблем. Предстои ми закупуване на Газов котел + ал.радиатор. Апартамента е ново строителство с PVC дограма и външна изолация.Апартамента е върешен и е 60 м2 чиста жилищна площ.Изградена е цялата газова инсталация . Хола с трапезарията и кухнята е- 30 м2 , спалнята е 13 м2., баня около 3 м2 В хола може да се постави ал. радиатор: Н 30 + 14 глидера (толкова е мястото) за спалнята: Н 50 + 10 глидера и лира за баня 450/900 . Котлето е за топла вода и отопление ,по проект е на терасата(не остъклена). Моля каже те ми какво котле да закупя с което за бъдеще няма да имам проблеми. До сега само една фирма ми направи пеоект и ми предложи: Котел EOLO MINI 24 KW, IMMERGAS – Италия ,но аз не вярвам много на търговските представители ,защото те не се опитват да ти помогнат а да те прецакат и мисля че някой от тях не са никак компетентни. Ще очаквам вашите мнения и препоръки. Благодаря предварително на всички.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #737

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Инж.Нейчев, това, което обяснявате ми е ясно. Всъщност въпросът ми е къде в тези два кръга се включват отоплителните тела. Според мен би трябвало да е в кръга на камината. Така ли е наистина?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #738

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Да. Там е по-добре да бъдат включени. Топлообменника е най-ефективното средство за предаване на енергия, известно за момента. Той има КПД почти 99.9%.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,575
    #739

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от Good_Alex_Food
    Котел EOLO MINI 24 KW, IMMERGAS – Италия ,но аз не вярвам много на търговските представители ,защото те не се опитват да ти помогнат а да те прецакат и мисля че някой от тях не са никак компетентни.
    Щом така си мислиш отсега, който и да ти направи инсталацията все ще си мислиш, че те е прекарал. Успех.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    3
    #740

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    espace....Едно е някой неутрален, който разбира да ти даде съвет и съвсем друго е съвет от човека който ще ти продаде котле и радиатори.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #741

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Важно е да се знае още и:
    1.каква е мощноста на котела и камината
    2.какъв е дебита и остатъчен напор на помпите на котела и на камината
    3.какви са работните температури и с какво дТ ще работи системата.
    По тези показатели ще се избере топлообменник.
    Благодаря, инж.Нейчев, за разясненията! Но ще Ви помоля за още малко търпение и помощ по цитираните от Вас точки:
    1. Каква е мощността на котела и камината? - ами котелът е ясен - 24kW, а камина ще избера каквато трябва (от опита, който имам е добре да е по-мощна, защото мощностите, които дават производителите са при доста завишени параметри - 90* температура на водата, много сухи дърва и т.н.). Та каква трябва да е горе-долу мощността на камината?
    2. Какъв е дебита и остатъчен напор на помпите на котела и на камината? - Тук нямам идея. Котелът си е с неговата помпа, а за камината ще купя каквато помпа е нужна.
    3. Какви са работните температури и с какво дТ ще работи системата? Тук също не мога да преценя какъв ще е най-добрият вариант, но ми се иска ако е възможно да мога да варирам с работните температури и дТ в по-широки граници.
    Та моля за повече разяснения и помощ по тези точки, за което предварително благодаря!

    Поздрави!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #742

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Поздрави господа!
    Къде да потърся малко инфо за котле с възможно най-голяма модулация? Може ли една тръба ф20 /нещо като магистрала се явява/ да захрани 53 глидера Н600 плюс една лира в банята?Ами,ако не може какво да направя/оказва се,че така са ми навързани радиаторите/предвид ,че всичко това е под вече поставен гранитогрес?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #743

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от Good_Alex_Food
    не вярвам много на търговските представители ,защото те не се опитват да ти помогнат а да те прецакат
    Явно и други имат моят проблем.Аз съм последният човек ,който да дава съвети в този фором,но все пак като жена не мога да се въздържа-с питане и до Цариград се стига.Така ,че :1. Тук са доста компетентни. 2.Ако тръгваш с идеята ,че всеки ще те прецака остави някой друг/например съпругата ти/ да вземе решение.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    3
    #744

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Mima.gaz........Съгласен съм с теб че туг има доста компетентни.Прочел съм всичко във форума от началото до сега. Но не разбирам от газови котлета. Искам съвет от тук (форума),защото всеки продавач на газово котле казва, че неговото е най -доброто котле,а на друга фирма не е . За това искам съвет от тук.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #745

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г


    Каква е разликата м/у термовинтил и термоглава?А какво представлява терморегулатор и как ще ми оптимизира сметката в края на месеца?

    Лазаре къде сииииииии

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #746

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Инж.Нейчев помощ!Инж.Симеонов Очаквам съвети моля ви

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #747

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Привет, Mima.gaz!
    Мога да споделя някакво мнение по твоите проблеми, но не съм специалист в тази област и е по-добре компетентни отговори да дадат инж.Нейчев и Лазар. Аз съм само прост компютърен инженер.

    Поздрави!

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #748

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от Mima.gaz

    Каква е разликата м/у термовинтил и термоглава?А какво представлява терморегулатор и как ще ми оптимизира сметката в края на месеца?

    Лазаре къде сииииииии
    Термовентилът е изпълнителния механизъм а термоглавата управляващия. Термоглавата се завива на термовентила.

    Терморегулатор е устройство, което измерва температурата в помещението и управлява котела.
    Терморегулаторите са два основни мадела: такива, които управляват модулацията на котела и такива, които работят на принципа вкл./изкл.
    Масово предлаганите са тези вкл./изкл. Всяка марка котли (високия клас) предлага собствени регулатори, които е желателно да се ползват, за да важи фабричната гаранция на уредите. Какво ще се случи ако на един уред монтирам регулатор от китайския пазар - нищо ще работи, но ако имам проблем в регулатора и той предизвика авария в уреда, какво става тогава??? Отпада гаранцията.
    Пример: завдаваме температура 22 градуса. Терморегулатора следи температурата в стаята и след достигане на 23 градуса - подава сигнал на котела за спиране нагряването на радиаторите. След спадане на температурата на 21 градуса отново подава сигнал за започване на нагряването. Температурата в стаята може да варира повече от 2 градуса в зависимост от инсталираната отоплителна мощност (радиатори).
    Има и терморегулатори с възможност за задаване на времеви програми за загряване на радиаторите, като там може да се задават различни температури за различните времеви програми.
    Мима, съветвам те да си купиш същата марка регулатор, какъвто е котела и да бъде монтиран от сертифициран техник на производителя!!!
    Терморегулатора би довел до икономия от порядъка на 15 - 17% (в зависимост от начина на управление на котела и инсталираната отоплителна мощност).

    Напоследък масово се налага използването на терморегулатори с отчитане на външната температура. В регулатора се задава т.н. температурна крива. Топлинна крива представя взаимовръзката между външната температура и температурата на водата подавана към отоплителната инсталация. Чрез избора на топлинна крива, вие можете да контролирате температурата на водата подавана към отоплителната инсталация и следователно вътрешната температура.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #749

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Привет на всички!

    Искам да споделя някои свои последни наблюдения.
    Преди време обсъждахме въпроса дали един газов котел би изразходвал приблизително еднакво количество газ при работа на 50* и да речем 70*. При условие, че загряваме едно и също количество вода и в двата случая с 10* (т.е. единият път от 40 до 50*, а в другия случай от 60 до 70*) е логично да се предположи, че разходът на газ ще е приблизително еднакъв или близък.
    Да, ама не!
    Опитът показва друго. Направих два експеримента по тази схема веднъж с моя котел и веднъж с този на баща ми. Резултатът - при по-високата работна температура разходът е осезателно по-голям. Някъде с около 33%. Замислих се защо е така и стигам до следния извод. При 50* температура на водата мощността на отоплителната система е доста по-ниска от мощността й при 70*. Т.е. в двата случая зад котела стои различна нужда от топлинна мощност и съответно е нормално разходът да е различен. Би се получил приблизително еднакъв разход ако в двата случая изискваната от системата отоплителна мощност е еднаква, а при различните работни температури това би се получило само с по-големи радиатори при по-ниската работна температура. Но това означава и по-голямо количество вода за загряване, съответно и по-голям разход на газ, който би се доближил до разхода при по-високата работна температура.
    Инж.Нейчев, Лазар, според вас, тези разсъждения верни ли са? И как тогава би се отразил един датчик за външна температура, включен към котела, на разхода на газ? При по-ниски външни температури той би увеличил работната температура на котела според избраната работна крива, но това ще вдигне и разхода. Или не е така?
    Аз бих си купил и инсталирал такъв датчик, но ако съм убеден, че ще имам по-оптимално управление на работата на котела и от там по-нисък разход при запазен комфорт.
    Моля за професионален коментар по този въпрос, защото фирмите, които продават котли обикновено предлагат всякакви екстри, но те не винаги водят до положителен резултат за клиента. И тук се сещам за изключително вярното твърдение на инж.Нейчев, че доволен клиент е само правилно консултираният клиент. Т.е ако аз знам какво да очаквам при монтирането на такъв датчик вече ще мога да преценя дали лично за мен си заслужава.
    Относно стайният терморегулатор от личен опит мога да споделя, че действително се получава икономия от около 15-17% както пише инж.Нейчев. Но има и един недостатък - терморегулаторът прецизно поддържа зададената стайна температура в стаята, където е монтиран, но какво става с температурата в другите стаи никой не може да каже. Обикновено там температурата остава по-ниска от нужната (или по-висока) ако системата не е много прецизно изчислена. Вторият случай има решение - намаля се мощността на радиаторите чрез термоглавите. А първият случай, който според мен е много по-често срещаният, няма друго решение, освен да смените радиаторите с по-мощни, за да могат да стоплят другите стаи за времето на работа на котела. С две думи използването на терморегулатор не е никак лошо решение, но то не може да е самоцелно, а трябва да се предвиди още при проектирането на цялата отоплителна система и внимателно да се подберат необходимите топлинни мощности за всяка стая. Наблюдавам и още един проблем, свързан с ползването на терморегулатор - когато стайната температура достигне стойност малко над зададената котелът изключва и стаята бавно (или бързо - зависи от конкретните топлинни загуби) започва да изстива. За времето до следващото включване на котелът температурата в стаята е около зададената (в началото малко над нея, а постепенно пада до малко под нея, както обясни инж.Нейчев). Но докато котелът почива радиаторите са почти студени и в стаята няма конвекция и лъчение на топъл въздух. Това създава т.нар. чувство за студ. Или с други думи една и съща стайна температура се усеща по различен начин, когато има излъчване или конвекция на топлина, и по друг начин, когато няма такива. За мен лично това намалява комфорта, но дава икономия на газ. Докато, когато котелът работи по зададена температура на водата в системата (т.е. без стаен терморегулатор) радиаторите са постоянно топли и усещането е друго - дори при по-ниска стайна температура е приятно. Но пък този вариант е с по-висок разход на газ.
    За мен цената и комфорта на едно отопление са най-важните и считам, че отоплението на газ е много удобно, но е скъпичко. Споделям само своето лично мнение, защото 200лв на месец за някого са много, а за някого малко. За мен е много. Имам нормални доходи, но просто считам, че отоплението на газ излиза скъпо. И затова съм решил към съществуващата система с газов котел да добавя камина с водна риза. За което разчитам на помощта на инж.Нейчев. Между другото, инж.Нейчев, ако искате може да минем на лични съобщения по тази тема, за да не ангажираме останалите форумци с лични проблеми.
    Е, това е за сега.

    Поздрави на всички!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #750

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Много благодаря, инж. Нейчев!

    В общи линии ми се изясниха нещата,така че със сигурност ще си взема терморегулатор.

    А къде да погледна за котле с голяма модулация? Ще съм много благодарна за помоща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 50 от 55 ПърваПърва ... 404849505152 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  3. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе