Страница 54 от 55 ПърваПърва ... 44452535455 ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 822

Газов котел - мнения и препоръки 2009г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    13
    #796

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Имам въпрос относно разхода на газ. Апартамента ми е газифициран но живия в едната стая, другите две стаи не ги отоплявам и съм изключил радиаторите от разпредилителното табло. В дневната използвам само единият радиатор другият съм го изключил. Котела е VAILLANT VUW 202 с БГВ 20 kW. Искам да знам кой е най икономичният режим на работа.
    1.От къде да се регулира температурата:
    - от котела като работи на 85* и да използвам термостатите на радиаторите или от котела като термостатите на радиаторите са отворени на пълна мощност.
    2. какво е по икономично в дневната да работи един радиатор или два радиатора на по малка мощност.
    3. Като не изпозвам радиаторите на другите две стаи това не карали котела да работи на празно и голяма част от топлината да не се използва. Казано по просто - плащам а не ползвам. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #797

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Котелът няма как да работи само за един радиатор. Дай малко повече подробности за размерите на радиаторите. Котелът от новите или от старите е - колко му е минималната мощност. Предполагам, че минималната мощност на котела и мощностите на радиаторите са съизмерими и в такъв случай нямаш право да изключваш радиатори и ще е по-добре да отопляваш навсякъде. Но дай първо данните

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #798

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Благодаря и аз за милите думи!

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #799

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от rumen1973
    Имам въпрос относно разхода на газ. Апартамента ми е газифициран но живия в едната стая, другите две стаи не ги отоплявам и съм изключил радиаторите от разпредилителното табло. В дневната използвам само единият радиатор другият съм го изключил. Котела е VAILLANT VUW 202 с БГВ 20 kW. Искам да знам кой е най икономичният режим на работа.
    1.От къде да се регулира температурата:
    - от котела като работи на 85* и да използвам термостатите на радиаторите или от котела като термостатите на радиаторите са отворени на пълна мощност.
    2. какво е по икономично в дневната да работи един радиатор или два радиатора на по малка мощност.
    3. Като не изпозвам радиаторите на другите две стаи това не карали котела да работи на празно и голяма част от топлината да не се използва. Казано по просто - плащам а не ползвам. Благодаря предварително.
    Аз ще те посъветвам следното:
    Отвори радиатора в стаята която ползваш на 5 а останалите два радиатора на 2.
    Намалявай температулата от котела, когато не си в къщи.
    Когато си в къщи направи следното: включи котела за 15-20 мин. на 75 градуса и след това го върни на 60.
    Каква е идеята: загряваш радиаторите бързо и след това поддържаш температурата в стаята с 60 градуса.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    13
    #800

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Котелът няма как да работи само за един радиатор. Дай малко повече подробности за размерите на радиаторите. Котелът от новите или от старите е - колко му е минималната мощност. Предполагам, че минималната мощност на котела и мощностите на радиаторите са съизмерими и в такъв случай нямаш право да изключваш радиатори и ще е по-добре да отопляваш навсякъде. Но дай първо данните
    Котела е VAILLAND - Турбомакс плюс VUW 202/2-5R3
    БГВ
    -Настроена номинална мощност 20 kW
    -Налягане на дюзите 9.1 mbar

    Отопление
    - Настроена номинална мощност 9.0 kW
    - Налягане на дюзите 2.1 mbar

    Радиатори:
    -Детска- 12 ребра (височина 60)
    - Спалня- 11 ребра (височина 60)
    -Дневна- 2 радиатора по 12 ребра (височина 60)
    - Баня - лира

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #801

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Ребрата са ти минимума за котела. Всяко изключване на дори единия радиатор изкарва системата от баланс, резултатът от което ще е студени стаи, но не по-ниски сметки за газ. Затова се присъединявам към съвета на eng.Neychev - може малко да намалиш радиаторите в двете неизползвани стаи (да поставиш термоглавите на 3), и да отвориш максимално термоглавата в дневната.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #802

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Хора, не разбрахте ли, че локалното парно, било то на газ или на друго гориво не е ефективно за топлене на 1 стая. Тогава по-добре взимайте един климатик и си стойте в тази стая. Режимът на котела е ефективен, когато е пусната цялата инсталация и мощността на радиаторите горе-долу отговаря поне на минималната мощност на котела. Това е локално парно за цялото жилище, а не за 1 стая. Нито ще ви намалее разхода, нито жилището ще е топло. С едни и същи пари ще топлите и 1 стая и цялото жилище. За една стая или климатик или газов конвектор в стаята.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    13
    #803

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Благодаря за бързите отговори. Спрях котело и си пуснах климатика.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    42
    #804

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Здравейте,
    отдавна не съм писал, само следя темата. Имам следното запитване до потребителите на синьо гориво: Какъв е разходът Ви за 24 часа, при подържана температура от 22-23 градуса?
    Хубаво е ако може да уточните и външната температура. Благодаря

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    41
    #805

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от vladun
    Здравейте,
    отдавна не съм писал, само следя темата. Имам следното запитване до потребителите на синьо гориво: Какъв е разходът Ви за 24 часа, при подържана температура от 22-23 градуса?
    Хубаво е ако може да уточните и външната температура. Благодаря
    21-22.12.2009 - външна темп. през деня - минус 3, през нощта (предполагам минус 7-8), темп.режим на стайния терморегулатор - от 6,30 до 21,30 поддържа 22*.
    разход за 24 часа - 10,7 куб.м или 7,45 лв. но това е през най-студения ден засега. иначе от 01.12-22.12. - при същия темп. режим на отоплението - разход 176,7 куб.м или 123 лв или 5,5 лв средно на ден. В това се включва и разход за БГВ и газ за готвене, което според мен при нас е около 15-20% от този разход.

  13. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #806

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    При около 10ст/1кВ тези 7.45лв правят товар 5 кВ/Ч товар от 6.30-21.30ч и то в най-икономичен кондензен режим, а има още от денонощието! Малко е невъзможен тоя разход, в смисъл оптимистичен, освен ако не си ограничил горната граница на мощ. Дай повече инфо, каква площ отопляваш и какви мощности (радиатори) имаш и с каква темп. на водата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    42
    #807

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    На въпроса: Отоплявам 100 кв.м. , при температура през деня 22-24 градуса, след 23 часа програмат. е настроен на 19 град.
    Имам 4 конвектора и една лира в банята. Външна и вътрешна изолация /мисля че е добра/. Разход на газ от 01.12.2009 до 20.12.2009 год. - 168 кубика /БГВ и отопление/.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    41
    #808

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Аз също отоплявам 100 кв.м стайния терморегулатор е в севрната най-голямата и най-обитавана стая. там има ПВЦ дограма и вентила на радиатора на макс.отворен. водата идваща от котела също съм нагласил на макс - 75*. Котела не е кондензен, а е Вайлант Турботек 20кВ и наистина е намален по мощност - мисля че беше 14кВт, което съответства на мощността на отоплителната инсталация и малко запас. Това се прави от техника, който монтира котела. Хората на Вайлант го правят много професионално, докато на баща ми монтираха котел италиански - Fondital и дотам приклюи всичко. После се чудим кого да викаме и как да се оправяме с настройките. Вярно че разликата е голяма като този е - 1500 лв, а Вайлант - 2500. Но сега съм сигурен и спокоен, че системата и котела работят перфектно, и ако се случи нещо мога на 100% да разчитат на професионална помощ о сервиза.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #809

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Привет на всички!
    Ето моя разход за месеца (от 1.12. до 23.12. включително) - всичко 169м3 за реална отоплявана площ 70кв.м., но с не добра изолация (температурата в стаята пада с 1* за около 20-30 минути) и без нито един отопляван съседен апартамент. Котелът се включва минимум 2-3 пъти за 1 час. Денем поддържам около 22*, а нощем 18-20*.
    Отделно към инж.Нейчев:
    Напарвих експерименти с работа на котела в кондензен режим (50* на водата) и с максимална мощност на отоплителните тела (75* на водата). Поддържах денонощно 23* в стаята. Разликата в разхода е 1-2м3, но е в полза на кондензния режим! Имам съсед, чийто котел не е кондензен и след много експерименти при него резултатът е обратен - при максимална работна температура на водата получава минимален разход на газ.
    Имам и друг съсед, който и в по-топли, и в по-студени дни поддържа почти един и същи разход - около 5-6м3, но при него всички съседни апартаменти го топлят доста сериозно. Той поддържа 22* денонощно, а котелът му не е кондензен и е с мин. мощност 9,3kW. Отоплителната мощност на радиаторите му сумарно не е повече от 6kW. Би трябвало котелът му да работи неефективно, но е факт, че у тях е топло, а разходът е нисък и почти константен. Наблюдавахме работата на котелът му и забелязахме, че се включва много рядко за съвсем кратко време (почива 1-2часа и включва за 5-10минути). Просто стайната температура при него пада много бавно, заради отоплителната помощ от съседните му апартаменти. И накрая да отбележа, че неговият апартамент е северозападен, а моят е южен; той отоплява не повече от 50м2, а аз 70м2.
    Изводите може да си ги направите сами!

    Поздрави!

  18. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #810

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    gogo голем си четкар , иначе и аз съм с Вайлант ЕкоТек 30, само да имаше вграден дебитомер щеше да е супер защото имам други консуматори на газ та не мога да му хвана разхода

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 54 от 55 ПърваПърва ... 44452535455 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  3. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе