Страница 53 от 55 ПърваПърва ... 3435152535455 ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 822

Газов котел - мнения и препоръки 2009г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #781

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Извинявам се, но мога да пускам само едноредови съобщения

    Защо? Ако има проблем с форума, пиши на някой от админите на ЛС.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #782

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    здравеи отново Лазаре благодаря за отзивчивоста и със сигурност ще те потърся. твърдото гориво трябва абсолютно да отпадне понеже при мен е компромисно решение поради голямото неудобство при обслужване на котела . за това се обърнах към вас . трябва инсталацията ми да се захранва само с газ при всякъкви метео условия и да усигурява нужната температура. затова се обърнах към форума да не тая празни надежди че инсталацията ми има нужния капацитет да отоплява на газ а да разбера дали е достатъчно оразмерена за да премина на само газ

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #783

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Радиаторите в големите стаи ми се виждат малки, но както са топлели преди, така ще топлят и на газ
    Няма как преди да си поддържал температура на водата повече от 75-80°С

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #784

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    да окколо 75 гр. го държа режима а големите стаи са само с една външна стена и температурата в тях не е по ниска. дори когато всички радиатори са включени ако навън е малко под нулата намалям помпата на 2 понеже става мн. топло

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #785

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Газовият котел може да поддържа тази температура 24часа, за разлика от "дърварката"

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #786

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    радвам се за обнадеждаващият отговор понеже от мн.четене по форумите взех да се чудя. благодаря ти още веднъж за отговорите и да се надявае че скоро ще ни газифицират.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #787

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Тези май нещо те гъбаркат хе хе! Кондензен котел с дюзи
    защо този котелняма ли дюзи принципно в книгата пише че за преминаване от природен гас към пропан ботан се правеели настройки на горелката дали е вярно товаза дюзите модела де дитрих 24/28 mcr

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #788

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Нека каже някой, който познава модела, не знам

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #789

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от kuneff
    защо този котелняма ли дюзи ....... де дитрих 24/28 mcr
    Преминаването на MCR 24/28 MI от пр.газ на метан става с регулирането на горелката и оборотите на вентилатора.Горелката се регулира чрез винт "А" на газовия автомат,а вентилатора -по таблица дадена в описанието. Прецизната настройка се прави с измерването на CO2.
    Цитирах това от описанието което ми е предоставено от Технотерм.
    Котлето е добро, Успех!!
    ...............а за дюзите нещо са те объркали,няма такова нещо.


  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #790

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Горелката е като чорапче и само се пренастройва, няма дюзи

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #791

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Лично аз съветвам монтирането на външен датчик, тогава когато мощноста на отоплителната инсталация е над 20 kW. Някъде в предните постове бях писал подробно в кои случаи е препоръчително използването му.
    Даа, така сме на едно мнение - аз също смятам за излишно бижу един външен датчик на битова инсталация. Стайният термостат (обаче модулиращ) е задължителен

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #792

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Ясно! Благодаря на инж.Нейчев и Лазар! Значи дилемата дали да купя външен датчик за температура отпада. Щом според вас няма смисъл няма да купувам такъв. И тогава, за да намаля разхода на газ остава само по-добра изолация и/или добавяне на камина с водна риза.

    Поздрави!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #793

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    След достигането на някакъв разход след поставянето на терморегулатор с модулация (при мен CRD), повече не виждам какво може да постигна с оглед намаляване. Просто всичко си има граници. Лошото е, че пак искат да увеличават цената на газта. Интересно съотношение се получава - вдигат се цени и местни данъци, защото имало криза, а заплати се намаляват или замразяват.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    41
    #794

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Здравейте на всички !!!
    След дълго мълчание се включвам отново - вече като горд ползвател на газ. Тъй като от май месец насам изтече доста вода и ГАЗ съответно и понасъбрах информация за това - "Що е то природна газ и има ли той почва у нас...". Та като газов потребител вече мога да споделя мнението и впечатленията си.
    Няма да съм многословен, накратко - ХОРА, АКО ИМАТЕ ВЪЗМОЖНОСТ ПУСКАЙТЕ СИ ГАЗ !!!! НО СИ ИЗБЕРЕТЕ НАЙ-ДОБРОТО ОБОРУДВАНЕ И НАЙ-ВЕЧЕ ВСЛУШВАЙТЕ СЕ НА 100% във съветите на Лазар и Нейчо Нейчев. Искам специално на всеослушание да им благодаря за професионалните съвети и препоръки .
    Сега разбрах, че имало и хубави неща на този свят. Само да припомня че минах от камина с водна риза на дърва към газово отопление. Не искам да кажа, че всичко това е безплатно, но все пак си заслужава инвестицията - при мене около 5000 лв. (котел, преработка на отопл. инсталация, документи, газова инсталация).
    сега малко данни - за летния период ползване на много БГВ (къпане всеки ден на 3-а човека, миене на чинии 3-и на ден) и газ за готвене - средно 30 куб.м. или 20 лв.
    Месец декември - отопление + БГВ за 21 дена (средно студени) - 166 куб.м. или 116 лв. Ако този разход се запази до края на декември - би трябвало да платя - 170 лв за всичко. Това засега ме устройва напълно защото забравих какво значи да ти свърши топлата вода в бойлера, докато се къпеш и да чакаш половин час да се стопли отново, да палиш печка, пушеци, мъкнене на дърва (преди това рязане цепене), изхвърляне на пепел, боядисване на всеки 2 години, ходене в 9 часа вечерта до газстанция за зареждане на газова бутилка за печка...
    И накрая още веднъж искам да кажа - при избор на котел дайте малко повече пари но да сте сигурни, че това което вземете ще ви работи перфектно и обслужването ще е на ниво. За информация - избрах Вайлант ТУРБОТЕК 20 кВт и съм много доволен. Избирайте изпитана доказала се марка котли с надежден сервиз за да не се кахърите после и да се чудите кого да викате за помощ. В случая приказката за неволята не върви.
    И накрая пожелавам ВЕСЕЛИ КОЛЕДНИ ПРАЗНИЦИ на всички !!!

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #795

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    gogo1966,
    БЛАГОДАРЯ за топлите думи! Радвам се, че си доволен от избора и ти желая дълги години да се радваш на придобивката.Весели празници!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  3. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе