Страница 16 от 64 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #226

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    eng.Simeonov, благодаря.
    solar77 и eng.Neychev, ако сте приключили със запознанството, предлагам да си подадем ръце, че много война ни чака на газовия фронт. И не знам кой враг е по-опасен - външният или пък "врагът с партиен билет" - както се казваше едно време. Дано при тая криза поне намалеят некадърниците в бранша, които носят лоша слава на отоплението с газ. Всички сме свидетели на какви ли не проблеми по инсталациите, водещи до разходи от по 300-400лв за един апартамент. Предлагам да заровим томахавките, да извадим чашите, че то времето е такова! Аз в последно време съм на розе - такова се оказа третото буре на дядото. Лошото е само, че няма четвърто! Наздраве на всички които се интересуват от темата "Газов котел - мнения и препоръки" в Сетком!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #227

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Lazar утре ти изпращам едно стекче бира. Преди време писахте за Загорка - искаш ли я още? Ще ти взема и я пращам. Давай адреса на лични. В момента съм на Мерло - Цар Асен - 98 г.

  4. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #228

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    днес до обяд, котела не можа да вдигне повече от 48*С и при макс на врътката. Котела е ограничен на 20кв а товара е около 14кВ. Според инсталатора, може да се дължи на проблем с подгряването на газта в няква станция? Следобят се пооправи. Идеи.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #229

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Lazar утре ти изпращам едно стекче бира. Преди време писахте за Загорка - искаш ли я още?
    Супер , като прекаля с винцето ми се стяга стомаха, пък бирката го отпуска
    solar77, ти няма ли да почерпиш с нещо като новодошъл?
    ror, не знам за какво говориш, у наше село не съм чувал някой да нагрява газа

  6. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #230

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    е и аз за севте чувам, та за това питам, е така между другото докато си разменяте бирата

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #231

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Регулаторите в таблата имат проблем - замръзват.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #232

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    За компресиран газ ли става въпрос

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #233

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Сигурно му е замръзнала бутилката-да я изкъпеш ей!
    ПП: Защо не организираме едно събиране-примерно във Варна, да пийнем и хапнем разговаряйки по темата ?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #234

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от zhivko83
    Гог067 , мерси за изчерпателния отговор !
    Успех в борбата със сметките за газ .
    10 - 15 гр разлика вход изход , дали е добре ?
    Приятелю, как я изкарваш тази разлика 10-15 градуса вх/изх, да не се е вързал някой комшия към инсталацията ти, или тръбите ти минават външно.И на мен ми трябва по-голяма разлика (поне 10 гр.) за да съм в кондензен р-м непрекъснато, но с добавянето на конвектора свалих само с 2-3 (до 54 на изхода). Даже вързах бойлера последователно за единия клон- да убира остатъчната топлина от радиаторите.
    За по-големи икономии ще оставя само душа към БГВ контура,всички чешми ще свържа към бойлери със серпентина,убедих се че тази топла вода ми излиза като бонус.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #235

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    До сега беше минимум 15 - 20 гр , но преместихме 1 - 2 радиатора в стаите които отопляваме и така падна .
    Но поради по - голямото количество вода , което постоянно топлим котела работи 15 - 16 минути на пълна мощност , Т на изхода средно 55 - 60 гр и после почива около 1 час , като акумулираната Т в многото радиатори продължава да топли по още 20 - 30 минути ( комфорта е много добър ) .
    Това са наблюдения от вчера и ден преди това и още не зная в студа какво ще стане .
    Мисля си , че трябва малко да намаля някои радиатори , за да не работи котела на пълна мощност .
    Не мога да те разбера защо искаш по - голяма разлика вход - изход , не е ли така по - икономично . Моето скромно мнение е , че колкото по - топла вода връщаш в котела толкова по - добре , нека и специалистите да кажат .
    П . П . ако увеличим Т на изхода , то на входа ще стане средно 20 гр разлика , а може и повече .
    П . П . П . не мога да дам точни данни за температурата на водата , защото сме с диоди за температурата , термометри монтирани след котела нЕмаме .

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #236

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    gog067, твоята инсталация е нискотемпературна и е нормално да работи с малко дТ, но при високотемпературната като Живко нормалната дТ е 20°
    zhivko83, ти защо не възприемаш, като ти казвам, че трябва да настроиш котела на макс. температура, щом като изключвашрадиатори? И не се заблуждавай, че котелът ти работи на максимална мощност, защото той работи на минимална . Колко ребра ползваш в момента?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #237

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Лазаре ,
    в момента в отопляемата площ от 60 - 65 кв м има 95 глидера и парното го подгряваме с Т на водата 50 - 60 гр ( 3 на копчето ) . + 20 глидера с термо глава са на минимум - около снежинката .
    15 - 16 минути се нагрява водата на пълна мощност без цък - цък и се достига зададената Т от седмичния програматор , който спира котела . Като засека за 24 часа излиза точно този разход 3 куб м на час .
    Сега ще пробвам леко да намаля някои от радиаторите 1 . за да се изравни Т в стаите и 2 . за да топли по - малко вода и може би да консумира по -малко газ .
    Ясно е , че без още изолации няма да стане . но поне докато е зима да направим няколко експеримента и замервания .
    Поздрави !
    П . П . идеята е да топли на възможно по - ниска температура и ако може на най - ниска мощност . ( тия схеми ги знаеш по - добре от мен )

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #238

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    95 глидерапо 190 Вт (нали бяха Н600?) = 18кВт мощност при 90° на водата
    При 50° на водата мощността на радиаторите е около 9-10кВт
    Минималната мощност на котела ти е 12кВт, така че като го пуснеш той с по-малко не може да работи. Когато насреща имаш 10кВт радиатори, това означава, че системата не е в равновесие и радиаторите на успяват да охладят котела, заради което температурата почва да се вдига, но като стигне до 60° - цък - изключва, преди да достигне стайната температура.След малко пак - цък - включва и т.н.. Ако увеличиш температурата на водата котелът първо ще работи по-дълго време докато я достигне и второ ще се повиши мощността на радиаторите и когато тяхната мощност надвиши минималната мощност на котела,тогава вече той няма да изключва преди да се е стоплила стаята, т.е.ще изключва само по стайна температура, а сега изключва и по температура на водата. За втори път ти го обяснявам това, дано сега си ме разбрал. Накратко - колкото намаляваш броя на ребрата, толкова инсталацията става по-високотемпературна и ако караш на ниска температура губиш от неправилна работа на котела.

  17. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #239

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от zhivko83
    Като засека за 24 часа излиза точно този разход 3 куб м на час .
    ти сигурен ли си какво пишеш, 3 м3/ч отдават близо 30кВ, товар, които ти разбира се нямаш а са отишли през комина от често палене

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #240

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Има ли консултанти за гр.Пловдив

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 64 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе