Страница 18 от 64 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #256

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    каква е тая мантра с тва дТ къде го дъвчете? Тиия хора не могат да разберат и тва си е, че 24 или 28кВ котел не са за 100м2 жилище а да не говорим за 70 или 60. На скоро един познат си беше взел за 100м2 апартамент най-големия екоТек Вайлант, около 40кВ ли беше понеже баща му искал най-най. Боже колко мъка има по тоя свят . Лазаре, най-много топлина се губи през тавана, освен ако не си с френски тип прозорци. Един окачен таван гипскартон с 5-10 см вата прави чудеса, каквито никакви програматори и темподобни не могат.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #257

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Какво представлява едно жилище без изолация? Надупчена консервена кутия. Опитай се да я напълнеш с вода. Водата изтича през дупките. Ти наливаш... , тя изтича. Какво правиш за да я напълнеш? Наливаш повече или да запушваш дупките ?!?!?! Отговора е ..... запушваш дупките

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #258

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Живко, за да влиза котела в цък-цък това може да означава, много неща ...че запалва на максимална мощност, малък диаметър на тръбите, малко дТ.....
    Помпата не трябва да върти водата в инсталацията прекалено дълго, след като котела угасне. Колкото по-дълго остане водата в радиаторите топла толкова по-ефективно ще е отоплението в стаите. Толкова по-малко енергия ще е необходима след това за да я загрееш отново.
    Какво прави помпата на уредите Vaillant (поколение ТЕС): след угасване на горелката помпата автоматично преминава на по-ниска степен, така водата остава по-дълго време топла в радиаторите.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #259

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Рор , надявам се лятото да направим нещо с изолацията на тавана .
    Инж . Нейчев , след като изключи котела , помпата върти 1 - 2 минути и спира . Ако почива 1 час котела , радиаторите изстиват много и после за 15 - 20 минути нагрява водата и изключва .
    Интересува ме , дали е оправдано помпата да е на 3 степен ?

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #260

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    zhivko83, по принцип помпата се държи на най-ниската достатъчна степен - в смисъл ако е достатъчна втора степен, няма нужда да е на трета. Ти защо искаш да е на трета? Питай ако искаш за мнението на eng.Neychev за твоята тръба ф20 до колектора.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #261

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Честити празници ,господа!На Трифон Зарезаните НАЗДРАВЕ ! На Св. Валентините ЦЕЛУВКИ ! Както се казва на всеки според желанията.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #262

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Лазаре , просто проверих на коя степен е помпата и се оказа 3 - та , нищо не съм пипал , нито пък искам да бъде някаква определена степен , просто се интересувам дали е правилно . Както казах , ще спирам с експериментите .
    Днес има 3 празника , така че честито и
    Поздрави !

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #263

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Наздраве Миме и целувки! Живко - с тебе няма да се целуваме , на тебе и на всички останали казвам Наздраве и прощавайте, ако нещо съм ви обидил или наранил! Аз отивам на гости да почетем Трифон, пък като се върнем, може да се отдадем на Валентин, ако имаме сили

  11. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #264

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Наздраве Лазар! - ей, това последното много ми хареса.
    Наздраве на всички!

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #265

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от zhivko83
    Рор , надявам се лятото да направим нещо с изолацията на тавана .
    Инж . Нейчев , след като изключи котела , помпата върти 1 - 2 минути и спира . Ако почива 1 час котела , радиаторите изстиват много и после за 15 - 20 минути нагрява водата и изключва .
    Интересува ме , дали е оправдано помпата да е на 3 степен ?
    Помпата върти точно определено време, което в зависимост от марката на котела е зададено софтуерно или може да се регулира в зависимост от различни параметри на системата. Степента на помпата определя производетелността на котела в режим БГВ. Така че, ако фабрично е пристигнала на 3 - значи 3. В определени случаи може да се намалява, но трябва да се съобрази с дадената ситуация. А колко ще почива котела - това също е софтуер или регулируем параметър. При по-добрите котли това време е функция на зададената от теб температура за загряване на радиаторите. По-елементарно казано: при висока зададена температура ще почива по-малко и обратното при ниска ще почива повече.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #266

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    [b]zhivko83,
    [b]виж какво ти казва инж.Нейчев- ако котела ти тръгва на мах.мощност,бързо достига зад.температура и изключва- и всеки път гори много( поне в началото).Моя съм го ограничил до 15 кВт.Така в началните моменти -след всяко запалване консумацията му е възможно най-малка.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #267

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Имам едно питане,
    Котела ми(кондензен),има мин.обороти 1300,но от известно време съм закачил термометър на изгорелите газове и какво констатирах.
    При 1400 оборота имам 54 гр.темп.на изгорели газове, а при 1300 об. темп.се вдига на 57-58 гр.Означава ли това че най- икономичния р-м на работа не е при мин.обороти(мощност) на котела.Измерването е при темп. вх/изх.= 53/48 на водата.

    П.П. Някой ще почерпи ли със зелева чорба, че снощи такова почитане на св.Трифон направихме......за св.Валентин не остана време

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #268

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Идвай , зелева чорба ИМА .
    Гог067 , ти лесно настройваш твоя котел , като има такава функция . АмЪ нашия има 3 врътки или пък трябва да се отвори от някой който разбира и той да го настрои ( става пълен батак ) .
    За сега успявам да го подкарам с цък - цък режим и без , само с намаляваня или увеличаване на мощността на радиаторите .

  17. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #269

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    абе кви са тия ваши котли, имате си обороти, степени на помпата ццц, а аз си мислех че моя е модерен

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #270

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Ами ти като го купува твоя, що не каза, че искаш помпата ти да има степени - щеше да минеш и по-тънко даже

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 64 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе