Страница 54 от 64 ПърваПърва ... 4445253545556 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #796

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    По какъв друг начин смяташ да поддържаш постоянна стайна температура?
    Съгласен съм, че със стайният термостат по точно, че поддържам стайна температура, НО зададох въпроса дали сега да монтирам термостата понеже в жилището има постоянно присъствие и в тази връзка бях посъветвен от техника да отложа инвестицията???
    Основният му предлог бе, понеже няма да има нужда от програмиране при отсъствие на хора в жилището, и пренебрегвайки другите възможности на терморегулатора???
    За това искам съвет от вас.
    Поздрави

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    24
    #797

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    rummenn, вече си получил точен отговор от espace. При по-висока температура на БГВ се отделя повече котлен камък, така че е вредно за котела да загряваш БГВ до висока температура и след това да разреждаш. Температурата на водата за отопление трябва да я променяш според сезона и външната температура. За да се освободиш от това задължение, правилно си се ориентирал към модулиращ стаен термостат. Жалко че няма безжични за този модел.
    n1co, да така е - де факто това е един и същ котел, но в единия случай е малко спънат и по-евтин. Не съм го правил този номер, защото имам друг подход в този случай. Също не забравяй, че малкия в режим на БГВ има мощност 20кВт.
    Lazar, Espace, здравейте,

    В крайна сметка поставих оригинален жичен термостат на Имергаз. Ще споделям какви са резултатите.
    За инфо на другите във форума (както вече и двамата писахте по-нагоре), специално при този модел след поставяне на термостата бутоните на котлето не са активни (с изключение на reset).
    Чрез "сервизното" меню може да се настройват различни параметри - макс. температура на водата, за колко време да се достига макс. мощност, избор на модулиращ или on/off режим и др.
    Като цяло термостата е в постоянна връзка с котлето и регулира работата му като сравнява как и за колко време е достигната зададената стайна температура за последните няколко пъти и "нагажда" желания режим.
    Има и възможност за настройка на различни температури за отделни части от денонощието и т.н.

    Благодаря за съветите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    10
    #798

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio_76
    Здравейте отново, някой по-запознат от форума дали би могъл, да ми препоръча фирма(с качествено обслужване) в София за закупуване и инсталация на котле Бош. Благодаря предварително.
    Ами защо не се обадиш на Бош да ги питаш?
    02/9601081
    www.bosch-climate.bg

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    41
    #799

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Искам да попитам дали има на BOSCH газово котле едноконтурно кондензно с мощност 35 kW. Ако има дайте линнк или координаи за връзка.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #800

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Има 40кВт системен котел - едноконтурен без помпа, разширителен съд и трипътен вентил

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    41
    #801

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Благодаря ти.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    1
    #802

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Всичко, което Ви интересува за котли De Dietrich мога да Ви обясня в подробности

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    7
    #803

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от emch
    Някои ще има ли възможност да помогне в избора на газово котле. Отдавна не е коментиран въпроса. Вече има повече натрупан опит, повече доволни и недоволни, от там и по точни преценки, препоръки и мнения.
    Може да съм пазакъснял, но при мен газта идва чак сега.

    Виждам, че има доста специалисти сред нас, нека темата не се забравя, мисля, че все още не е изчерпана.

    Благодаря на всички отзовали се.
    Вземи си Витоденс 100 от Висман, мисля че 26 кв.са на промоция до края на октомври

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #804

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от rummenn
    Lazar, Espace, здравейте,

    В крайна сметка поставих оригинален жичен термостат на Имергаз. Ще споделям какви са резултатите.
    За инфо на другите във форума (както вече и двамата писахте по-нагоре), специално при този модел след поставяне на термостата бутоните на котлето не са активни (с изключение на reset).
    Чрез "сервизното" меню може да се настройват различни параметри - макс. температура на водата, за колко време да се достига макс. мощност, избор на модулиращ или on/off режим и др.
    Като цяло термостата е в постоянна връзка с котлето и регулира работата му като сравнява как и за колко време е достигната зададената стайна температура за последните няколко пъти и "нагажда" желания режим.
    Има и възможност за настройка на различни температури за отделни части от денонощието и т.н.

    Благодаря за съветите.


    Привет на всички!
    rummenn, аз също съм с котел на Имергаз с оригинално дистанционно управление AMICO. Ако твоето е такова би ли споделил как се влиза в това "сервизно" меню? Знам, че има такова, но така и не съм го виждал. В моята книжка има описание на някои сервизни настройки, но мисля, че не е пълно. Например, никъде не мога да намеря от къде се регулира времето за достигане на максимална мощност.

    И тук да отправя въпрос към Лазар и инж.Нейчев.
    Какво е влиянието на този параметър (време за достигане на максимална мощност) върху работата на котела? И каква стойност би трябвало да се зададе - по-малка или по-голяма?

    Предварително благодаря за отговорите!

  12. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #805

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Колеги и аз ще отправя няколко питания:
    От няколко дни пуснах отоплението и като най-нов клиент на "Овъргаз" вече съм леко притеснен. Имам си Вайлант 20 и отоплявам 4 стаи от който една поддържам около 17-18 градуса, а в останалите 21 градуса със обща радиаторна мощ при 55/45 - 14 киловата. Котела е ограничен в мощността си с комбинацията от копчета на 14 киловата, А и виждам в това сервизно меню като се влезе пише "d 0" и може да се увеличава цифровата стойност. Тя за какво е ???
    Нямам стаен термостат и за сега го карам на регулировка от котела /следващата ми инвестиция ще е той/. Започнах със температура на водата от 32 градуса, а навън температурите бяха 13-14 градуса. Котела се включваше на всеки 25 мин и работеше по 8-10 и всичко се повтаря, като за едно горене отиваше към 0. 1200 куб/м - при тази консумация отивам към минимум - 150 лева за отопление. Това да ли е добре или само на мен ми се вижда множко, А като стане в Русе -20 градуса направо не ми се мисли.
    От днес вдигнах темп. на котела на 34 гр. за да поддържам 21 в стаите понеже навън е вече 5-6 гр. и котела работи 11 мин. почива 20 мин. като за този цикъл гори 0. 1600 куб/м. - така за денонощие прави 48 цикъла и гори общо 7.7 куб/м газ . 7.50 лева за 24 часа, което никък не е зле ???
    Ако се намали още максималната мощност на котела дали ще стане по икономичен???
    Очаквам вашите съвети и помощ, че сметката в това топло време ще бъде ола-ла.

    Поздрави

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    51
    #806

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Няма да се намали консумацията.
    Аз правих разни експерименти ама накрая си го оставих на максималната мошност.
    Тия параметри са над 100 на брой ама тука нашите не казват ништо по вапроса, единственото раководство в което е описано всичко за тези параметр и което намерих е на белгииски.
    Иначе при тези цени и 4 стаи да топлиш си е нормално в студеното сметка към 450-500 лева освен ако всичките ти саседи не са на тец и те те топлят. Просто..............
    niko_nil одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #807

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    JKanchev, за съжаление разходът ти изглежда нормален, според мен. 7,0 куб.м. за денонощие е средно и моят разход при подобни температури навън за миналата година, като аз отоплявам 3 стаи (общо около 70кв.м.) като денем поддържам около 22-23°, а нощем около 20°. По данните, които си дал изглежда, че системата ти е добре направена. Ако това е така то основен "виновник" за големия разход (респективно сметка за газ ) са топлозагубите на жилището - зависят от изолация, вид дограма, дали има съседи да помагат в отоплението и т.н.
    Миналата зима при външна температура от -21° съм стигал до над 15куб.м. за денонощие. Добре, че такива температури не са много продължителни. Просто газът у нас е много скъп и, за да има комфортно отопление на газ и приемливи сметки трябва много добра изолация и хубава дограма (а ако има и съседи да те топлят - това е идеалния случай). Всичко друго може и да помогне, но няма да е чувствително. Все пак още веднъж огледай настройките на котела и цялата система, като се ръководиш от съветите в този форум.
    Успех в борбата за ниска сметка!

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #808

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Някой може ли да препоръча техник, който да има представа от котли Ariston? Модела е UNO24 MFFI. Вчера спря да работи, минаха техниците и ме сурвакаха - електроника. Искаше ми се второ мнение.

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #809

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Колеги сигурен съм, че някой може да ми помогне в оптимизирането на разхода ми на газ и очаквам вашите мнения и предложения.

    Разбира се все така висящ стои въпроса със сервизното меню на Вайлант 20 - никой ли няма да сподели тази информация. Не вярвам да няма някой знаеш, който да не защитава комерсиалните интереси на Сашо Дончев и сие и да ни светне в тази така затъмнена материя.

    Имам и следният въпрос /дано да не досаждам с тях/ - в момента за да поддържам 21 гр. в стайте, който ползвам държа котела на зададена 35 гр. температура. Намерих си ел. калкулатор, който изчислява мощностите на радиаторите при различни температури и се оказва, че иначе големите ми радиатори имат мощност при 35 гр. входяща - 350 вата . Е кво праим сега - като сборувам тези малки стойности поради ниската входяща темп. на всичките включени радиатори /щото имам и два намалени и термоглавите ги изключват/ то аз не мога да събера мощност от 2.5 киловата, а долната граница на Вайланта е 7 киловата.
    Какво ще ме посъветвате - да пусна и другите радиатори??? - да вдигна входящата темп. от котела за да достигна изходящата мощ на радиаторите до тези 7 киловата на котела??? - въобще как се процедира в такава ситуация за да се оптимизира работата на котела за да влезе в икономичен режим???

    Много благодаря на всички, който поне ми дадат идеи за размисъл пък още повече на тези, който са открили тази "топла вода".

    Поздрави

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #810

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    JKanchev, този режим на работа може да се оптимизира, само че ще трябва да дадеше още инфо, относно настройките на котела. Прав си, че мощноста на радиаторите ти е ниска при входяща вода 35 *. Мога да ти помогна. Пиши на лични.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 54 от 64 ПърваПърва ... 4445253545556 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе