Страница 46 от 64 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #676

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ако сметките ще се плащат заедно е по-добре един котел - ще се натоварва по-оптимално. 35 кВт котел спокойно може да захранва 2 бани на проточен принцип, но по-добрия вариант е не комби, а едноконтурен котел + серпантинен бойлер. За подовото какво да обяснявам - няма вие да го правите я - фирмата изпълнител трябва да знае. Благородно им завиждам - кефя се на такива нетрадиционни инсталации, където специалистът има поле за изява и импровизация! Дано да случите на специалисти!
    Аз също не ви съветвам да си вземате двуконтурен котел с мощност 35 kW. Ако решите нещо, ще ви помагам.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #677

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Ами ако не е двуконтурен , 28 кВт няма ли да е достатъчен ?

  4. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    5
    #678

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте, малко трудно намирам време да пиша понеже имам дете на 1 год. и не ме оставя на мира ,но вечер като заспи се опитвам да следя темата. Благодаря ви за съветите, свързах се по телефона с фирма която се занимава с продажба на котли и отоплителни системи, обещаха да отидат на место да видят къщата и да пресметнат от какъв котел и каква инсталация имаме нужда. След като кажат какво предлагат ще споделя с вас за мнения и препоръки
    Имам един въпрос и ще се радвам ако някой ми отговори.Каква е разликата между този http://www.viessmann.bg/bg/products/...ens_100-W.html и този http://www.viessmann.bg/bg/products/...ens_200-W.html котел. Аз намирам разлика в цената, първият е почти на половин цена от втория.Как мислите Vitodens_100-W става ли за нашата къща и дали е добър котел.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #679

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Въпреки, че разликата между двата е голяма, и евтиният ще ти върши работа. При тази голяма къща не е голям проблем високата минимална мощност на евтиния модел

  6. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    7
    #680

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    здравейте банда.Страхотен форум........ .имам и аз дилема,надявам се да ми помогнете да взема решение.
    такаааа.......двуетажна къща,първия етаж е с подово и са ми оставили тръби за два радиатора които за сега няма да ги слагам.освен това имам изводи за още един радиатор и една лира.с две думи ще плзвам подовото + един радиатор и лирата.втория етаж е с 4 радиатора.там няма подово а и е скосен така че като обем е доста по малко от първия.
    проекта ми е за 24 киловатов котел.
    а въпроса ми е (первия) има ли смисъл да взимам по скъпия кондензен котел или да взема конвенционалния?

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #681

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Марка, модел?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    7
    #682

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    имергаз,уникал,висман или вайланд.а също и биаси мисля се казваха

  10. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    7
    #683

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    и аз не знам още кой ще избера.искам първо да си изясня какъв тип ще ми трябва кондензен или конвенционален.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #684

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    А бе какво да ти кажа - все едно да питаш "каква кола да си купя". Ние може да си имаме предпочитания, и сме ги споделяли, ама няма смисъл на всеки да ги налагаме. По-скоро е добре да зададеш въпрос към фирмите, с които контактуваш - " Защо да си купя котел точно от Вас и то точно тази марка - какво ще спечеля. Защо ми предлагате Биази, защо ми предлагате Уникал, защо да си купя Висман и защо Вайлант. Колко ще икономисвам на месец ако си взема кондензен котел и за колко години ще се изплати. Задайи м тези и други подобни въпроси и според това кой колко е убедителен в отговорите си избери котел и инсталатор Това е моят съвет. Пък после пак можем да обсъждаме тук. Ама да изляза и да ти кажа "Добре дошъл joeto, купи си еди коя си марка и модел - не върви някак си, нали". Ще помагаме, ама после - като добиеш някаква представа.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    7
    #685

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    абе като се обърне колата пътища много........... .ще пробвам пак с въпроса.
    след като имам подово,радиатори и БГВ има ли нужда да давам 1000 лева повече за кондензен котел или мога да мина и с конвенционален.за 5-6 години ще ги избия ли тези 1000 лева ако взема кондензен?
    защото до тогава я камилата я камиларя

    къщата е малка 120-130 квадрата и горния етаж е скосен.изолация 5 см,PVC дограма............

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #686

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Пак ще пробвам със съпоставката: Според един Опела е напълно достатъчен като функционалност и комфорт, ама БМВ-тата и Мерцедесите не са по-малко . Според мен нямаш нужда от кондензен котел, още повече че имаш и радиатори, които преполагам са изчислени за висока температура и дори и да си вземеш кондензен котел, той ще трябва да работи като конвенционален. А за подовото - задължително отделна помпа и трипътен вентил!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    7
    #687

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Lazar благодаря.котела ще е кнвенционален.а сега можеш ли да ме посъветваш за марката? заделил съм около 1500 лева максимум за котела.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    7
    #688

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    хора моля за съвет.имергас или висман конвенционален котел да сложа?
    къде е произведен италианския и къде немския?
    днес трябва да дам отговор.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #689

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    За тези двата Espase e по-компетентен

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #690

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    При така представен бюджета нямаш избор. Не ти стига за Висман. За Immergas се вместваш. Италианския се произвежда в Италия - поне така пише по кашона. Висман твърдят че го правят в Германия ама е спорен момента. Италианския е по компактен в дълбочина. Който и да избереш ще ти върши работа - на практика почти няма лоши газови котли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 64 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе