Страница 48 от 64 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #706

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    eng.Neychev да разбирам, че идеята не е ефективна???

    Xiu40 - под бойлер какво имаш в предвид - серпентинен или паралено свързан към БГВ /колко голям трябва да бъде/ за да се получи ефективност при спестяване от ел. енергия???

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #707

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Привет на всички!
    Идеята за свързване на пералня или съдомиялна към БГВ контура е работеща. Не е голям проблем, че докато работи дадената машина няколко пъти за по половин-една минута ще пусне пълнене и през това време няма да има отопление. Едно къпане е доста по-продължително и това не се отразява особено на отоплението. Но проблемът при тази идея е друг. Не съм смятал, но едва ли ще има кой знае каква икономия, защото пералнята пере с топла вода, но изплаква със студена (когато е включена към студената вода и ползва своя електрически нагревател). А при свързване към БГВ при всяко пълнене ще се включва газовия котел и ще се пълни с топла вода. Така и за изплакване ще се ползва топла вода, вместо студена и може да се окаже, че особена икономия няма. Отделно трябва всеки път в зависимост от вида на прането да настройвате температурата на БГВ на котела, за да не повредите деликатно пране с много гореща вода. Това са само теоретични разсъждения. Интересно ще е някой да сподели ако го е пробвал на практика. Аз мислех да го реализирам, но като поразсъждавах се отказах поради горепосочените причини.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    17
    #708

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Колеги стоя пред следната дилема за избор на газов котел Tesi за 950 лв., или Beretta за 1000 лв. Понеже съм силно ограничен в бюджета нямам възможност за немски.
    И двата са 24 kw, нови с две години гаранция. Моля за препоръка. За Тесито четох и хубави и лоши неща така че !?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    22
    #709

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Simeonov
    Привет на всички!
    Идеята за свързване на пералня или съдомиялна към БГВ контура е работеща. Не е голям проблем, че докато работи дадената машина няколко пъти за по половин-една минута ще пусне пълнене и през това време няма да има отопление. Едно къпане е доста по-продължително и това не се отразява особено на отоплението. Но проблемът при тази идея е друг. Не съм смятал, но едва ли ще има кой знае каква икономия, защото пералнята пере с топла вода, но изплаква със студена (когато е включена към студената вода и ползва своя електрически нагревател). А при свързване към БГВ при всяко пълнене ще се включва газовия котел и ще се пълни с топла вода. Така и за изплакване ще се ползва топла вода, вместо студена и може да се окаже, че особена икономия няма. Отделно трябва всеки път в зависимост от вида на прането да настройвате температурата на БГВ на котела, за да не повредите деликатно пране с много гореща вода. Това са само теоретични разсъждения. Интересно ще е някой да сподели ако го е пробвал на практика. Аз мислех да го реализирам, но като поразсъждавах се отказах поради горепосочените причини.
    много си прав, затова има производители които предлагат перални с вход студена и топла вода, подвързват се и двата входа

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #710

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    До края на утрешният ден трябва да реша дали да бъде газово утопление - НО след таз-вечерните новини - .

    http://news.ibox.bg/news/id_1520271363

    И ко праим сега???

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #711

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Давай смело напред!
    Не може в цяла Европа, отоплението на газ да е най-евтино и най-субсидирано от съответните държави а в Балгария да е най-скъпо.
    Няма как да се допусне това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #712

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Има как да се допусне, инж.Нейчев, има и още как! Не забравяйте, че ние сме в България. Тук всичко може - и най-големите абсурди са напълно възможни. А това постоянно сменяне на цените на газа (а и не само) е напълно абсурдно, но е факт. Невероятен тормоз е за хората тази измислена "пазарна" икономика. Не съм против нея, но в нея всичко се движи около парите, а човека и човешкия фактор е на последно място. Просто има стоки и услуги, които не бива да бъдат на пазарен принцип. Но за какво да си говорим, след като дори образованието и здравеопазването са поставени в пазарни условия. Та абсурди и дивотии коооооооооооооооолкото искате у нас.
    Моят съвет е: направете си газово отопление (удобно, автоматизирано и чисто е), но задължително го комбинирайте с някаква алтернатива - твърдо гориво, ток, слънчево отопление, - каквото искате, но да имате алтернатива. За да не зависите винаги от алчността на една шепа наши и чужди кожодери.

    Поздрави на всички!

  10. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    5
    #713

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте на всички, отдавна се каня да пиша но не ми остава време. Сигурно някои си спомнят за нашия случай, ставаше въпрос за отопление на къща около 400 кубика.Офертата която получихме не е лоша

    Наименование к-во мярка ед.цена стойност
    1 вариант котел
    Доставка на котел газов кондензен Vitotdens 200-W
    до 26kw комби к-т с Vitotronic200, монтажна рамка,
    газов кран, коаксиален преход през стена, коаксиално
    коляно 1 бр. 6806.35 6806.35
    ТО 12% 816.00
    Стойност котел след ТО 5990.35
    или
    2 вариант котел
    Доставка на котел газов кондензен Vitodens 100-W
    26kW комби 1 бр. 3599.00 3599.00
    ТО 10% 359.90
    Стойност котел след ТО 3239.10
    Стаен термостат програмируем Honeywell CM907 1 бр. 187.20 187.20
    Монтаж термостат 1 бр. 25.00 25.00
    Стойност конфигурация за котел Vitodens 100 3451.30

    + още някои допълнителни неща.До тук всичко изглжда ок, но се появи проблема с горивото. Понеже нашия град все още не е газифициран /започнаха но се очаква проекта да се завърши поне до 3 год. може и повече/ се налага да монтираме съд за газ на двора и да ни зареждат.Мислехме че не е проблем струва около 2000лв. но се оказа че има изисквания за местото където ще се монтира. Трябва да е на определено разстояние от сградите .Оказа се 4е трябва да се монтира в средата на двора ,което е недопустимо, не искаме да си губим двора, или да се зарови под земята което го оскъпява още пове4е.Вкрайна сметка се оказа че инвестицията ще стане доста голяма а и с тези цени на газ незнам кога ще я избием.Затова сега ни предложиха термопомпа вода вода за отопление, охлаждане и БГВ. Парите излизат горе долу същите, но сметките след това са много ниски и нямаш грижа за гориво.Иска се само водоизточник.Вие как мислите правилно ли са ни насочили.Сега чета в темите за термопомпи и търсенето на фирми и оферти започва от начало.Ако някой знае добра фирма или добри помпи моля да сподели на лични или да ме насочи към някого.Всякаква информация и отзиви са добре дошли. Благодаря на всички за вниманието и успех на всички.
    Извинявам се за дългия пост, не го прегледах предварително

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    4
    #714

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте, предстои ми покупка на газов котел и имам нужда от вашата помощ. Трябва да отоплявам апартамент с квадратура около 50м2( ново строителство)
    Спалня около 14м2
    баня около 4м2
    всекидневна около 28м2
    входно антре около 4м2

    проектанта е залжил 24кВт котел двуконтурен( няма ли да е малко големичък за този апартамент). Моля Ви дайте ми съвет относно котела и мошноста на радиаторите (предпочитам да са панелни)
    като котли до момента са ми дали предложения за De Dietrich WHE 2.24FF и TERMOMAX кой е по-добър и къде се произвеждат?
    Апартамента е на първи етаж над гаражи.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #715

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравей ivo_ski,
    и двете предложения не са подходящи заради високата минимална мощност. Иначе термомаксът е унгарски, а Де дитрих е френска марка, ама къде се прави този модел - не мога да кажа.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    4
    #716

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Lazar, благодаря ти за отговора, а ти като специалист към какво ще ме насочиш? Има ли някакво решение?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #717

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Вайлант и Бош имат котли с минимална мощност 6кВт. При кондензните има повече марки

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    4
    #718

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Тези на Вайлант и Бош с такава минимална мощност конвенционални ли са или кондензни? Прати ми повече инфо за тях на ЛП (ако може)

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #719

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г


  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    4
    #720

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Благодаря, а тези мощности дали ще са достатъчни за БГВ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 64 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе