Страница 6 от 64 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 958

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #76

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Изборът ти е много лесен дори - при голямо жилище и достатъчен бюджет изборът на газов котел не е труден и завиждам на колегата, който ще му се падне тая чест. Волф не смятам обаче за най-доброто решение. Предполагам, че изградената отоплителна инсталация не е нискотемпературна, така че купуването на кондензен котел се обезмисля, а това още повече улеснява избора на хубав, марков конвенционален котел. Е, аз ти препоръчвам Вайлант- без компромиси като техника и сервиз, ама има и други добри марки. На място вече могат да се мислят варианти дали да е двуконтурен или едноконтурен + серпантинен бойлер, според раположението на кухнята и баните. Желая ти успех в избора!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #77

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от gogo1966
    Ето малко статистика - за декември - 238 куб.м или 169 лв. при поддържане на стайния термостат от 6.00 до 22.00 - 22*, а после - 19*.
    От два дена, когато усетихме ледената зима засякох консумацията и резултата е следния - на 22.01 в 18.30 при темп. минус 6* и след това пак в 18.30 на 23.01 при темп. минус 8* бях използвал 16,5 куб.м. или 12,48 лв. През целия ден темп. навън не падна под минус 5.
    На някои може да се вижда много, но за мен при тези условия навън и постоянна темп. навсякъде в апартамента +къпане на дъщерята (продължава около 45 мин, преди не беше толкова - сега се разглези)+доста ръчно пране на жена ми. Но дори и без това мисля че е нормално и си заслужава парите този комфорт и удобство.
    Само за пример - преди с камината на дърва пак отоплявах целия апартамент, обаче:
    1. Температурата не беше постоянна навсякъде и се променяше много - когато камината гори е много топло, през нощта пада до 6-7* при 24-25*
    2. Отоплителен сезон ми струваше около 600-650 лв. (дърва+въглища) - сега за ноември+декември съм платил 306 лв. газ като тока ми падна на 25-28 лв. при 45-50 преди това. За януари ще е около 220 лв. така че повече от половината зима съм изкарал с 526 лв. с това не искам да доказвам колко по евтина е газта пред дървата, защото не е по-евтина, но комфортно отопление и топла вода за около 20% повече пари и без грам хамалогия си заслужава определено - поне за мен е така.
    За каква квадратура жилище става на въпрос тук ?

    Благодаря предварително !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    41
    #78

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    100 кв.м жилищна площ, тухла вътрешен апартамент, изолация ПВЦ на севрната стая, където е стайния термостат.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    41
    #79

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    И още относно избора ти за котел - наистина Вайлант и според мене е едно от най-удачните решения. Ползвам такъв и съм много доволен от работата му и от това че могга да разчитам на съдействия във всеки един момент от сервиза им.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #80

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Е, казвайте, освен повишени сметки, други оплаквания има ли към котлетата. Не вярвам, те сега са си в свои води (ледове) - сибирски .

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #81

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Мдам, наистина сега всяка една информация би била от невероятна полза на такива като мен, които тепърва търсят някакъв вариант за съчетание на нещо много качественно с добра цена, което да осигурява уют в къщи Давайте идфо за сметки, дефекти, проблеми и т.н . ....

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #82

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте! Преди да се бърна към сервиза на Вайлант, моля за съдействие от страна на всички, имащи впечатления от работата на тази марка котли.
    Системата е настроена по следния начин: максимална темп. от 75* на изходящата вода; темп. на помощението, в което е поставен програматора (Colormatic 330), е настроена на 22*; всички стаи са с отворени на макс. степен термоглави. Като резултат - температаурата е 21, 5*, котела изключва при достигане на 64*, помпата върти 3-4 мин., след което, без значение от това до колко градуса пада темп. в системата, отново се включва, но не може да достигне желаната температура в стаята.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    41
    #83

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от g.ivanov
    Здравейте! Преди да се бърна към сервиза на Вайлант, моля за съдействие от страна на всички, имащи впечатления от работата на тази марка котли.
    Системата е настроена по следния начин: максимална темп. от 75* на изходящата вода; темп. на помощението, в което е поставен програматора (Colormatic 330), е настроена на 22*; всички стаи са с отворени на макс. степен термоглави. Като резултат - температаурата е 21, 5*, котела изключва при достигане на 64*, помпата върти 3-4 мин., след което, без значение от това до колко градуса пада темп. в системата, отново се включва, но не може да достигне желаната температура в стаята.
    Аз съм със същата конфигурация като теб и не виждам проблем в това, че котела изключва при достигане на 21,5 при зададени 22*. Просто терморегулатора има "софтуерно" зададено стойности за закъснение и предварение, а именно малък хистерезис или толеранс - та при навлизането в този толеранс съответно да подава сигнал към котела за включване или изключване. Та тези 0,5*, които ги показва, а реално може да са 21,7 или 21,8 влизат именно в този диапазон, Все пак говорим за десети от градуса което за един такъв уред даже си е в рамките на грешката на измерването.
    Аз също забелязах това при мене и тогава за да ми се поддържат 22* (показани на дисплея) увеличих заданието на 22,5* и готово. А това че водата не стига до 75* (и аз така съм поставил врътката - на макс. водата и крана на радиатора където е термостата също на макс) е поради това че когато се достигнат тези 21,5* на дисплея се подава сигнал за изпълнение на зададените 22* като междувременно водата ти е достигнала 64*.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #84

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Благодаря за отговора! Аз също повишавам температурата до 22,5*, но си мисля, дали котела не следва да си почине за по дълго време след като е постигнал заданието. При мен той продължава да работи непрекъснато, но на режим "цък -цък".

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    41
    #85

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Това за почивката е малко относително - както всички уреди, работещи в автоматичен режим всичко от зависи от това имали сигнал или няма. Ако има сигнал от терморегулатора за по-ниска температура - котела включва помпата и малко след това пали горелката (което се индикира на дисплея). Обратния вариант е по същата логика - сигнал за достигната температура, пак в посочения диапазон - горелката гасне, помпата работи малко и спира. след това това се повтаря в зависимост от това какъв сигнал идва от термостата в стаята.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #86

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    tedybb
    Преди време в Практикер-В-на имаше газсигнализатори на много ниска цена,тогава доста се двоумих, но в крайна сметка не си купих.Може и сега да се предлагат.В Кауфлан пък има сигн.за пожар-също не е скъп.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    41
    #87

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Да продължа със данните:
    1. Вчера 24.01 - температура навън минус 10 - разход 14,40 куб.м или 10,87 лв.
    2. Днес 25.01 - температура навън минус 13 - разход 14,82 куб.м или 11,19 лв.

    За последните 3 дена (най-мразовитите досега) - среден разход 9,62 куб.м или 7,26 лв.

    Данните са от Казанлък, температурния режим е същия както в по-горния ми пост, а комфорта и топлината в абсолютно целия апартамент е невероятна.


    valen1: Не пускай дублиращи се постове.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #88

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от gogo1966
    Да продължа със данните:
    1. Вчера 24.01 - температура навън минус 10 - разход 14,40 куб.м или 10,87 лв.
    2. Днес 25.01 - температура навън минус 13 - разход 14,82 куб.м или 11,19 лв.

    За последните 3 дена (най-мразовитите досега) - среден разход 9,62 куб.м или 7,26 лв.

    Данните са от Казанлък, температурния режим е същия както в по-горния ми пост, а комфорта и топлината в абсолютно целия апартамент е невероятна.

    Доста добри данни ! Браво ! Даже смея да мисля, че сметката ще е много добра на фона на кучешкия студ, който е в момента.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    41
    #89

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Лелеееееее това е моя грешка - тези 9,6 кум.м са среден разход от 31.12 до вчера. Просто на Excel-a си проверих формулата и се оказа че смятам среден разход до момента, считано от 31.12. Естествено че средния разход за три дена при полжение че първия студен ден изразходих 16,5 не може да е толкова - среден разход15,16 куб.м. за трите студени дни.
    Още един път се извинявам за недоразумението.


    valen1: Не пускай дублиращи се постове.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #90

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    И аз се позачудих отначало..., после разбрах, че е грешка

    Хвърлих един поглед на разходомера , от чевъртък средно 16куб.м. за денонощеие.Около 100кв.м. реална площ, с частична изолация.Не е идеално зле.Климите в службата колко горят не знам, ще разбера по-късно по сметките, но си духат, понякога топло, друг път студено, почиват си...Нищо общо в тия студове с парното на газ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 64 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 08:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 08:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе