Страница 5 от 64 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #61

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от rety
    Някой ще даде ли повече информация за котли на пропан бутан ?Колко горят ?Става въпрос за къща от 320 кв.м.
    При толкова изчерпателни изходни данни направо ти казвам че котел на пропан ще ти гори 40литра на денонощие.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #62

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Какъв котел,ще бъде най -подходящ тогава за тази квадратура,като не съм привърженик на въглища може би пелетен?

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #63

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    tedybb
    Натисни за 5 сек. бутон"prog"и бутона за часовника едновремемно.Ще се появи стойноста на р-1. След всяко натискане на "prog"ще се сменя параметъра.Общо са 16 броя.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #64

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    rety
    На теб ще ти трябва да си монтираш в двора 2-3 м3 стационарна бутилка за пропан-бутан и да ти я зареждат с газовоз.А относно котела повечето магат да работят на пропан и в документацията е указан разхода на час.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #65

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Търся си котел,който да е лесен за зареждане и подръжка.В къщи няма кой всеки ден да се занимава със зареждане и почистване .Съществува ли изобщо подобно нещо?Не се знае дали ще ни газифицират изобщо.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #66

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    За кой град става въпрос? Газов котел няма никакви грижи, но на пропан не е по-евтино отколкото на ток. Идват, слагат ти цистерна в двора и те зареждат. Мощността на котела ще е някъде към 35кВт, а разходът зависи от топлозагубите - имаш ли проект за отопление? Тази квадратура за едно домакинство ли е и цялата ли трябва да се отоплява?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    13
    #67

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Съжалявам за офф-топика, но прочетох наскоро, че е много препоръчително да имаш някъде около гозовия котел - газов сигнализатор, който да при евентуален теч на газ да сигнализира ( пищи ). Може ли някой да сподели дали ползва такива джаджи и от къде мога да си купя такова нещо ?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #68

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Свържи се с фирмата извършила монтажа или друга фирма. Има по складовете, но обикновено продават само на фирми-дистрибутори, а не на крайни клиенти. Не е толкова много препоръчително. Котелът си има защити. При газова печка по има смисъл.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    13
    #69

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Благодаря за бързиа отговор :-)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    41
    #70

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Относно газовия сигнализатор - според мен монтажа му не е твоя грижа - това е част от проекта за газовата инсталация и фирмата, която извършва изпълнението на този проект е длъжна да постави този сигнализатор или ако е посочено в проекта повече. Защото после като дойдат от газоразпределителното дружество да пуснат газта, проверяват дали има такива и дали сработтват. Иначе няма газ. Това е положението - газовата инсталация не е водопровод и затова не всеки може да извършва подобни дейности. Защото не дай си боже стане нещо се почва кой го е проектирал, кой го е изпълнил и т.н.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #71

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    gogo1966, прав си, но ти говориш за случай, когато газсигнализаторът управлява магнетвентил, който е част от газовата инсталация и спира притока на газ. Но принципно в помещението може да се постави и газсигнализатор, който само известява изтичане на газ и издава свуков или/и светлинен сигнал и щом не е част от газовата инсталация не подлежи на надзор. Останах с убеждението, че tedybb говори за такъв сигнализатор, но може и да не съм разбрал правилно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    13
    #72

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    С колко пада консумацията на газ ако сложа термориголатор. В страницата на Вайлант го дават 5-10% и имали смисал да дам близо 340 лв. Знам че е било по конфортно. Но въпроса е от икономическа гледна точка. Тъй като съм изчел целият форум. Имаше доста спорове климатик или газ.Сега може да ги питате хората с климатици колко са икономични и колко ни е топло в къщи.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #73

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Тази тема не е за спорове, а за мнения и препоръки и решаване на проблеми. Добре, че Баба Зима от време на време ни напомня за себе си, че иначе се отпускаме и забравяме за нея. От терморегулатор има смисъл, ако е подходящ - писали сме много в темата. За Вайлант това важи с пълна сила, защото имат голям избор хубави регулатори. Колко точно ще е икономията е строго индивидуално. Кажи кой модел котел имаш и кой регулатор заглеждаш?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    41
    #74

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Ето малко статистика - за декември - 238 куб.м или 169 лв. при поддържане на стайния термостат от 6.00 до 22.00 - 22*, а после - 19*.
    От два дена, когато усетихме ледената зима засякох консумацията и резултата е следния - на 22.01 в 18.30 при темп. минус 6* и след това пак в 18.30 на 23.01 при темп. минус 8* бях използвал 16,5 куб.м. или 12,48 лв. През целия ден темп. навън не падна под минус 5.
    На някои може да се вижда много, но за мен при тези условия навън и постоянна темп. навсякъде в апартамента +къпане на дъщерята (продължава около 45 мин, преди не беше толкова - сега се разглези)+доста ръчно пране на жена ми. Но дори и без това мисля че е нормално и си заслужава парите този комфорт и удобство.
    Само за пример - преди с камината на дърва пак отоплявах целия апартамент, обаче:
    1. Температурата не беше постоянна навсякъде и се променяше много - когато камината гори е много топло, през нощта пада до 6-7* при 24-25*
    2. Отоплителен сезон ми струваше около 600-650 лв. (дърва+въглища) - сега за ноември+декември съм платил 306 лв. газ като тока ми падна на 25-28 лв. при 45-50 преди това. За януари ще е около 220 лв. така че повече от половината зима съм изкарал с 526 лв. с това не искам да доказвам колко по евтина е газта пред дървата, защото не е по-евтина, но комфортно отопление и топла вода за около 20% повече пари и без грам хамалогия си заслужава определено - поне за мен е така.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #75

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте на всички !

    Казвам се Мариан и съм нов във форума. Ще бъда благодарен на всеки от вас, който би помогнал с подходящата информация, за проблема, който стой пред мен в момента, а именно : Предстой ми купуване на котел, с всички съответни подробности около него и газифициране на жилището ми. Става въпрос за тристаен апартамент, 115 м2. чиста живуща площ. В основната стая - гостна с трапезария 45 м2 има оставени на две места тръби за раздиатори, сответно в детската и спалнята са по един комплект тръби. В двете бани също по един комплект. Района е кв. Витоша, ако това има някакво значение. Блока е централно газифициран. Молбата ми е сладната - препоръчайте хубав котел, който да е абсолютно безшумен или поне с минимум шум, мощен за да покрива идеално цялото жилище, т.е ще служи за отопление и топла вода. Би ми се искало водата да теква веднага, ако това въобще е възможно. Извинявам се за неправилното може би изразвяване, но нямам никаква представа от този род техника. Само да каже, че ограничение на цената на котела почти нямам, разбира се би ми се искало да се огранича в рамките на 4 - 5000 лв. само за котела. Радиатори, датчици и всичко останало е извън тази сметка. Познати ми казаха, че сумата би трябвало да е достатъчна за много хубав котел и ми препоръчаха Волф. Какво е вашето мнение ? Наистина ми предстой труден избор и ще съм безкрайно благодарен на всеки помогнал със съвет или конкретнаинформация.

    Поздрави и успех !
    Мариан

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 64 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе