Страница 8 от 64 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #106

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Здравей zh,
    При тебе радиаторната мощност е на ръба за този котел, но тръбите нямат пропускливост. Тези 11-12кВт, които ги смяташ, са при 90° на водата, а реално са към 9кВт, защото ти не можеш да им осигуриш такава температура. Затова температурата на водата я давай на макс. Не трябва да има изключване докато достигне зададената температура.
    А възможно ли е тези 11-12кВт да станат реални (да се сметнат) при 75* на водата? И ако е възможно, какво трябва да се направи? Добавяне на още мощност? И ако е така - колко?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #107

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Бях написал дълъг отговор на предния въпрос, но ми отказа мишката и трябваше да рестартирам .
    Виж сега, колкото е по-висока мощността на радиаторите, толкова на по-ниска температура ще работи котела, а оттам идват също икономии, защото и температурата на изгорелите газове ще е по-ниска. така, че колкото и радиатори да добавиш, по-лошо няма да стане, напротив. В момента равновесието между мощността на котела и тази на радиаторите се достига при висока температура, както сам се убеди. Ако добавиш 2-3 кВт мощност равновесие ще има и при по-ниска температура. най-лесно става с добавяне на консектор.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #108

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Напълно подкрепям казаното от Лазар.
    Като пример - моите радиатори са разчетени така, че да осигуряват 90 W/куб.м. .Това са мощностите им при делта К =60 гр., задени от производителя.До големите студове, като и миналата зима температурата на котела беше 48гр.С настъпването на студовете я вдигнах на 60гр. В същото време мой приятел работеше на 75гр. цялата минала зима , заради по-малката мощност на радиаторите. Как ли се е топлил в големите студове не съм питал.Най-вероятно на макс. на котела.Поддържам постоянна температура в стаите.

    Лазаре, какво е това консектор ?

  5. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #109

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Бях написал дълъг отговор на предния въпрос, но ми отказа мишката и трябваше да рестартирам .
    Преди малко засякох разхода. За 24 часа - 10.561 м3 х 0.81 лв. = 8.55 лв. Като вчера от 8:00-22:00 поддържах 19.5*, а през нощта 17.5*.
    Този разход го правех и преди, но котелът работеше 8 часа в денонощието. И сутрин помещенията бяха по-студени. Някой ще каже, че 19.5* е студ - така е. Но когато задам тази темп. на програматора при работещ котел в дневната (39м2) е 21.5* - така показват другите 2 термометъра , в детската е 22*, а в спалнята 20*. Вероятно защото е монтиран на външна стена. Поне за сега ще се смянят само тръбите.
    Желя ти лек ден и още веднъж благодарности! Ако се наложи ще те търся.

  6. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #110

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    [quote=Николай Стефанов ]
    Напълно подкрепям казаното от Лазар.


  7. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #111

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    А какъв ти е котела - кндензен или конвенционален?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #112

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от zh
    А какъв ти е котела - кндензен или конвенционален?
    Ако въпросът е към мен - кондензен. Но мисля, че това няма значение по отношение на разчетите.Да ме поправят специалистите ако греша.

  10. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #113

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Нещо аз обърках...

    Да, към теб беше. Благодаря!

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #114

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Стефанов
    Лазаре, какво е това консектор ?
    Грешка при писане - конвектор

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #115

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Грешка при писане - конвектор
    Трябвашв да се сетя.Сега обясни ако обичаш как се добавя това нещо.Проспал съм едно междинно коридорче без радиатор.То е между основния коридор и санитарния възел.Стори ми се, че ще се отоплява между двете, но беше лято и не отчетох, че външната му стена е към стълбището на блока.Миналата година не ме "подсети", но при тези студове разбрах пропуска.Нищо фатално, но ако не е много трудно може и да помисля.Ако обаче това е един вид "радиатор с духалка + горящ газ " няма да стане, при мен.Няма къде да излезе комина, поне не без сериозно къртене.Ще трябва да се докара и газта....Но може да е приложимо при други колеги.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #116

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Не газов конвектор, а само радиатор с вентилатор - слага се лесно на мястото на обикновения.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #117

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Благодаря Лазаре, разбрах. Имам два резервни варианта, ако се наложи. В близост е лирата на тоалетната.Мога да свържа един радиатор за коридорчето "последователно", макар да не ми харесва този начин.Ще мина с много малко къртене.Има и вариант и на външна тръбна разводка от колекторите, която няма да се вижда.Освен от изхода на колекторното табло до входа на тръбите в стената.

    Към колагата zh:

    Препоръката на Лазар за увеличение на диаметъра на тръбите от котела до колекторите би трябвало да помогне.Като се замисля в стария ми апартамент по стечение на обстоятелствата /прекарване на газово отопление с използване на съществуваща вече инсталация от старо ел.парно/ дължината на тръбите от газовия котел /разположен на терасата / и колекторите /разположени в гардероб във входния коридор заедно с ел.котела/ е не по-малка от 10м. при диаметър на тръбите с ал.вложка 20мм.При експлоатация от пет години не съм забелязал подобен проблем. На ваше място първо бих опитал ако е възможно с увеличаване броя на ребрата на радиаторите.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #118

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Стефанов
    Мога да свържа един радиатор за коридорчето "последователно", макар да не ми харесва този начин.Ще мина с много малко къртене.
    Защо последователно, не може ли успоредно да ги вържеш?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #119

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Защо последователно, не може ли успоредно да ги вържеш?
    Как успоредно , Лазаре!
    Топла-топла, студена-студена?Верно не съм се замислял.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #120

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Да, двете тръби, които отиват в банята ги раделяш с тройник за лирата и радиатора в коридора. Диаметърът ще е достатъчен, защото двата консуматора са малки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 64 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе