Страница 9 от 64 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #121

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Да, двете тръби, които отиват в банята ги раделяш с тройник за лирата и радиатора в коридора. Диаметърът ще е достатъчен, защото двата консуматора са малки.
    Прав си , Лазаре. Така е по-добре. Наистина не се бях замислил.Направих аналогия с това , че в началото на газификацията при нас майсторите ги вързваха последователно / добре, че при мен беше вече направена инсталацията/ Нещо, за което казах, че не одобрявам.Вярно е също така, че при успоредното свързване ще се намали дебита към двете "отоплителни тела" и по-голямото най-вероятно ще бъде "ощетено".Най-добре ще е все пак, ако това въобще се наложи /сега вече там е топло, както и цялата минала зима/ да си е на отделен кръг.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #122

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Няма ощетяване бе човек, от секретните кранове на изхода навсеки радиатор се балансира сиатемата така, че към всеки да отива колкото си искаш. Цели системи се изпълняват по този начин - безколекторно. Дори и на брат ми правим сега точно така отоплителната система - два клона от хоризонтални щрангове и отклонения за всеки радиатор

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #123

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Няма ощетяване бе човек, от секретните кранове на изхода навсеки радиатор се балансира сиатемата .......
    Защо е по-добре да се регулира мощността на радиаторите от крана на изхода , а не от крана на входа ?

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #124

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    няма проблем и с крана на входа да регулираш, но трябва да се ограничи скороста на протичане на водата през радиатора. В повечето инсталации се монтират термовентили и това, което искаш няма как да се получи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #125

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Привет на всички! Не съм се включвал скоро във форума, но го следя редовно. Имам въпрос към инж.Нейчев и Лазар. Може ли малко по-подробно да обясните функцията на секретния кран на изхода на всеки радиатор и какви са общите принципи за регулирането на тези кранове? Питам, защото, когато монтирах моите радиатори попитах за това във фирмата, от която ги купих и от там ми казаха да ги отворя максимално. Така съм ги оставил, но ми се струва, че не е най-добрия вариант. В дневната и детската е топло, но в спалнята е винаги малко по-ниска температурата (с 3-4*). Как би трябвало да регулирам тези секретни кранове, за да повиша температурата в спалнята?
    При мен котелът е на затворена тераса и нямах проблем сега в студовете, но заради тръбите за БГВ, в които няма постоянна циркулация няколко дни и нощи оставях вратата към терасата леко отворена.
    Искам да попитам дали е удачно да сменя тръбите от водопровода към котела за БГВ? до сега бях с такива с алуминиева вложка, но ми направиха голям проблем и мисля да ги сменя с меки връзки. Добра ли е идеята или не? Искам да е връзка с резба, защото два пъти тръбата за студената вода се измъква от снадката сама и втория път направи наводнение в апартамента - оказа се, че снадките са некачествени и уж хващат добре, но след време най-неочаквано сами се измъкват. Мога да ги сменя с други, но след 3см вода в целия апартамент през януари не ми се рискува повече. Искам да е нещо с резба. Та добра ли е идеята да ги сменя с меки връзки?

    Поздрави!

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #126

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Хидравличното балансиране на системата е еднократен процес и затова се прави от секретните кранове на изхода, за да се затрудни случайното им отваряне или затваряне по-късно от случаен човек, дете или др., а в същото време крановете на входа са изцяло отворени и свободни за по-нататъчно регулиране на температурата с обикновени или термовентили. Ако в някои стаи е по студено и искаме да преразпределим температурата в жилището, то трябва да притворим секретните кранове в по-горещите стаи за да ограничим потока през тях и да го насочим през по-хладните радиатори. За гъвкавите връзки няма проблеми, но нали и те трябва да се подвържат с единия край към тръбата с ал. вложка?
    А пък за котела на терасата съм изпълнявал следния вариант - 2 ребра под котела, които да отопляват тръбите за БГВ и се прави един елементарен шкаф, който да побира целия тръболяк заедно с двете ребра, така, че да не се разсейва много топлината.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #127

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Благодаря, Лазар, за бързия и изчерпателен отговор!
    За малкото радиаторче до котела и аз съм си го мислил, а също и за шкафа и ще го направя. При мен меките връзки ще са от кран до извода на котела, така че там няма вече да има тръба с алуминиева вложка.

    Поздрави!

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #128

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Lazar го е описал точно, така че аз няма да пиша. Благодаря ти Lazar!!!

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #129

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Най-точният хидравличен баланс на една отоплителна инсталация се прави, като се измерват температурите на входа и изхода на всеки един радиатор - те трябва да са еднакви. Температурната разлика, трябва да е различна в зависимост от това каква е актуалната външна температура. Това е разлика, която може лесно да се определи!!!
    Ако имате въпроси пишете. !!!!!

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #130

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Ааа, не може така eng.Neychev, трябва да се черпи за спестеното писане. Мога и аз да черпя - докато има още от мерлото на дядото. Ама суджук няма, суджууук! Тая година беше много топло по коледа и не направих

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #131

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от g.ivanov
    Здравейте! Преди да се бърна към сервиза на Вайлант, моля за съдействие от страна на всички, имащи впечатления от работата на тази марка котли.
    Системата е настроена по следния начин: максимална темп. от 75* на изходящата вода; темп. на помощението, в което е поставен програматора (Colormatic 330), е настроена на 22*; всички стаи са с отворени на макс. степен термоглави. Като резултат - температаурата е 21, 5*, котела изключва при достигане на 64*, помпата върти 3-4 мин., след което, без значение от това до колко градуса пада темп. в системата, отново се включва, но не може да достигне желаната температура в стаята.
    Къде е монтиран регулатора в помещението? Колко е голямо? Каква отоплителна мощност има инсталирана в него?
    Това, че котела спира на 64* не бива да те притеснява. Отговори на въпросите и ще продължим с умуването.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #132

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ааа, не може така eng.Neychev, трябва да се черпи за спестеното писане. Мога и аз да черпя - докато има още от мерлото на дядото. Ама суджук няма, суджууук! Тая година беше много топло по коледа и не направих
    Суджука ще е от мен и луканките. Дай да вземем да се срещнем скоро време

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #133

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Суджука ще е от мен и луканките. Дай да вземем да се срещнем скоро време
    Само повод трябва да се намери

  17. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #134

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Най-точният хидравличен баланс на една отоплителна инсталация се прави, като се измерват температурите на входа и изхода на всеки един радиатор - те трябва да са еднакви. Температурната разлика, трябва да е различна в зависимост от това каква е актуалната външна температура. Това е разлика, която може лесно да се определи!!!
    Ако имате въпроси пишете. !!!!!
    -по първот изречение, е те това нема как да стане, освен ако не е с еднакви радиатори, тръби, разстояния и отоплявани обеми
    -второто изречение па хич не го разбрах


  18. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #135

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    ror, точно там е майсторлъка, така да бъде изчислена инсталацията (радиатори, тръби), че с една и съща температура на водата в радиаторите да можеш да покриеш загубите на всяка стая без да има значение колко е отдалечена и с какъв обем е тя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 64 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе