Страница 23 от 54 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #331

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Определено са високи сметките, но мисля, че може да се оптимизират. Това с ограничаването на температурата на водата е грешка, която смятам че има принос за високите сметки. Това не е кондензен котел, каква Ви е била целта?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #332

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    :rolleyes: :rolleyes:
    Амиии, той техникът си го остави на максимум ( почти на 78 градуса), но на мен ми се стори, че по този начин, когато котелът се включи и загрее водата, после температурата ще прескочи заданието с много. Ама какво ти разбира магаре от кладенчова вода... Лошият момент е , че ще разберем дали е било заради това след около 10 месеца.
    А и ние преди това се топлихме на ток ( с радиатори - инфрачервени), та сметките ни бяха още по-големи и не се стреснахме чак толкова.

    Благодаря за бързия отговор


    П.С. А може ли малко разяснение за програматорите - това с включено/изключено ми изглежда много далеч от оптимално управление на подобен род система.

    П.С. 2 - Сметиките наистина като че ли са големи на фона на другите, които чета из форума. Освем всичко друго при слънчево време в апартамента става малък парник , защото имаме френски прозорец и напича доста силно.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #333

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    За този модел няма модулиращ термостат, така че нямаш избор. Все пак е по-добре от управление с термоглави, най-малкото защото има и програматор. Трябва да се ограничи максималната мощност на не-повече от 10кВт за това жилище, за да може плавно да си вдига градусите и по-рядко да изключва, а температурата да се даде на 78-80*С

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    52
    #334

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Според мен сметките са ти завишени поради няколко причини някои от които можеш да промениш. Не че разбирам много ама да споделя и моето мнение.

    1. Без програматор или стаен термостат е имало някаква логика да намалиш изходната температура на водата( това се прави след затоплянето на помещението ) за да не става много над нужните температури, но при монтиран такъв дай регулатура на максиум за да е ефективна системата.

    2. Това че подържате температура 21.5-22 градуса също си иска малко повече енергия.

    3. Френските прозорци които ти правят малък парник при слънчево време дори и при стъклопакет съответно нощем и през студените дни без слънце пък правят обратното и топлят въздуха на улицата. Едни тежки и плътни завеси спускани нощем могат да помогнат до някаде.

    4. Програматора е добре да е сложен в хола където се стои най-вече и е важно да е с комфортна температура а в другите помещение където се стои за кратко време или се спи може и да е по ниска с 2 градуса което може да се направи със съответните кранове на входа или изхода на радиаторите.

    5. Ако не са ти намалили изходната мощност на котела и може е добре да го направят за да няма често гасене и пускане на котела.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #335

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте,
    искам да попитам някой правил ли е инсталация за парно колекторна разводка с тръби ПОЛИБУТИЛЕН Hep2o ?

  7. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    2
    #336

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте! Първо,абсолютно нов съм в този форум, доста почетох и накрая само се омотах...
    Надявам се че има хора който да ми помогнат с всички за мен неяснотии, за което Ви благодаря предварително!
    Овергаз имат промоция до 31-и май, и възнамерявам да се възползвам,защото отпадат доста такси.Както и да е трябва да подпиша договара до края на тази дата.Та проблема, е че идеа нямам от газови котли.
    От консултациите, реших да се спра на Bosch Gaz3000W 6кВ мин/18(20)кВ макс. или Bosch Gaz7000W 6,3кВ мин/21кВ макс.(за които няма абсолютно никакви наблюдения,понеже се предлага от март т.г.)
    Апартамента е 60кв.м, ще подменям дограма, ще има и частична вътрешна изолация на външни стени.
    Какво мислите за този избор?Засега клоня към новият 7000, защото е със 100лв по скъп пакета от 3000, но ме притеснява,че е нов и няма отзиви.
    Благодаря, предварително!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #337

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Взимай новия, има по-добро управление Heatronic III, което се слага и на кондензните. Има по-добър комфорт на топла вода и модулиращ термостат. Старият няма с какво да му се опре.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #338

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от ldimitrov_lyuben
    Здравейте! Първо,абсолютно нов съм в този форум, доста почетох и накрая само се омотах...
    Надявам се че има хора който да ми помогнат с всички за мен неяснотии, за което Ви благодаря предварително!
    Овергаз имат промоция до 31-и май, и възнамерявам да се възползвам,защото отпадат доста такси.Както и да е трябва да подпиша договара до края на тази дата.Та проблема, е че идеа нямам от газови котли.
    От консултациите, реших да се спра на Bosch Gaz3000W 6кВ мин/18(20)кВ макс. или Bosch Gaz7000W 6,3кВ мин/21кВ макс.(за които няма абсолютно никакви наблюдения,понеже се предлага от март т.г.)
    Апартамента е 60кв.м, ще подменям дограма, ще има и частична вътрешна изолация на външни стени.
    Какво мислите за този избор?Засега клоня към новият 7000, защото е със 100лв по скъп пакета от 3000, но ме притеснява,че е нов и няма отзиви.
    Благодаря, предварително!
    какво те кара да избереш Bosch????????????

  11. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    2
    #339

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Благодаря, на Lazar за съвета!Възнамерявам да се възползвам. Обещавам да дам повече инфо в бъдеще, а може и някой въпрос да изкочи ( което е сигурно де ).
    eng.Neychev - Както споменах Овергаз имат промоция до 31-и, а условието е да се купи уред от тях.Сравнявайки листата им с котли търсих минимална мощност около 5-6, и макс. около 20. Та вариантите не бяха много:Ariston,Radiant, Mora и Bosch. P.S. Зачудих се за Мората 5/20...но незнам, не робувам на марки, но все пак Bosch сериозно име... Както и да е, винаги ще има по-добро...
    Благодаря и доскоро!

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #340

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    За добро или за лошо Овергаз не предлагат Вайлант. Иначе промоцията изглежда апетитна, защото таксата за включване, от която те освобождават е над 500лв. Но съм имал и куриози - клиентка за да спести един монтаж на котел, който е около 150лв сключи договор за цялостно изграждане с Овергаз, което и излезе с над 1000лв по-скъпо

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #341

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Бих искал да поставя въпроса за нуждата от възвратен клапан на входа на котела.При мен лицензираната фирма не постави такъв но аз смятам че е нужно ,особено ако и пералнята се захранва с вода в непосредствена близост .Имам чувството че затварянето на магнитния вентил на пералнята създава воден удар за котела .

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #342

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Този воден удар при затваряне не е ли в същата посока, в която действа клапана? Ако е така - клапанът не помага. Принципно няма изискване за възвратен клапан, ако в системата няма втора помпа, но по желание може да се сложи

  16. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #343

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    продавам кондензен котел Vaillant ecoTEC VU306/3-5, едноконтурен, работил един сезон

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #344

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Днес сложих възвратен клапан 1/2" с метален диск на входа на БГВ-то котела, така че имам начални наблюдения. Моето лично мнение че нещата са по-различни и ги няма водните удари от пералнята или прещракването в котела при по-рязко отваряне и в последствие пак така по-рязко затваряне на студената вода в кухнята.Вярно че е само моето лично мнение но за себе си смятам ,че вложените усилия имат смисъл.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #345

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Пералнята преди или след котела се намира?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 54 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе