Страница 24 от 54 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #346

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Най- вероятно неграмотно ще се изразя но са равнопоставени. от 1/2 " на водопровода чрез трипътен кран и трите пъти 3/4" ( тоест с преходна муфа 1/2 на 3/4 се връзва крана към водопровода 1/2 ).Точно на този кран сега сложих възвратния клапан в посоката към котела. Кухненската мивка и банята са след отклонението за котела и пералнята.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #347

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Разбрах - включват се заедно, на един тройник към водопровода. В такъв случай наистина може да окаже влияние на котела затварянето на магнетвентила на пералнята. Този ефект можеш да го намалиш като притвориш малко крана на входа на котела. Възвратния клапан, който си сложил също помага малко, но той действа само с пружинката си, защото хидравличния удар е в посока на отваряне на възвратния клапан. Затова, ако искаш да постигнеш по-добър ефект - притвори малко крана на входа на котела.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #348

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Благодаря за отговора и съвета.Ще намеря време за опит по съвета, но не обещавам да е скоро. Мисля че котела е с ограничен до 11-12 литра в минута дебит но ще проверя дали е така. Не съм сигурен че дебита в кухнята ще е показателен поради други причини.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    4
    #349

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    какво те кара да избереш Bosch????????????
    Какво те притеснява Bosch ???
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1311701209[/time]_________________________________________________

    Здравейте!Ако някой ми даде малко инфо,че съм пълен лаик по темата,ще съм благодарен.
    Апартамента в който ще се инсталира индивидуално котле (досега се ползваше общо,но по ред причини се отказваме от него) е 145кв.м с изградена високотемпературна инсталация.Инсталирани са 50 глидера Н500 (24 в дневната,по 9 в две от стайте и 8 в последната и по една лира в двете бани,в коридора няма нищо).Юг-Югозапад е изложението и по цял ден грее слънце в апартамента.Отдолу се живее отгоре не.Имаме външна изолация 5см стипопор.Три зими вече сме тука и държим 22 градуса непрекъснато и досега,дори и през най-студените дни не сме имали проблеми.Зададената изходна температура на общото котле е 80С,но поради калпава изолация на тръбите се съмнявам че достига повече от 60-65 градуса до нашите радиатори.Индивидуалното котле ще се ползва за отопление и топла вода.Та въпросите са ми:

    1 Има ли смисъл да купувам кондензен котел или да се насоча към конвенционалните?
    2 Ако се монтират още глидери(12-14 максимум),може ли тогава да се сложи кондензен или пак няма да има смисъл?
    Р.S. Принципно ми се иска да е кондензен,но само ако има смисъл и сметка.За марките още не съм решил ,клоня към Bosch,но и към други марки съм отворен.

    Благодаря.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    9
    #350

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте колеги,
    Извинявам се предварително, ако има по-стари отговори по темата, но можете ли да ми препоръчате някой, който ще ми направи почистване, профилактика и настройка на котле де дитрих акватроник? Ползвам го вече 3 години и май е време да се позачисти...
    Предварително благодаря

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #351

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от kalibbg
    Здравейте колеги,
    Извинявам се предварително, ако има по-стари отговори по темата, но можете ли да ми препоръчате някой, който ще ми направи почистване, профилактика и настройка на котле де дитрих акватроник? Ползвам го вече 3 години и май е време да се позачисти...
    Предварително благодаря
    Няма проблеми, утре съм в Сусурлево-обади се

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #352

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от ldimitrov_lyuben
    Благодаря, на Lazar за съвета!Възнамерявам да се възползвам. Обещавам да дам повече инфо в бъдеще, а може и някой въпрос да изкочи ( което е сигурно де ).
    eng.Neychev - Както споменах Овергаз имат промоция до 31-и, а условието е да се купи уред от тях.Сравнявайки листата им с котли търсих минимална мощност около 5-6, и макс. около 20. Та вариантите не бяха много:Ariston,Radiant, Mora и Bosch. P.S. Зачудих се за Мората 5/20...но незнам, не робувам на марки, но все пак Bosch сериозно име... Както и да е, винаги ще има по-добро...
    Благодаря и доскоро!
    Здравей!следя с интерес темата, но нещо замря дискусията..купи ли нов котел?Аз също съм се спрял на Бош 7000 поради ниската мин. мощност и по съвета на Лазар.Ако има някой съфорумец с такъв нека да пише

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #353

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Не знам дали ще има отзиви на потребител, защото котелът го пуснаха в края на отоплителния сезон

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    9
    #354

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Няма проблеми, утре съм в Сусурлево-обади се
    Е, София, Овча Купел

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #355

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте,
    при ползване на БГВ температурата на водата варира - изведнъж става малко по-гореща, след това малко по-хладка. Това става през 2-3мин. Каква е причината? Преди не беше така. Котела е ДеДитрих 24/28 кондензен.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #356

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Различни може да са причините - засядане и недобра модулация на газовия вентил, некоректно отчитане на датчика за БГВ, лоши връзки на датчика с платката, проблеми в самата платка и др. Аз също се мъча над един такъв проблемен котел - като ме няма - прави проблеми, като отида - няма проблеми.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #357

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Различни може да са причините - засядане и недобра модулация на газовия вентил, некоректно отчитане на датчика за БГВ, лоши връзки на датчика с платката, проблеми в самата платка и др. Аз също се мъча над един такъв проблемен котел - като ме няма - прави проблеми, като отида - няма проблеми.
    Ако причината е една от горе изброените, дали ще става по-зле, в смисъл дали да се обаждам на сервиза или да изчакам?

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #358

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Ами то като че ли е по-добре да стане по-зле, за да се открие по-лесно, иначе трудно се открива.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #359

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Значи ще чакам.
    Благодаря за отговора Lazar!

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #360

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от tokata
    Здравейте,
    при ползване на БГВ температурата на водата варира - изведнъж става малко по-гореща, след това малко по-хладка. Това става през 2-3мин. Каква е причината? Преди не беше така. Котела е ДеДитрих 24/28 кондензен.
    Проблема според мен е замърсяване на вторичния топлообменник.
    Инсталацията ти сигурно е изградена с алуминиеви радиатори?!?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 54 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе