Страница 17 от 54 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #241

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Буфер би имал положителен ефект, ако котелът е с голяма мощност - така той ще включва по-рядко за да доподгрява буфера. Но нали предимството на газовия котел е в модулацията и управлението на горивния процес? Освен това къде да му търсиш място на един буфер 500л в един апартамент? Иначе - да много по-добре, отколкото да плащаш големи сметки.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #242

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Имам газ от 02.2009г. Котел Имергаз Еоло Мини 11-23KW. Имам и дистанционен стаен програматор на Имергаз. Поддържам 2/3 от времето 22.8-23.0гр., през останалото 22.2гр. В къща с отделна пристройка (баща ми е там) съм - общо 100-110кв.м. За периода Октомври-Декември 2010г. имам 836м3 газ. - 824.45лв. ЧТК-Плевен отчитат на тримесечие и имаме едни от най-високите цени в България. Оказа се, че цените на газ в различните райони на България не са едни и същи и на отделни места дори има и по-значителни разлики. За Януари имам авансови 409м3 - 390лв. Имам изолация 5см. стиропор отвън, а в хола и отвътре с вата на стените и тавана. Хола, кухнята, която е свързана с входното помещение с голямо остъкление, пристройката на баща ми, банята са с алуминиева и PVC дограма, на останалите стаи имам външни PVC щори.
    Имам наблюдения и от газифицирани апартаменти на комшии от отсрещната кооперация. Стигнах до няколко извода.
    1. 99% от инсталираните котли имат минимална мощност по-висока от мощността на инсталираните радиатори. Това е най-често срещания проблем. Твърде мощни са котлите спрямо нуждите на хората. Масово сме за 2-12-14КW. Това е непоправимо. С моя котел спокойно може да топля още една къща като моята и тогава ще работи много по-добре и ефикасно.
    2. Изолацията е убийствено важна, особено на тавана. В помещението с изолация и отвътре и отвън и нов прозороц е много по-топло. Най-голямо значение имаше изолирането на тавана. Особено при мен като съм в къща.
    3. Много важно е какви температури се поддържат и за колко време. Аз ако сваля от моите обичайни 22.8-23.0гр. на 18-19гр. както чета, че има хора тука, сигурно ще падна на половина на разхода. Има апартаменти със сметки по 130-140лв., които обаче пускат само вечер като се приберат на 20гр и останалото време на 18гр. Но това за мен не са комфортни температури както и да го погледнеш. 22гр. е стандарт по всички показатели. Но и всеки градус отгоре вдига значително разхода. Друг е въпросът, че някои хора с температури 3-4-5гр. по-ниски от моите имат сметки не чак толкова по-малки от моите.
    4. Много зависи от жилището и начина на живот. Не може да се сравнява, който и да е апартамент с къща. Къщата е с много повече външни стени. Отдолу и отгоре няма никой, дори и нетоплещ се. Да не говорим ако пък и апартамента има топлещи се съседи. Съседите са много важно нещо. Има апартаменти с температури като моите и двойно по-ниска сметка, но се топлят всички апартаменти около тях.
    5. Не може да се падне под определен минимум на разходите за съответните условия. Ако се поддържа комфортна температура, за повече време, просто си иска изгаряне на гориво. Лошото е, че цената се вдигна за 3г. до към 100%.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    2
    #243

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Честита Баба Марта!Желая на всички форумци(газифицирани и негазифицирани)най-много здраве,а от всичко останало -достатъчно.
    За 30 дни (от 29.01.до вчера )сме изразходили246куб.метра газ(без коефициента),а само вчера пак 11 куб м.Дано по- скоро свършват студовете ,за да не свършим ние .

  5. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #244

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Честита Баба Марта и от мен - всичките живи и здрави.
    Последните два часа има възможност да наблюдавам работата на котела. При зададена темп. от 19 гр. на Терморегулатора, работещи радиатори от общо 10 кв при 75/65/20от общо 14 кв. , горна граница на котела 10 кв разхода ми за едно денонощие е 12.5 куб/м или 0.520 куб/м на час. Външни темп. от -4/+2.
    Котела работи 4-5 мин., почива 5-6 мин.
    Преди да изключи забелязвам, че достига темп. на изх. вода не повече от 50 гр.

    Ето какъв ми е въпроса:
    При 50/40/20 общата мощност на сегашните ми работещи радиатори е ЕДВА 4.5 кв. отдаваща мощ - Е то тогава означава ли, че понеже Терморегулатора подава сигнал на котела да изключи поради достигната зададена темп. на тези ниски градуси на изх. темп. на водата ЧЕ ИМАМ НЕДОСТИГ НА МОЩНОСТ???
    Ако е така, то по тази логика за да достигна минимума на котела от 7 кв., то трябва да окича цялата къща в радиатори???
    Второ:
    Имам още два радиатора, който са с намалени термоглави - Да ги пусна ли, въпреки, че бях правил едни засичания и със тях и разхода се повиши още, НО все пак да попитам???
    Трето:

    От доста време следя цвета на пламъка и забелязвам, че не постоянно, но много често жълтее, че чак достига до червеникаво. Първо ме навеждаше на мисълта, че подаваната газ е кофти, НО имам газов котлон и на него се вижда, че там пламъка е добър. Съседа под мен със Де-Дитрих има прекрасен Син пламък???

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #245

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте, от Велико Търново съм и искам да газифицирам апартамент 104 квадрата, на трети етаж, южен и вътрешен, като цялата сграда е с изградена инсталация. Една фирма ми предлага следната оферта. Интересуват ме мненията Ви отоносно това, както и дали котела и са подходящи за това жилище. Поздрави от Велико Търново и благодаря предварително за мненията Ви.

    Котел „Термомакс” 24 kW,двуконтурен.

    1.Котелът е с доказана надеждност и осигурен сервиз на територията на В.Търново. Същъият е с най-малка дебелина и създава удобство при монтаж в жилищата.

    2.От 1 куб.м газ се произвежда мощност приблизително 8,5÷9 kW. ( 2,72м3 →23,3 kW).

    3.Максималната мощност на котела от 24 kW се използва само при производството на БГВ (битова гореща вода). Нормалната мощност за отопление на Вашия апартамент е ≈15 kW.

    4.Котелът има възможност да му се програмира необходимата отоплителна мощност, независимо от тази за БГВ, както и другите параметри на работа.

    При желание можем да Ви предложим кондензен котел, с КПД 106-107% в сравнение с горепосочения, но с значително по-висока цена.

    Може също така, да ви доставим всеки друг котел, по ваше предложение.

    Радиатори

    Алуминиеви радиатори “Elegance” с височина 500 мм, 4 на брой, общо 50 глидера, със съответната спирателна арматура.

    Могат да се приложат и панелни стоманени радиатори „Корадо”, също с височина 500 мм, които са с около 30-35 % по-евтини. За целта, обаче трябва да се преработи тръбната мрежа.


  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #246

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Честита Баба Марта и от мен! Да сте бели и червени весели и засмени, здрави и щастливи! Предлагам един приблизителен метод за да се ориентирате как е системата (приблизителен понеже не отчитам КПД и коефициент на корекция).Примерно имате разход по разходомера 12 кубика по калоричноста на един кубик усреднено 9,25 киловатчаса прави 111 киловатчаса делено на 24 часа прави 4,6 киловатчаса енергия на час или ако имате две стаи все едно сте включили по един електроуред от 2,3 киловата и те работят денонощтно без прекъсване. Или в три стаи по 1500 вата ( почти една „елва” от близкото минало работи без прекъсване.Без да броим че повсеместно ни цакат с фазова разлика между тока и напрежението).Ако работите съответствуват значи всичко е наред , обаче ако няма съответствие нещо с отоплителната система не е наред.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #247

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    tooowjs1, само това ли ти е изборът?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    13
    #248

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г


    Радиатори

    Алуминиеви радиатори “Elegance” с височина 500 мм, 4 на брой, общо 50 глидера, със съответната спирателна арматура.

    Могат да се приложат и панелни стоманени радиатори „Корадо”, също с височина 500 мм, които са с около 30-35 % по-евтини. За целта, обаче трябва да се преработи тръбната мрежа.


    [/quote]

    Аз съм с подобна квадратура в нова кооперация от 2008г.
    Бяха ми сложени около 60 ребра Елеганс/500мм,но след първата година на отопление добавих по още 6 ребра на големите радиатори,и по 5 на малките,като общия им брой достигна 92 или 93.Причината е че котела работеше неефективно/Вайлант 24кв./
    Това е моето наблюдение,за 100кв.м около 90-100ребра.


    И сега да попитам нещо.
    След като коригирах дебита на радиаторите,сега искам да поработя по модилацията.Тъй като в момента е криза и си стоим вкъщи,котела работи на 19гр. от 24:00-08:00 ,а през останалото време на 21 гр.на програматор,което е около 22 и малко на термометър.И понеже четох доста по въпроса,но малко се обърках.При мен температура на водата е почти на максимум,стига до 68гр.,ако работи по-дълго но сега понеже топли цял ден и се включва за малко не я постига.
    Има ли смисъл да я ограничавам,но по-ниска или да карам така?Така горя около 9м3 на ден/от днес съм така/!

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #249

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Не трябва да я ограничаваш

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #250

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    tooowjs1, само това ли ти е изборът?
    Благодаря ти за мнението Lazar, не ми е само това избора, но ми е първата оферта и събирам мнения, а иначе и от теб знам, че май радиаторите са малки, а и искам котел с по-ниска минимална мощност.
    kamenitzafen и на мен ми се въртят горе-долу подобни радиатори като размер и брой ребра.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #251

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    tooowjs1 Апартамент 92 кв.м.- 92бр.глидера ''Елеганс"H500.На пролет ще добавя още 13бр.в коридора,защото там няма !Котел Вайлант 24kw.За твоя ап.сложи 120 бр.H500 или ги намали,като сложиш H600 за да ти е мирна главата !!!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #252

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Тази фирма направо можеш да я отсвириш, щом ти предлага котел с минимална мощност 9кВт да се подвърже към радиатори 6кВт/75*С. Явно е, че още в началото те обричат на проблемите, които обсъждаме тук. Не е твоя работа ти да им казваш колко ребра да ти слагат, щом на тях не им е ясно

  16. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #253

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    1. 99% от инсталираните котли имат минимална мощност по-висока от мощността на инсталираните радиатори. Това е най-често срещания проблем. Твърде мощни са котлите спрямо нуждите на хората. Масово сме за 2-12-14КW. Това е непоправимо. С моя котел спокойно може да топля още една къща като моята и тогава ще работи много по-добре и ефикасно.
    2. Изолацията е убийствено важна, особено на тавана. В помещението с изолация и отвътре и отвън и нов прозороц е много по-топло. Най-голямо значение имаше изолирането на тавана. Особено при мен като съм в къща.
    3. Много важно е какви температури се поддържат и за колко време. Аз ако сваля от моите обичайни 22.8-23.0гр. на 18-19гр. както чета, че има хора тука, сигурно ще падна на половина на разхода. Има апартаменти със сметки по 130-140лв., които обаче пускат само вечер като се приберат на 20гр и останалото време на 18гр. Но това за мен не са комфортни температури както и да го погледнеш. 22гр. е стандарт по всички показатели. Но и всеки градус отгоре вдига значително разхода. Друг е въпросът, че някои хора с температури 3-4-5гр. по-ниски от моите имат сметки не чак толкова по-малки от моите.
    4. Много зависи от жилището и начина на живот. Не може да се сравнява, който и да е апартамент с къща. Къщата е с много повече външни стени. Отдолу и отгоре няма никой, дори и нетоплещ се. Да не говорим ако пък и апартамента има топлещи се съседи. Съседите са много важно нещо. Има апартаменти с температури като моите и двойно по-ниска сметка, но се топлят всички апартаменти около тях.
    5. Не може да се падне под определен минимум на разходите за съответните условия. Ако се поддържа комфортна температура, за повече време, просто си иска изгаряне на гориво. Лошото е, че цената се вдигна за 3г. до към 100%.
    VanDan за пореден път много добре синтезира проблемите при отоплението с газ. САмо посочените от него температури за комфортни за мен лично идват малко по-високи , но за жена ми са идеални, така че правя компромис и ходя у дома по къс ръкав, за да и е комфортно на нея. Сметките ми тази година за зимните месеци не надвишават 140 лв., но наистина поддържаме по-високи градуси само, когато сме си у дома, иначе програматорът поддържа 18 градуса. Аз искам да отбележа един недостатък на стационарно закрепения програматор - той следи температурата само в едната стая. По съвет на инсталотора го поставих в най-обитаваната стая - всекидневната, но тя е южна и по мои наблюдения с най-малко топлозагуби. Докато другите две са северни и с по-големи топлозагуби. Те са по-малки като квадратура и много бързо се стоплят, но когато програматорът изключи котела и по-бързо изстиват. Така че се получава - във всекидневната температурата комфортна, а в спалните с 3-4 градуса по-ниска. Засега не ми е проблем, защото наистина прекарваме повечето време във всекидневната и в спалнята само спим, но ако има дете..... Сигурно ще пробвам съветите, които получих тук - да намаля термоглавата във всекидневната под зададената температура на програматора (всеки радиатор във всяка стая има и термоглава, които сега са сложени на 5), докато в другите стаи си остане на 5, или да си купя безжичен програматор, който да местя с мен в стаята, в която отивам. Просто исках да спомена, че различните топлозагуби в различните стаи също не се вземат впредвид при проектирането на инсталацията и избора на котел и радиатори. Така или иначе съм решил да увелича радиаторната мощност, без допълнително разкъртване, като сложа панелни радиатори 33 в спалните, но тъй като е свързано със средства, а и не знам какво да правя със използваните тип 22 след като ги заменя. Иначе съм доволен от сметките и получения комфорт на отопление с изключение на неудобството, което описах по-горе.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #254

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Ако са еднакви по размери радиаторите в спалните, може да ги сложиш един до друг и да ги вържеш успоредно, а в освободената стая да сложиш тип 33

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #255

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    И на мен тази фирма нещо ме притеснява вече, от всичко научено от Вас и на мен ми стана ясно, този котел и тези радиатори не са изчислени правилно. Ще видим, явно ще се насоча към други хора, ама вече ще настоявам на своето. Благодаря на всички, поздрави от Търново и нека пролетта идва вече...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 54 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе